Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
513
Поени од реакции
512
Одбраната е катастрофа, најчесто бушат таму кај што е Тале.. да не беше Томовски, ќе беше едно 5 за нив. А зашто не игра Кудуз?
Мала повреда на глуждот од ногата...ваљда ќе биде спремен за следната
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326
Некој линк што функционира ?
На ЕХФ ТВ не можам да го пуштам натпреварот, незнам зошто...:(
Затоа што си со македонски IP адреса, а Арена ги има откупено правата за оваа територија затоа не можеш да гледаш на ЕХФ. Земи со VPN смени локација на IP
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Фала :)
Автоматски споено мислење:

Затоа што си со македонски IP адреса, а Арена ги има откупено правата за оваа територија затоа не можеш да гледаш на ЕХФ. Земи со VPN смени локација на IP
Пробав со неколку држави, освен ако ги погодив тие неколку држави со откупени права од страна на Арена и други канали. Ќе пробам пак со останатите :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
3.326
Фала :)
Автоматски споено мислење:


Пробав со неколку држави, освен ако ги погодив тие неколку држави со откупени права од страна на Арена и други канали. Ќе пробам пак со останатите :D
Мислам дека поголемиот дел од Европа е покриен, ја имав среќа 2019 кога бев на студии во Холандија никој не вршеше пренос па немав проблеми, пробај среќата со Холандија ама со оглед на тоа како зема замав ракометот кај нив не би ме чудило и таму да има некој откупено права
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.768
Поени од реакции
8.192
Фала :)
Автоматски споено мислење:


Пробав со неколку држави, освен ако ги погодив тие неколку држави со откупени права од страна на Арена и други канали. Ќе пробам пак со останатите :D
britanija ili avstralija
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Не смее вакви грешки да се прават на крај.... :(
Автоматски споено мислење:

Мора среден бек да се земе, на Гаџа душата му излезе...
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
763
Поени од реакции
1.956
Не сум љубител на таа игра 7 на 6 ама ич..
Имаме падови во играта и технички грешки што се неизбежни кога имаш толку нови играчи во тимот.

Едно знам дека победа ќе значи многу за играчите.
Заштооо Гаџа.... игра цел натпревар концентрација нула.. зашто!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.807
Поени од реакции
57.110
Томовски е најголемиот апгрејд сезонава во поглед на ланските голмани. Штета што Периќ не е веќе во тимот. Ќе ги надополнеше слабостите со него и ќе станеше голманиште.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.904
Штета у пичку материну, имавме добитна комбинација ама ептен тапа промашување на Гаџа на крај. Сепак кога веќе ја промаши боље што не погоди гол, пошо какви малери сме од одбијанац ќе завршеше директно у раце на нивен играч и ќе ни рокнеа муњевит гол на крај. Не е лошо као за прв натпревар. Го добивме Њокас на десен бек, па чак и овој Куни Моралес не беше лош иако имаше неколку тапа грешки. Има материјал, само останува констатацијата дека очајно фали класа среден. Ах да го имаме Кара сега, кај ќе ни биде крајот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Многу не кошта не носењето на уште еден среден бек. Среден бек од различен профил, со добра промена на правец, не толку висок и помалце габаритен кој ќе биде барем за нијанса поквалитетен од Гаџа. Гаџа во три моменти кога се кршеше резултатот направи три грешки, два пати во слободна позиција за шут го промаши цел гол и еднаш на пет минути пред крај на тепка фрли топка до Столе, по што следеше гол за Елверум.

Има потенцијал овој тим, радува залагањето (нешто што под Стефче не постоеше), од авион се гледа дека играчите не се уиграни, посебно таа десна страна. Њокаси се покажуваат како добри засилувања, но се гледа дека како на нив така и на сите останати им фалат натпревари, премногу зицери поебавме.

Томовски веројатно и најконстантен до сега во овие неколку натпревари што ги изигравме. Сафар премалку време пројде на терен за да дадам некаква оценка. Тото е многу сериозен играч, ќе ни го лапне некој наредна сезона гарант. Од Валчак како да почна да излага "тепачкото" под Вујова команда. :D
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Сосема солидно издание на вардарци. На крај Гаџа избрза, али ајде, имаше желба. Ме изненади денес Куни Мораес, топ... Њокаси ќе бидат супер засилувања каков Гурбиндо.. уште еден среден бек да можеме да земеме и топ сме. Тото феноменален со Томовски!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom