Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Со Скубе ќе бидеме класа подобри.
Малку чудно ми е Скубе да се врати кога Михјало лани технички го навреди кога рече дека Зарабец е многу подобар играч од него и дека со него на среден бек, нивото на Вардар ќе се крене значително.

А Вујо 200 пати кажа дека Скубе не трпи конкуренција, и дека нема самодоверба ако има подобри играчи на неговата позиција во екипата. Затоа не го викал во репрезентација, зошто и така би грее клупа зошто Бомбач и Зарабец се подобри од него.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
248
Поени од реакции
294
Вујо го земаше и Безјак.
Еве го Скубе, игра за Словенија, со Бомбач и Зарабец во тимот.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932

:D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.319
Поени од реакции
2.566
Како бе не е сигурно, кога веќе неколку недели разговара со потенцијални засилувања. Што посигурно од ова? :)
Кажете некое име, да ми простат од ЛГБТ заедницава не бидете педери.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511

1621524669748.png
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932
Се уфилмал малце Диско. Споредби на линија Динамо-Вардар се у најмала рака смешни. Збориме за Динамо, клубот кој не му плаќаше смештај на еден од нивните најдобри играчи затоа што потпиша за нас. Факт е дека ние не сме на нивото организациско и финансиско од пред неколку сезони ама муабетов е малце смешен. Мислиш прави трансфер во Веспрем.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Збориме за Динамо клубот кој не му плаќаше смештај на еден од нивните најдобри играчи затоа што потпиша за нас.
Овој Кудуз кажа дека ова сега што му се деси е втор пат како го бркаат од стан за неплатена кирија додека игра за Динамо.

Ај утакмица - https://youtu.be/Lk-3mrDpskU
 
Член од
31 август 2020
Мислења
83
Поени од реакции
253
Истиот коментатор од минатиот пат , она гадното педерче од МРТ пак коментира , од старт почна да ги жали битолчаните што немале 50% од тимот
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.593
Поени од реакции
24.280
Истиот коментатор од минатиот пат , она гадното педерче од МРТ пак коментира , од старт почна да ги жали битолчаните што немале 50% од тимот
11146201_976411682391416_4891137600475136626_n.jpg
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Истиот коментатор од минатиот пат , она гадното педерче од МРТ пак коментира , од старт почна да ги жали битолчаните што немале 50% од тимот
Само што ќе го пишев истото. Се радува на секој гол на Пелистер мислиш финале ЛШ е.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.160
Поени од реакции
53.808
Бреее гаден овој Чаневски, маме му ебам :D

Прелабаво си играат, пак ќе кажам, без резерви, малку треба да се случи за да отиде колата низ брдо.
Овој Радовиќ ми се допаѓа како игра, доста корисен е и во одбрана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom