Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
Black lives matter!
Се надевам ќе земеме некои средства од нди или од усаид за трансфериве.
Леворакиот Њокас не е подобар играч од Гурбиндо, плус постар е. Доколку ова значи дека Гурбиндо си заминува, тогаш не гледам на ова како на некој си добар потег. Освен ако евентуално клубот бил ставен пред свршен чин па морале да се снајдат.
Pa na 24 ne pisuvase deka si odi ...
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
950
Поени од реакции
2.139
Не го разбирам трансферов, ако се случи. На таква дупка што имаме во ростерот на позиција среден бек, да го натовариме буџетот со уште еден лев и десен бек кои сигурно не играат за сиќе е тотално непромислено.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.618
Поени од реакции
4.921
Ќе биде добро и да остане Гурбиндо и да дојдат Њокаси. Така ќе имаме различни профили на десен бек, Гурбиндо продорен на влезови, а Њокас со класичен скок-шут. Овој другиов Њокас ќе може да покрива исто на среден бек ( бар се надевам). И секој случај ако има можност ќе биде добро да ги прибереме кај нас.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
Член од
27 мај 2018
Мислења
325
Поени од реакции
471
Во меѓувреме и екипа со истиот муабет како и g-sport:

Па ваљда ќе земат некое еуоо
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Не знам колку е паметно во оваа ситуација да се пушти Гурбиндо… за толку краток период не може да се докаже, плус не знаеме во која форма се Њокаси… да не биде после дупка на среден, дупка и на десен бек па да се чудиме… Ако остане Гурбиндо, тогаш овие два потписа се океј пошто и те како добиваме на ротација и поширока клупа, плус едниот би можел и да се проба на среден, да го одмара Гаџа…
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Ако е вистина ова шо го пишуваат екипа, тогаш веројатно се ослободуваме од високите примања на Гурбиндо се со цел да потпишиме среден бек, инаку нема смисла никако, Гурбиндо вреди повеќе од двата Њокаси.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
171
Поени од реакции
161
Ajde neka go vrakaat Karacic...
Автоматски споено мислење:

Леворакиот Њокас не е подобар играч од Гурбиндо, плус постар е. Доколку ова значи дека Гурбиндо си заминува, тогаш не гледам на ова како на некој си добар потег. Освен ако евентуално клубот бил ставен пред свршен чин па морале да се снајдат.
Pa dobro 35 godini I ne e nesto mnogu vo rakometot, samo da se nadevame deka ne se vo ista forma kako Vujin. Inace spored mene dobri zasiluvanje. Gurbindo ima 33, nema nekoj izgraden skok sut, nema nekoj sut od mesto, nisto posebno plus pravi cesto probivanja....Ako dadat za nego brdo pari I nasive kupat neso kvalitetno ondak poln pogodok Inaku tesko nas....
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom