Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
Ако веќе си заминува Чувара подобро би било да дојде Кондев отколку Палевски, а не би било лошо да го прибереме и десното крило Петкоски од Металург и да се ослободиме од Ќосевски кој ништо не покажа, плус и Џомба веќе има 35 години така да таа деснокрилна позиција ни е некако најпроблематична.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Ако веќе си заминува Чувара подобро би било да дојде Кондев отколку Палевски, а не би било лошо да го прибереме и десното крило Петкоски од Металург и да се ослободиме од Ќосевски кој ништо не покажа, плус и Џомба веќе има 35 години така да таа деснокрилна позиција ни е некако најпроблематична.
Жаре , ти за кој си ? За Работнички или за Јанта Волеј ??
:vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
Жаре , а кој е годинава шампион у женска одбојка у РМ ??
Работнички или Јанта Волеј ??
:vozbud:
Дебилче, прашај ја сестра ти она е гарант некоја одбојкарка:pipi:
Автоматски споено мислење:

Може субјективно гледам , ама многу пати ми се чини дека има злоба и злонамерност во нивното пишување
Злоба има само во таа твоја пореметена глава
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Трансфериве ви се екстра a и шпекулацијата за Андреев е Тука он е одличен играч не е некоја класа ама е подобар во одбрана во напад не е нешто којзнае што сепак и Медведи и Русија малку играа преку него. Не е лошо по Рус/Белрус да пробаат да земат од играчи бидејќи тешко Европа да играат
 
Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
@Velgor ти што мислиш? Добар е Талесен? Не треба да се критикува? Да го чекаме да созрее барем уште 3,4 години македонскиот "ТАЛЕнт"? Не е крив дечкото што не знае ракомет, крив е медо Лино што на цела држава ни ували муабет дека децата на маалскиот клуб од Автокоманда се невидени таленти кои што кога ќе созреат ќе даваат по 10 гола на утакмица... За тие пари што секој месец ги зима како плата испод 5 гола и 2,3 блока во одбрана не смее да биде... а не гревот 0 шутеви упатени кон гол со еден Елверум што по сите параметри би требало да биде или последен или претпоследен во група.. Ама ај пошто ти викаш дека многу хејтери имал крушевскиот локум, да го почекаме барем уште 2 сезони, може ќе го биде !
Шу праиме сега? И после се лутите кога ви кажувам дека цело време хејтате
 
B

BigMac

Гостин
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Шу праиме сега? И после се лутите кога ви кажувам дека цело време хејтате
Па во тие моменти кога бил критикуван бил слаб и не играл добро, не гледам зошто да не смее да биде критикуван за слаби игри исто како што е фален кога игра добро… на Њокаси им се клањавме првите 2,3 утакмици сега никој нејќе да ги види… Тале се поправи, почна да игра како што се очекува од него и сега е миленик на сите, не гледам ништо лошо во сето тоа… на Дембеле 100.000 на Камп Ноу му свиреа 3 утакмици по ред, почна да игра, да го дава тоа што се бара од него, па цел стадион почна да му скандира како да е Меси… не е работава до толку трагична за цела вечер да скролаш на форумов да бараш кај сме критикувале…
 
B

BigMac

Гостин
Сезонава која следи мора среден бек,тоа да биде приоритет, и уште еден јак пикер.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Top e kako sea za sea se formira ekipata.
Па во тие моменти кога бил критикуван бил слаб и не играл добро, не гледам зошто да не смее да биде критикуван за слаби игри исто како што е фален кога игра добро… на Њокаси им се клањавме првите 2,3 утакмици сега никој нејќе да ги види… Тале се поправи, почна да игра како што се очекува од него и сега е миленик на сите, не гледам ништо лошо во сето тоа… на Дембеле 100.000 на Камп Ноу му свиреа 3 утакмици по ред, почна да игра, да го дава тоа што се бара од него, па цел стадион почна да му скандира како да е Меси… не е работава до толку трагична за цела вечер да скролаш на форумов да бараш кај сме критикувале…
Ja koa vidov deka bara da mu se izvinuvaat luge od forumov rekov dosta e više. Demir Hisaf edition high level.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
361
Top e kako sea za sea se formira ekipata.


Ja koa vidov deka bara da mu se izvinuvaat luge od forumov rekov dosta e više. Demir Hisaf edition high level.
Ах бе Санталов, после твојов глуп коментар србите би рекле: шта речи а не заплакати.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Малце е безвезе да се чита 5 страни за Тале препукувања кога реално критиките кои ги добиваше тогаш се тотално легитимни и оправдани, беше мивка и пичка од играч, покажуваше нула желба за ракомет и за напредок. (Барем така изгледаше од страна)

Ова сега што го игра сезонава е за почит и нормално ја добива, од нас тука, од Комити, од сите.
Дали најголем удел има Кире или заслугата е 50-50 со Дејвис, не знам, не е ни многу битно ама како ваков играч слободно може да остане и да продолжи да доминира.
Се гледа дека поприми и од менталитетот на Вардар, нешто што многу ми се допаѓа.

Сега за сега ми се допаѓаат засилувањава ама искрено би бил малце разочаран доколку не продолжи Дејвис.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Целиот проблем кај Тале беше што се пласеше да се крене на шут. Она клипон кај жена му на Борко, како го дава задњиот гол е гол за шпици, два голмани тоа не го бранеа. Можеме да бидеме среќни што експлодираше баш кај нас..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom