Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Хаха, тој што најавил сигурно бил Жаре или Благород.. глупости јаки..
Најавата е на официјалниот фејс профил на Комити, ваљда тамо пишува некој од Комити не рандом лик.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Најавата е на официјалниот фејс профил на Комити, ваљда тамо пишува некој од Комити не рандом лик.
Мислев тој што најавил тука.. како може Комити да не одат на РКВ :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.701
Можно е јас да сум го напишал тоа. Гарантирам дека до пред објавава никој немаше поим дека ќе има некаква организација, а и општо знаејќи ги луѓето од Комити, нема голем интерес за ракомет кај огромен процент од нив. Не само сега, дури и во годините кога бевме најјаки дел од подгрупите не одеа на ракомет.
Објавата е некако недефинирана, нема ни собир, ни време, ни информации за карти, повеќе ми е како повик да се оди во сала. Ако има некаква организација, би требало да е лабаво како последниве години, со 1-2 подгрупи и еден куп рандом фаци кои дошле за да влезат поефтино.

Да се разбереме, јас сум еден од оние кои стојат зад ставот дека групата МОРА да навива на ракомет и апсолутно не поддржувам тоа што не се навива (имам пишувано на таа тема и во темата за навивачки групи).
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Можно е јас да сум го напишал тоа. Гарантирам дека до пред објавава никој немаше поим дека ќе има некаква организација, а и општо знаејќи ги луѓето од Комити, нема голем интерес за ракомет кај огромен процент од нив. Не само сега, дури и во годините кога бевме најјаки дел од подгрупите не одеа на ракомет.
Објавата е некако недефинирана, нема ни собир, ни време, ни информации за карти, повеќе ми е како повик да се оди во сала. Ако има некаква организација, би требало да е лабаво како последниве години, со 1-2 подгрупи и еден куп рандом фаци кои дошле за да влезат поефтино.

Да се разбереме, јас сум еден од оние кои стојат зад ставот дека групата МОРА да навива на ракомет и апсолутно не поддржувам тоа што не се навива (имам пишувано на таа тема и во темата за навивачки групи).
Од она што јас го знам, ќе биде баш добра бројка, со собир и со добра организација, се надевам слична бројка како на фудбал во Маџари... Не се споредува атмосферата во сала со НГ и без НГ, поготово сега кога е дозволено само 30% публика. Како и да е, мислам дека за разлика од лани, сега и те како имаме шанси да го добиеме Мешков, воопшто не се во сјајна форма, да го затвориме Скубе и сме завршиле голем дел од работата...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Мешков утре доаѓа со многу лимитирана бековска линија и истото мора да се искористи!

 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Мешков утре доаѓа со многу лимитирана бековска линија и истото мора да се искористи!

Добра ствар е што нема да настапи Пешиќ пошо против нас често пати знае да побудали. И покрај многуте отсуства имаат квалитетна линија, а најголемата опасност многу добро знаеме од каде доаѓа. Значи ако одиграме квалитетно во одбрана со најголем фокус на Скубе, мислам дека сме завршиле пола од работата. Треба да ја искористиме моменталнава ситуација со Мешков. Со победа ќе се дигне доста самодовербата пред преостанатите предизвици и ќе влеземе со 4 бода во продолжението на ЛШ што е топ.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Вардар побарал 100к за Гурбиндо, но добил само половина од побараната сума. Вистина е ова ?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
513
Поени од реакции
512
Вечер Њокаси ќе дрмаат!
Ми делуваат на тип на играчи кои сњ палат на публика и добра атмосфера у сала,ако има малку од малку публика и навивање нишо чудно да полудат и двајцата...исто и тоа кубанчето/Моралес ли се вика и он со Загреб го понесе атмосфера у сала коа му улета на еден од Загреб кичма му извади.Исто и Тото...па и кога ќе си размислам никој од нив нема ограно/осетено таква публика и атмосфера до сеа...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom