Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
513
Поени од реакции
512
Едуардо Гурбиндо ќе си замине од Вардар без ниту еден официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“, откако шпанскиот десен бек за само петнаесетина дена влезе во конфликт со тренерот Вујовиќ и самиот побара да му биде дозволено да се пресели во Динамо Букурешт.
Трансферот во таборот на романскиот првак се уште не е комплетиран, но Гурбиндо во изјава за шпанските медиуми прокоментира дека е разочаран од она што го дочекал во таборот на македонскиот шампион.

„Кога преговаравме за моето доаѓање ми кажуваа едни работи за Вардар, ми претставуваа сериозен проект. Сегга кога дојдов, она што го видов е сосема различно од она што ми беше најавувано. Трансферот во Динамо Букурешт e целосно договорен меѓу сите страни, се чека само на некои документи за истиот да биде официјализиран“, изјави Гурбиндо.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
171
Поени од реакции
161
Едуардо Гурбиндо ќе си замине од Вардар без ниту еден официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“, откако шпанскиот десен бек за само петнаесетина дена влезе во конфликт со тренерот Вујовиќ и самиот побара да му биде дозволено да се пресели во Динамо Букурешт.
Трансферот во таборот на романскиот првак се уште не е комплетиран, но Гурбиндо во изјава за шпанските медиуми прокоментира дека е разочаран од она што го дочекал во таборот на македонскиот шампион.
Mrs bre, sklon na povredi ako ja izguri sezonata bes povreda ondak ok e, a ona da spomne deka mu davaat Duplo poveke pari.....
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199

28.08.2021

111.JPG
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
513
Поени од реакции
512
Mrs bre, sklon na povredi ako ja izguri sezonata bes povreda ondak ok e, a ona da spomne deka mu davaat Duplo poveke pari.....
кој го ебе,убаво напиша ти...да си пратиме ние ситуација со Кара,уште нема обновено договор...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905

28.08.2021

Прегледај го приврзокот 307604
Класичен доказ за тоа како типчево само се демантира во краток рок. Пред недела-две ја пееше оваа песна ( не знам што се променило во Вардар од тогаш до сега) а сега променил плоча и пцуе. Мислам дека Гурбиндо мислеше дека во Вардар сите ќе му се клањаат, дека ќе биде некоја ѕвезда, и воопшто не беше спремен на критика. Вујо уше на почеток му кажа дека нема да толерира таква пасивност на терен, односно нешто што може да го добие и од Савревски и Јагуриновски. Играч кој е најскапо платен треба да лета на терен и да биде лидер, а Гурбиндо со ништо не покажа дека е тоа. Уствари него само одењето во Динамо и повторната работа со Чави Пасквал може да го врати колку толку, пошо овој го знае како дише и има систем на игра за него. Само покрај Бадур чисто сумњам дека Гурбиндо ќе биде некој фактор и во Динамо, веројатно ситуација која му одговара. Пак ќе кажам за мене пуно боље што заминува, уште да земеме некоја ок паричка и да купиме добар централен на коњ сме.
Автоматски споено мислење:

Денес од 18;00 гостување против Охрид (македонско првенство)

Линк:https://www.youtube.com/watch?v=DP04Qvaui6Y&ab_channel=RFMHANDBALL
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
935
Поени од реакции
1.645
Малку килаво на почеток со овие. Би сакал да ги треснеме со 10-тина разлика.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Добро што тепавме денес, ептен тапа натпревар од наша страна. Можевме да искомплицираме до крај, едноставно кога си на минус еден два на пет минути до крај се може да биде без разлика против кој играш. Плус охриѓаниве не се толку боса екипа, имаат скоцкано ок екипица за наша лига, која дома може да направи проблем на секого посебно ако биде потценета.Голманиве денес посебно тапа, ја не знам заедно дали имаа 2-3 одбрани.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
2.893
Prosecen irgac koj ke zimase mnogu pari, za taa Plata siguren sum deka ima podobri od nego....
Гурбиндо во одбрана е топ играч, во напад не троши топки знае и да асистира, многу ректо греши.
За разлика неговата замена Њокас освен шо има некој скок шут друго све е промаш, во одбрана дупе, во напад подложен на технички грешки, не само шо не донесовме квалитетен среден бек, него сега ни се отвори дупка и на десен.
 
  • Хаха
Reactions: MSE
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Гурбиндо во одбрана е топ играч, во напад не троши топки знае и да асистира, многу ректо греши.
За разлика неговата замена Њокас освен шо има некој скок шут друго све е промаш, во одбрана дупе, во напад подложен на технички грешки, не само шо не донесовме квалитетен среден бек, него сега ни се отвори дупка и на десен.
Ќе видиме како ќе биде во останатиот дел од сезоната, но на утакмицата со Елверум покажа далеку повеќе работи од скок шут, ја разигра доста екипата кога влезе. Техничките грешки се нормални за овој период, плус рачунај дека они двајца не беа подолго време во тренажен процес со сите случувања во Металург + имаа Ковид. Да не се сфатиме погрешно, и за мене Гурбидно е поквалитетен играч од Кевин, но не би рекол дека се отвори дупка со заминувањето на Гурбиндо. Сепак имаме два играчи на таа позиција со многу сериозно искуство. Кога ќе споредам со прошлата сезона на коњ сме.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Момци што мислите за утакмицата со Мешков,ќе тепаме ли?
Ако Томовски биде на ниво ( изнад 10 одбрани, а не ко денес очај) и доколку игра Кудуз имаме шанси за победа. Со правилно дозирана ротација од страна на Вујо, со што повеќе расположени ракометари за игра и цврста одбрана имаме шанси секако. Плус Мешков на почетоков на сезонава и не е во некоја којзнае каква форма па треба да искористиме и да освоиме важни бодови.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
6.589
На хартија Гурбиндо е ферари а Њокасот пунто ама реално со еден тренинг братот искина, какви само асистенции имаше до Тото додека Гурбиндо многу скромно … Така да ич не треба да жалиме зашто ке имавме само “име” во тимот не и играч


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Гурбиндо во одбрана е топ играч, во напад не троши топки знае и да асистира, многу ректо греши.
За разлика неговата замена Њокас освен шо има некој скок шут друго све е промаш, во одбрана дупе, во напад подложен на технички грешки, не само шо не донесовме квалитетен среден бек, него сега ни се отвори дупка и на десен.
Не се слагам од причина што на тимот му требаат бек-шутери, не ни треба уште еден како Тале што зима и дупло (ако не и повеќе) поголема плата. Проблем е што нашите го знаеле тоа каков тип на играч е кога го договарале да го донесат. Иначе далеку од тоа дека Њокас е во одбрана ''дупе'' не знам дали си го гледал некогаш освен мечот со Елверум, во напад да, направи грешки али 2 тренинга имаа двајцата пред мечот со Елверум, плус се враќаат од повреди и сигурен сум дека ќе бидат и двајцата многу поквалитетни и повредни од Гурбиндо што откако дојде повеќе е во Женски магазини него ли на тренинг, мислиш со Ким Кардашијан е венчан а не со некоја си просечна девојка од Свети Николе (без да ги навредам луѓето од таму) :)
Останува уште да се земе добар среден бек со парите што ќе ги добиеме од диносаурусов и цепаме накај 3то место у група:D
 
  • Хаха
Reactions: MSE
Член од
1 јули 2020
Мислења
675
Поени од реакции
2.583
Пишав претходно, Гурбиндо мене ми остави впечаток дека си имаше планирано да дојде овдека и да си тера пензија како замена и ветеранско присуство. И да, да беше ова Вардар од пред 4 години тоа ќе беше супер, Гурбиндо ќе беше одличен играч да влезе од клупа и да изигра 10-20 минути на врвно ниво и да си седне на клупа.

Али проблемот е што ова е Вардар од 2021 и потребни се играчи што ќе ораат по теренот во двата правца и ќе играат со жар. Едноставно нема место за луѓе кои дошле колку да си ја сработат работата. Се надевам дека одложуваат со потпишувањето на среден бек зошто чекаат некој навистина квалитетен и не сакаат да се потрошат на некој просек. Зошто овој тим е еден среден бек и едно крило далеку од конкурентен тим на секој натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom