Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
2.893
На веќе потпишан 3 годишен договор ако имал побогата понуда голем кур, ако сакаат да го земат Динамо нека си платат оштета.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
На веќе потпишан 3 годишен договор ако имал побогата понуда голем кур, ако сакаат да го земат Динамо нека си платат оштета.
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
6.589
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
неверувам дека се ценка туку сака да издејствува спогодбен раскин на договор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
2.893
Претпоставувам дека сега се обидува да издејствува промена на условите од веќе постоечкиот договор со нас, се ценка.
Да ама некако нема смисла ако веќе си имал потпишано договор и тоа на 3 години да се ценкаш, по некој месец можда и Барса ќе му понуди подобри услови и пак ќе бара покачување повторувам на веќе ПОТПИШАН договор.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Малку сомнително ова, добил понуда да потпише со нов клуб таман што почна да обработува три годишен договор. Кој тоа (Динамо) ќе го врби кога он скоро потпишал за клуб. Може знаеле нешто дека не е нај нај, па пробале да искористат ситуација.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Малку сомнително ова, добил понуда да потпише со нов клуб таман што почна да обработува три годишен договор. Кој тоа (Динамо) ќе го врби кога он скоро потпишал за клуб. Може знаеле нешто дека не е нај нај, па пробале да искористат ситуација.

ako dadat pari za da se zeme sreden bek nema sto tuka da se mislime, neka tera kaj saka, na kraj krajeva nema potreba da drzime nezadovolen rakometar 3 god
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Не мора да значи дека нешто не е во ред. Платите се генерално мали (во споредба со други екипни спортови), па речиси сите играчи се обидуваат да зграбат колку што е можно повеќе кога имаат шанса за истото. Во исто време, договорите (најголемиот дел од времето) служат за бришење на газ. Уште кога ќе го додадеме фактот дека станува збор за играч кој има 34 години, со еден куп медали во својата кариера, ништо не ме изненадува.

Такви беа и случаите со Јотиќ (кој имаше договор на уште една сезона со нас) како и Периќ. Да не ја заборавиме и ситуацијата со Санталов, кој имаше важечки договор со Вардар, немаше обработено ниту тренинг со Вардар, a отиде во Мешков.

Ќе видиме како ќе се развива ситуацијата, но во секој случај за мене Кевин Њокас не е достојна замена за Гурбиндо. Макар што ако бидеме реални, да најдеш десен бек во овој момент е практично невозможна мисија.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
674
Поени од реакции
2.583
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
Калараш и Гурбиндо не може да бидат ставени во ист кош во ниту еден случај. Калараш е човек кој сам си ја плати одштетата за да дојде да игра во Вардар и секој натпревар се борел колку што му се способностите. Што е до мене он требаше да биде играч на Вардар се додека самиот не одбереше дека не сака. И гајле ми е дали веќе неговата позиција била пополнета и колкав му бил квалитетот. Ако може Тале и Гоце да земаат плата од Вардар, можеше и Калараш.

Лојалноста треба да се наградува, а не да се искористува. Јас немам никаков проблем да го гледам Вардар со ист квалитет како пред да дојде Самсоненко, секако ако го имаат играчите истиот жар и борба.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Океј, ама ако е вистина тоа што Вујо го кажа за Калараш дека одбил договор, они потпишале со Тото, па се вратил после дека се премислил, тогаш сам си е крив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
6.589
Калараш и Гурбиндо не може да бидат ставени во ист кош во ниту еден случај. Калараш е човек кој сам си ја плати одштетата за да дојде да игра во Вардар и секој натпревар се борел колку што му се способностите. Што е до мене он требаше да биде играч на Вардар се додека самиот не одбереше дека не сака. И гајле ми е дали веќе неговата позиција била пополнета и колкав му бил квалитетот. Ако може Тале и Гоце да земаат плата од Вардар, можеше и Калараш.

Лојалноста треба да се наградува, а не да се искористува. Јас немам никаков проблем да го гледам Вардар со ист квалитет како пред да дојде Самсоненко, секако ако го имаат играчите истиот жар и борба.
Која лојалност? Што испадна глуп и трчај трчај одма да замине од Вардар па кога виде у кое село отиде сфати што значи Вардар


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Не мора да значи дека нешто не е во ред. Платите се генерално мали (во споредба со други екипни спортови), па речиси сите играчи се обидуваат да зграбат колку што е можно повеќе кога имаат шанса за истото. Во исто време, договорите (најголемиот дел од времето) служат за бришење на газ. Уште кога ќе го додадеме фактот дека станува збор за играч кој има 34 години, со еден куп медали во својата кариера, ништо не ме изненадува.

Такви беа и случаите со Јотиќ (кој имаше договор на уште една сезона со нас) како и Периќ. Да не ја заборавиме и ситуацијата со Санталов, кој имаше важечки договор со Вардар, немаше обработено ниту тренинг со Вардар, a отиде во Мешков.

Ќе видиме како ќе се развива ситуацијата, но во секој случај за мене Кевин Њокас не е достојна замена за Гурбиндо. Макар што ако бидеме реални, да најдеш десен бек во овој момент е практично невозможна мисија.
Се тоа е така. Но сепак ја мислам дека Динамо намирисале некако прилика. Некако нема врска, потпишал 3 години договор, се појавува на подготовки со новата екипа, почнува да игра на подготвителни натпревари и одма понуда од друга екипа. Или пуштил он некои сигнали дека му се бега, или овие чуле од некаде дека не е задоволен, па пробуваат да капитализираат. Некако не му ни даде шанса на Вардар ко што треба, пред да пакува куфери.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Се тоа е така. Но сепак ја мислам дека Динамо намирисале некако прилика. Некако нема врска, потпишал 3 години договор, се појавува на подготовки со новата екипа, почнува да игра на подготвителни натпревари и одма понуда од друга екипа. Или пуштил он некои сигнали дека му се бега, или овие чуле од некаде дека не е задоволен, па пробуваат да капитализираат. Некако не му ни даде шанса на Вардар ко што треба, пред да пакува куфери.
edno vreme kielce i vesprem, pa meskov pa sega dinamo... site sakaat da se VARDAR koga ke porasnat...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
Cim gi potpisale bliznacite zetot def ke odi vo Dinamo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom