Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 февруари 2011
Мислења
923
Поени од реакции
1.285
Единствен спас е да се појави некој од немајкаде мултимилионер што ќе сака пари да пере па да не оправи, иначе тешко нас во иднина.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.198
Поени од реакции
3.141
Ако добро разбрав, најголем проблем е што казната не се однесува само за оваа сезона и само на ЛШ, туку важи сѐ додека не се расчисти долгот и важи за сите натпреварувања во организација на ЕХФ. И нема да ме чуди доколку побараат и да бидеме исклучени од домашно првенство.
Опции има неколку:
1. Најповолната, но и најнеостварлива е да се расчисти долгот. Русконо гомно се шета низ град без влакно да му фали, а двата најуспешни колективи од спортското друштво Вардар се пред колапс.
2. Доколку не нѐ исклучат и од домашно првенство, да живуркаме и императив да ни биде да се пласираме во плејоф. Не играме Европа, може и пилјарата у маало да не спонзорира. Но која е тогаш поентата на постоење на таков клуб.
3. Одиме во стечај, рестарт со нов клуб, нов правен субјект. Титулите не се наши, почнуваме од нула.

Сите опции се далеку од идеални, но за жал во моментов не гледам друг излез од оваа ситуација.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.991
Поени од реакции
6.185
Nejasen e momentot kade Ehf vikaat deka i godinava bila pobarana parična garancija da bide platena do odreden datum koja neli kao što vika Miho bila platena. Ne e deka Ehf bil koncizen i pred godina dena ili 6 meseci objavil ili go izvestil Vardar deka dokolku do letovo ne bide se čisto i isplateno ke bide diskvalifikuvan od site natprevaruvanja. Znači prvo pak ideš na varijantata da baraš garancija, ja dobivaš i posle toa pu Pu ne važi koj ve ebe.Ako više sakale da glumat principielni ne trebale i godinava da baraat garancija i da vetat igranje, tuku mudava trebaše da gi pokažat mnogu porano pa i Mihajlo i site navivači da bidat zapoznarni so ova. Vaka nekako staveni pred svršen čin baš ova da se sluči.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.628
Поени од реакции
24.038
Во следните неколку денови ќе имаме почиста слика за ситуацијата со клубот, а нашите следни чекори ќе бидат обелоденети во понеделник за кога клубот ќе има прес-конференција на која ќе објави повеќе детали.


Ајде баш да видиме што ќе се случи во понеделник. Добри вести секако нема да има. А, според соопштениево излегува дека Михо си ја вршел работата повеќе и од тоа што треба. Се надевам има вистина во тоа дека долговите се чистеле...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.991
Поени од реакции
6.185
Ете го.. и што сеа? Јебе луд збуњеног! По ова се гледа дека 95% е исплатен долгот и дека тоа и не е главната причина за исфрлувањето. Ехф го имаше претставено ова као Вардар да не плаќа ништо, а Михо до сеа имал исплатено 2,5 милиона. Ја верувам дека Михо ја збори вистината и си има докази за платените долгови бидејќи ова е јавно соопштение и едноставно не може вака јавно да си пука во глава ако не е така. Ете ќе видиме, времето ќе покаже, ама пак тврдам дека овој ЕХФ е гованце организација и дека има позадина за нашето исклучување од Европа, а тоа не се неподмирените долгови.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.535
Поени од реакции
4.026
Во следните неколку денови ќе имаме почиста слика за ситуацијата со клубот, а нашите следни чекори ќе бидат обелоденети во понеделник за кога клубот ќе има прес-конференција на која ќе објави повеќе детали.


Ајде баш да видиме што ќе се случи во понеделник. Добри вести секако нема да има. А, според соопштениево излегува дека Михо си ја вршел работата повеќе и од тоа што треба. Се надевам има вистина во тоа дека долговите се чистеле...
Точно е дека долговите се чистеле. Пред некоја недела Павел Атман претстојуваше кај другар што издава станови на Аирбнб, го прашал другаров што навака, Атман му рекол дека е дојден да се види со Михо и да си го земе долгот, дека најголем дел му е вратено од страна на Михо, нешто ситно било само останато да му се врати. Другаров му рекол, ти бе кога играше у Вардар. :LOL:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.671
Ајде да им пишеме коментари и слики со содржина ехф мафија на, сите профили што ги имаат

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
13 август 2019
Мислења
204
Поени од реакции
923
Ајде да им пишеме коментари и слики со содржина ехф мафија на, сите профили што ги имаат

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
И ? Ќе кажат Ок, ајде не пишувајте коментари, играјте ЛШ годинава… Дајте бе луѓе преку к.. од овие 7-мо накај 8-мо “герила” акции на ФБ и ИГ…
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.671
Револтот треба да се покаже на некој начин.Да не треба срциња да им праќаме.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.628
Поени од реакции
24.038
И ? Ќе кажат Ок, ајде не пишувајте коментари, играјте ЛШ годинава… Дајте бе луѓе преку к.. од овие 7-мо накај 8-мо “герила” акции на ФБ и ИГ…
pisi im vo komentari STOP EHF, go sakam vardar vo postensko sandace hhhh
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.233
Поени од реакции
1.618
Ете го.. и што сеа? Јебе луд збуњеног! По ова се гледа дека 95% е исплатен долгот и дека тоа и не е главната причина за исфрлувањето. Ехф го имаше претставено ова као Вардар да не плаќа ништо, а Михо до сеа имал исплатено 2,5 милиона. Ја верувам дека Михо ја збори вистината и си има докази за платените долгови бидејќи ова е јавно соопштение и едноставно не може вака јавно да си пука во глава ако не е така. Ете ќе видиме, времето ќе покаже, ама пак тврдам дека овој ЕХФ е гованце организација и дека има позадина за нашето исклучување од Европа, а тоа не се неподмирените долгови.
Што би била позадината?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom