Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.784
Поени од реакции
8.233
potencijalni sredni bekovi sto igraat na balkanot momentalno?

cisto sumnjam deka ke se zeme nekoj od podaleku, sto moze vujo da iskopa na balkanot?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.624
Поени од реакции
4.945
potencijalni sredni bekovi sto igraat na balkanot momentalno?

cisto sumnjam deka ke se zeme nekoj od podaleku, sto moze vujo da iskopa na balkanot?
Е за ваква ствар треба да се има добри скаути кои ќе роварат по Балканов и ќе ископаат анонимен а квалитетен. Може да се види во Хрватска и Словенија, пошо тамо и во помалите нивни клубови има доста добар материјал кој ако го препознаеш на време можеш многу да добиеш, ама иди направи го тоа. Како што чиката го донесе Циндриќ од некој помал клуб од Хрватска, и Липовина и Борозан од Црна Гора. Па чак и пошироко може да се најде, само да е од некој клуб кој не игра Лига шампиони, со тоа што би му ја понудиле таа опција на играчот и плус солидна плата. Ќе видиме, штета што не дојде Ел Дера, ќе бевме на коњ сеа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.784
Поени од реакции
8.233
Е за ваква ствар треба да се има добри скаути кои ќе роварат по Балканов и ќе ископаат анонимен а квалитетен. Може да се види во Хрватска и Словенија, пошо тамо и во помалите нивни клубови има доста добар материјал кој ако го препознаеш на време можеш многу да добиеш, ама иди направи го тоа. Како што чиката го донесе Циндриќ од некој помал клуб од Хрватска, и Липовина и Борозан од Црна Гора. Па чак и пошироко може да се најде, само да е од некој клуб кој не игра Лига шампиони, со тоа што би му ја понудиле таа опција на играчот и плус солидна плата. Ќе видиме, штета што не дојде Ел Дера, ќе бевме на коњ сеа.
zbor da nema...

dali vujo moze da iskopa nekoj? porano nosea del se pogagaa del ne. vujo poslednive godini rabotese i vo hrvatska i vo slovenija i vo bosna... ova ke bide ubav test da vidime dali moze da izgradi tim za visoki dostreli.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.392
Поени од реакции
6.626
Е за ваква ствар треба да се има добри скаути кои ќе роварат по Балканов и ќе ископаат анонимен а квалитетен. Може да се види во Хрватска и Словенија, пошо тамо и во помалите нивни клубови има доста добар материјал кој ако го препознаеш на време можеш многу да добиеш, ама иди направи го тоа. Како што чиката го донесе Циндриќ од некој помал клуб од Хрватска, и Липовина и Борозан од Црна Гора. Па чак и пошироко може да се најде, само да е од некој клуб кој не игра Лига шампиони, со тоа што би му ја понудиле таа опција на играчот и плус солидна плата. Ќе видиме, штета што не дојде Ел Дера, ќе бевме на коњ сеа.
Циндрич може за нас бил анонимус ама не и во Хрватска, најдобар стрелец им беше во лига таа година


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.624
Поени од реакции
4.945
Циндрич може за нас бил анонимус ама не и во Хрватска, најдобар стрелец им беше во лига таа година


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа не е и некој показател. Лесно можеш да бидеш најдобар стрелец во некоја помала екипа а со тоа и во една лига, ама треба да се препознае и квалитетот. Муабетот ми е, не е поентата некој да е најдобар стрелец. Еве одбери го моментално најдобриот стрелец во црногорската лига, која гаранција имаш дека ќе биде тоа што ни треба. Треба многу повеќе од тоа. Затоа клубовите треба да имаат одредена стратегија, односно скаути кои ќе бидат посветени и ќе пратат одредени ракометари подолго време.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.365
Поени од реакции
3.214
Член од
19 август 2010
Мислења
2.624
Поени од реакции
4.945
Тапа за Кудуз.. мислев ќе се врати за Мешков. Ќе биде многу тежок натпревар, ама спортски е да се надеваме на победа.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
443
Поени од реакции
796
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
944
Поени од реакции
1.651
Нов француз :)
Да не треба и Маркоски, тренерот на Металург, да го земат со неговиот francais-битолски како помошник и преведувач? - Не треба :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.624
Поени од реакции
4.945
Некој порано имаше спомнато дека Комити донеле одлука да не одат на РК Вардар. Сепак на фејс страната на Комити има прекрасна најава за натпреварот со Мешков и се најавува присуство и одлична атмосфера.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
812
Поени од реакции
1.295
Хаха, тој што најавил сигурно бил Жаре или Благород.. глупости јаки..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom