Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 февруари 2011
Мислења
869
Поени од реакции
1.140
Вујо го врати тимот 15 години назад, т.е. баш во времето кога и беше тренер на Вардар, човекот е останат уште во Металопластика у бивша ЈУ, не знае маил да отвори не знае на компјутер да работи, не знае да спреми клипчиња со анализа на противникот да имаат "тренинзи" со гледање натпревари и видеа, затоа никој не го сака особено играчи ко дибиров столе борко кој работеле се врвни теренери кои пратат модерен ракомет, па сега се на ниво Вујо да им објаснува нешто.
Оваа сезона мислам не сме ни фаворити за домашно првенство, за лига шампиони прогнозирам потоп дека ќе ни се деси.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Гурбиндо не покажа којзнае што во претходниве натпревари, може не беше сеуште адаптиран на новата средина, не знам што да кажам...
Да останеше Гурбиндо и да дојдеа браќата Њокас ќе беше супер...
Можеби и Вујо претерал, Гурбиндо не е млад играч за да му го менува стилот на игра, а можеби и Гурбиндо не сака да трпи такви работи, сепак имал работено со различни тренери и сигурно на подобар начин му објаснувале, во случајов не можам да одредам кај кого е кривицата...
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.657
Поени од реакции
1.329
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Е не требаше и тој ни Гурбиндо ама карактерите на Вујо и претседателот се тие.Мене ми е страв Вујо да не ја преполови екипата до јануари.
Вујо нема да издржи до јануари.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
935
Поени од реакции
1.645
Доста голови на првата утакмица. Тале вежба, добро е. А браво и за дебито на Будимир во Суперлигата, само мислев дека таа ќе биде прв тренер на Скопје.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
Значи до парички е работата ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom