Фан клуб - РК Вардар

Член од
1 јули 2020
Мислења
683
Поени од реакции
2.617
Шишкарев дефанзивно беше најдобриот играч од аспект да знае да процени кога да проба да пресече линии на додавање. Заедно со црнецон Тото би биле многу добра комбинација од тој аспект зошто и он од тоа што го видов до сега има доста брзи рефлекси и е константна опасност да ги пресече додавањата кон пикер.

Знаеше од време на време да утне некоја зицер контра али сепак чист првотимец и заслужен за титулите. Ако има можност да биде вратен јас одма би го вратил.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.657
Поени од реакции
2.690
Шишкарев утнуваше доста зицери, али одбрамбено беше јак. Сепак, во моментов нема логика да се носи он зошто има двајца играчи на неговата позиција.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
Случајно некој да знае од колку до колку работи билетара денеска?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
516
Поени од реакции
515
Сакаш да ми кажеш дека не треба да го заменам ова листов што го испечатив за сезонскиве? :D
Чекам и ја да објават што како,но можно е да си останеме со листовите цела сезона,а баш штета почнав колекција да си праам со сезонскиве :)
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
441
Поени од реакции
791
Автоматски споено мислење:

Мене ова не ми изгледа многу реално, бидејќи пред некој ден Гурбиндо имаше изјава дека е многу задоволен од условите, клубот, соиграчите итн.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.143
Поени од реакции
3.333
Автоматски споено мислење:

Мене ова не ми изгледа многу реално, бидејќи пред некој ден Гурбиндо имаше изјава дека е многу задоволен од условите, клубот, соиграчите итн.
Зашто би си одел толку брзо Гурбиндо?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.793
Поени од реакции
8.227
Автоматски споено мислење:

Мене ова не ми изгледа многу реално, бидејќи пред некој ден Гурбиндо имаше изјава дека е многу задоволен од условите, клубот, соиграчите итн.

ovie ni se na tanjir ako gi sakame... zosto razmena? osven ako ima ogromna razlika u platite ne gledam zosto bi go pravele ova
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
Има бааги пари Динамо на располагање + Пасквал е таму, така да можеби и може да го примамат Гурбиндо. Но, од друга страна Гурбиндо потпиша договор на три години со нас, а и жена му е од тука. Сто пати повторува дека сака да ја запознае државата, јазикот, роднините итн. Е сега, освен ако условите финансиски кои му ги нуди Динамо се навистина големи, тогаш можда и би се излажал.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
Леворакиот Њокас не е подобар играч од Гурбиндо, плус постар е. Доколку ова значи дека Гурбиндо си заминува, тогаш не гледам на ова како на некој си добар потег. Освен ако евентуално клубот бил ставен пред свршен чин па морале да се снајдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom