Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.198
Поени од реакции
3.141
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.685
Поени од реакции
4.191
Од вчерашниот прес на Михајло, мислам дека вреди да се напомене уште една работа. А, тоа е дека сите финансиски обврски на клубот према играчите за оваа сезона се подмирени со исклучок на платата за јуни, која ќе била исплатена до 15-ти јули. :)
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.854
Поени од реакции
3.172
Мене ми е сомнително во се ова како многу малку време се даде од забраната за учество во ЛШ, до официјализирање на тоа кои екипи ќе бидат дел. Буквално една недела имаше да се реагира, а во меѓувреме, му било кажано на Михајло дека тоа е тоа, нема шанси да се смени ставот. Меѓутоа во Јуни му била дадена документација на Вардар од ЕХФ за учество во ЛШ. Значи они пред некаде 2 недели се решиле дека ќе ја удрат забрана без никаква најава и во нивни кругови.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.991
Поени од реакции
6.185
Мене ми е сомнително во се ова како многу малку време се даде од забраната за учество во ЛШ, до официјализирање на тоа кои екипи ќе бидат дел. Буквално една недела имаше да се реагира, а во меѓувреме, му било кажано на Михајло дека тоа е тоа, нема шанси да се смени ставот. Меѓутоа во Јуни му била дадена документација на Вардар од ЕХФ за учество во ЛШ. Значи они пред некаде 2 недели се решиле дека ќе ја удрат забрана без никаква најава и во нивни кругови.
Баш така, тоа што го напоменавме и претходно. Се било најнормално, биле во ок комуникација со Михајло, дури на Вардар како клуб му биле испратени и документите за аплицирање во ЛШ, и нагло носат одлука за дефинитивно исфрлување на Вардар без никаква можност за наша реакција. Класично исполнување на нечија агенда во која Вардар испаѓа жртвено јагне каде нормално од страна на ЕХФ сме претставени како најголеми гомна што нема врска со вистината.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.759
Поени од реакции
1.615
Наводно заинтересирани биле некои компаниии да инвестираат во РК Вардар , плус ке помогнел и градот ..сега кажаа на спортмедиа .. Битола на апарати :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.893
Поени од реакции
57.967
Па напишаниот текст не соодветствува на насловот. Напишано е само дека некои општини ќе инвестирале во клубот, никаде не е кажано дека ќе имаме засилувања на играчки кадар и слично.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.991
Поени од реакции
6.185
Па напишаниот текст не соодветствува на насловот. Напишано е само дека некои општини ќе инвестирале во клубот, никаде не е кажано дека ќе имаме засилувања на играчки кадар и слично.
Сигурно се мисли на тоа дека доколку влезат тие компании, и доколку некои општини и градот дадат финансиска инекција, од јануари може дополнително да се подзасилиме со нови ракометари. Јас така разбрав.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.671
Како и да е благодарени до Тимчо да видиме и Град Скопје колку ќе помогне сепак во овие тешки моменти се е за поздрав.Можеа и порано општините да помогнат ама беа зафатени со европски проекти.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
136
Поени од реакции
323
Наводно заинтересирани биле некои компаниии да инвестираат во РК Вардар , плус ке помогнел и градот ..сега кажаа на спортмедиа .. Битола на апарати :D
Sakas na aparati, sakas se suncas, sakas plivas... koj ke ti kazi
 
Член од
31 август 2020
Мислења
231
Поени од реакции
686
Sakas na aparati, sakas se suncas, sakas plivas... koj ke ti kazi
Види ти кај директорО за да го прилагоди дресО према знамето на Блгарија , сепак сте им добри домаќини
Борко ве закопа заедно со Талессен , сеа само може да лаете и да го чекате финалето догодина !!!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom