Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.415
Поени од реакции
3.131
Овој потег може да се оправда само ако Динамо платиле голема оштета за Гурбиндо,друго објаснување јас не гледам овде.
Браќава Њокас не се ни блиску до Гурбиндо,посебно тој што треба да го замени на десен бек.
Да беа донесени за ротација ќе имаше некоја логика,вака само ќе имаме уште една дупка во составот,покрај немањето на среден бек да го замени Гаџа сега уште поголем проблем ќе биде десниот бек,мислам дека ни Њокас ни Кубанецот немаат квалитет за да играат Лига на шампиони.

Ова е крајно несериозно работење на клубот,за 5 дена играме натпревар од ЛШ ние сега правиме трансфери,требаше на вакви работи да се мисли уште пред неколку месеци.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.199
Ништо не ми е јасно на мене искрено.

Ако се прави простор во буџетот за среден бек, тогаш за кој ѓавол имаме дури СЕДУМ деснораки бекови во тимот од кои за двајца (Карапалевски и Крстевски) е дискутабилно дали ќе добиваат и минутажа во средби со македонските екипи? Зошто не се мислело на овие ствари на време кога се креирал тимот за оваа сезона?

Све ми мириса дека доаѓањето на Вујо ги има збркано сметките во целава оваа ситуација. Аљушот барал и договарал еден тип на играчи, Вујо друг. На крај ние сме тие кои ќе останеме со прстите во уста.

Можеби па и очекувале дека буџетот ќе биде поголем, но не успеале да во намерите па сега мора да се редуцираат трошоци. Не знам што да кажам...

Што вика shweps вакви потези на пет дена пред почеток на ЛШ се стварно несериозни. Водење на клуб не е само да направиш ростер од играчи кои можат да играат на нивото на кое што треба, во позадина има уште мал милион ствари.
Автоматски споено мислење:


И нормално, почнаа шпекулациите сега:
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.163
Поени од реакции
12.574
Ништо не ми е јасно на мене искрено.

Ако се прави простор во буџетот за среден бек, тогаш за кој ѓавол имаме дури СЕДУМ деснораки бекови во тимот од кои за двајца (Карапалевски и Крстевски) е дискутабилно дали ќе добиваат и минутажа во средби со македонските екипи? Зошто не се мислело на овие ствари на време кога се креирал тимот за оваа сезона?

Све ми мириса дека доаѓањето на Вујо ги има збркано сметките во целава оваа ситуација. Аљушот барал и договарал еден тип на играчи, Вујо друг. На крај ние сме тие кои ќе останеме со прстите во уста.

Можеби па и очекувале дека буџетот ќе биде поголем, но не успеале да во намерите па сега мора да се редуцираат трошоци. Не знам што да кажам...

Што вика shweps вакви потези на пет дена пред почеток на ЛШ се стварно несериозни. Водење на клуб не е само да направиш ростер од играчи кои можат да играат на нивото на кое што треба, во позадина има уште мал милион ствари.
Автоматски споено мислење:


И нормално, почнаа шпекулациите сега:
Да ја спукал
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.259
Поени од реакции
2.730
една повреда или нарушена атмосфера во тим (која се некако мислам дека ќе не задеси нас во текот на сезонава) може многу да влијае при вака мала разлика во квалитет.
Не очекував волку брзо да се деси ова :icon_mrgr:. Се гледаше дека Гурбиндо не се осеќа добро во текот на натпреварите, се надевав дека е така затоа што сеуште се бара и навикнува на тимот ама очигледно е дека не му легна атмосферата и начинот на работа тука.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
807
Поени од реакции
1.284
Безмислен трансфер беше неговото доагање! Човекот го направија да биде стартен десен бек и да се очекува од него да рипа и да дава по пет гола на утакмица.. Вујо барал од него поголемо залагање, а он вака делува како мирен карактер, па изгледа тука пукнала тиквата.

Се надевам ќе дадат овие Динамо добра пара и одма да се реагира некој среден да донесат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.616
Поени од реакции
4.905
Безмислен трансфер беше неговото доагање! Човекот го направија да биде стартен десен бек и да се очекува од него да рипа и да дава по пет гола на утакмица.. Вујо барал од него поголемо залагање, а он вака делува како мирен карактер, па изгледа тука пукнала тиквата.

Се надевам ќе дадат овие Динамо добра пара и одма да се реагира некој среден да донесат.
Баш тоа сакав да напишам. Вујо е директен, и сигурно исто како што му кажал на Кудуз дека од него очекува најмногу бидејќи е единствен лев бек, сигурно истото и многу повеќе му го пренел на Гурбиндо. Го чекаше неколку натпревари баш заради тоа што беше на Олимпијада, ама очигледно не му се допадна тоа што го виде од него, као и на 90% на форумов, да не се правиме мутави. Може ќе ме напраите луд, ама мислам дека од Гурбиндо и немаше да добиеме нешто повеќе од тоа што го понуди. Од секогаш беше таков играч без изграден скок шут, само со онаа финтата на влез. Како го стигнаа годините ни на влезови не е нешто посебно. Играч е за кој мораш да направиш игра, за да може да покаже најмногу. Мислам дека нема да изгубиме премногу со неговото заминување, чак со Кевин Њокас мислам дека ќе бидеме многу повеќе убоити на десен бек. Они се црнечка мускулатура, годините толку не им влијаат на игра, има класичен скок шут, така да мислам дека повеќе ќе ни легне од Гурбиндо. Времето ќе покаже. Ако се земала ок парица за замунувањето на Гурбиндо, да може да се донесе и еден среден бек ќе биде одлично.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
675
Поени од реакции
2.583
Не ја гледам големата загуба околу Гурбиндо. Значи он може си сметал дека ќе дојде овде ќе биде втор-трет бек во ротација и ќе си тера пензија со жена му. Али на нас ни требаат играчи на кои им се игра ( црнциве и кудуз до сега се погодија топ). Ајде натпревариве пред лига на шампиони беа повеќе за загревање али он не покажуваше каква било волја за поголема улога. Ако не му одговара и сака да си иде, среќен пат.

Централен бек е најважното прашање кое мора да се реши. ЛШ титула освоивме без асален бек шутер, али Вардар никогаш ама апсолутно никогаш до сега не бил без класа среден бек. Се гледа дека има конфузија на теренот дека нема кој да ги организира нападите.

Мислам дека со добар централен бек, Кудуз ќе експлодира во ефикасност. Од тоа што го видов досега има екстремно брз прв чекор и експлозивност. Се што му треба е малку повеќе воиграност и некој да му отвори простор и да му даде топка во добар момент.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.324
Поени од реакции
54.702
Јас загубата на Гурбиндо ја мерам на друг начин.
Ниту еден појак играч во иднина нема да не сфати сериозно. Слично како кога го избркавме оној Питлик во ЖРК, потсмев играше цела Европа.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.024
Поени од реакции
21.184
Михо и Вујо се вратија, што ве чуди? Ова е сосем нормално, очекувајте и наредна сезона со скроз нова постава да се натпреваруваме. Боли, ама реалноста е таа. Така функционираа со години, не гледам зошто сега тоа би се сменило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom