Фан клуб - РК Вардар

Член од
17 август 2014
Мислења
2.324
Поени од реакции
2.574
Според 24ракомет, до крајот на овај месец би требало да се знае дали ќе потпиши и Ел Дера, тоа шо уште немаме потпишано друг среден бек веројатно дава надеж дека шансите за Ел Дера не се изгубени.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.936
Мене ме плаши потенцијалново доаѓање на Жереми Тото кое го најавува 24РАКОМЕТ да не значи дека Калараш си заминува.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Mnogu verojatno. Ne ide 4 pikera u sostav..
Да не си оди Валчак ?
Подобро да си оди Валчак него Глеб, Глеб ја имаа онаа хемија од шампионските години, како Чупко, Кара, Тимур, Столе...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.936
Да не си оди Валчак ?
Подобро да си оди Валчак него Глеб, Глеб ја имаа онаа хемија од шампионските години, како Чупко, Кара, Тимур, Столе...
Проструи информација некоја пред неколку недели исто мислам од 24РАКОМЕТ дека Валчак останува на уште една сезона.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Валчак пишуваше дека ќе остане уште една. Дека имаше 1+1 и дека клубот ја активирал втората година. Може овој Тото ќе биде донесен само да игра одбрана, па не го рачунаат ко пикер.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.918
Поени од реакции
3.475
Да не си оди Валчак ?
Подобро да си оди Валчак него Глеб, Глеб ја имаа онаа хемија од шампионските години, како Чупко, Кара, Тимур, Столе...
Веќе никаква хемија нема во клубот.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.126
Поени од реакции
12.448
Значи на Глеб му е предложен минимален договор,имаше кратки преговори околу подобрување на усолвите,но сепак Глеб се согласил и на минимален договор,и дал потврден одоговор дека е готов да подпише.Но сеуште нема одговор и чека да му го дадат договор на подпис.
Досега има одбиено понуди од Франција Германија и Катар.Катарците му понудиле 500000 за сезона.
Иначе има слух околу Скубе
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.936
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Jas sum gresen ili Skube ne bese na rosterot na Slovenija dodeka selektor bese Vujo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Ако е точно ова за Скубе ќе биде топ. (y)
Дај боже Глеб да остане и да се донесе уште еден десен бек, на голманската позиција незнам зошто но се ми се чини дека Кантегрел ќе остане, Борко не ми изгледа дека ќе се пензионира. Не ми е јасно зошто на сите тренери, претседатели, селектори како да му е страв да го остават на клупа или да му го прекинат договорот.
Некој да не знае зошто Кантегрел не е во состав подолго време ? Зарем толку брзо го отпишаа кога кажал дека си заминува.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
889
Поени од реакции
1.840
Jas sum gresen ili Skube ne bese na rosterot na Slovenija dodeka selektor bese Vujo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
И мене ми се чини дека имаа некој конфликт, ама ич не памтам детали. Така да комбинацијата Вујо и Скубе ми е дискутабилна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom