Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Значи на Глеб му е предложен минимален договор,имаше кратки преговори околу подобрување на усолвите,но сепак Глеб се согласил и на минимален договор,и дал потврден одоговор дека е готов да подпише.Но сеуште нема одговор и чека да му го дадат договор на подпис.
Досега има одбиено понуди од Франција Германија и Катар.Катарците му понудиле 500000 за сезона.
Иначе има слух околу Скубе
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Jas sum gresen ili Skube ne bese na rosterot na Slovenija dodeka selektor bese Vujo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Ако е точно ова за Скубе ќе биде топ. (y)
Дај боже Глеб да остане и да се донесе уште еден десен бек, на голманската позиција незнам зошто но се ми се чини дека Кантегрел ќе остане, Борко не ми изгледа дека ќе се пензионира. Не ми е јасно зошто на сите тренери, претседатели, селектори како да му е страв да го остават на клупа или да му го прекинат договорот.
Некој да не знае зошто Кантегрел не е во состав подолго време ? Зарем толку брзо го отпишаа кога кажал дека си заминува.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Jas sum gresen ili Skube ne bese na rosterot na Slovenija dodeka selektor bese Vujo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
И мене ми се чини дека имаа некој конфликт, ама ич не памтам детали. Така да комбинацијата Вујо и Скубе ми е дискутабилна.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Со Скубе ќе бидеме класа подобри.
Малку чудно ми е Скубе да се врати кога Михјало лани технички го навреди кога рече дека Зарабец е многу подобар играч од него и дека со него на среден бек, нивото на Вардар ќе се крене значително.

А Вујо 200 пати кажа дека Скубе не трпи конкуренција, и дека нема самодоверба ако има подобри играчи на неговата позиција во екипата. Затоа не го викал во репрезентација, зошто и така би грее клупа зошто Бомбач и Зарабец се подобри од него.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Вујо го земаше и Безјак.
Еве го Скубе, игра за Словенија, со Бомбач и Зарабец во тимот.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477

:D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Како бе не е сигурно, кога веќе неколку недели разговара со потенцијални засилувања. Што посигурно од ова? :)
Кажете некое име, да ми простат од ЛГБТ заедницава не бидете педери.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087

1621524669748.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom