Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
190
Поени од реакции
427
Здраво јас сум нова на форумов Читам одамна ама никако да почнам да пишувам. Голем спортски фан и нормално навивач на Вардар...нема везе да не должам
Случајно на сликава на инста приметив дека пишува нешто за Вардар
( Auf Wien nach Vardar! ) Дали се работи за доаѓање во Вардар на некој од играчиве на сликава или незнам ни јас што
Ако знаете германски кажете... Google translate е дно.
 

Attachments

Член од
4 март 2017
Мислења
1.249
Поени од реакции
2.792
Google translate не функционира пошто напишаното нема многу логика вака формулирано на Германски. Значењето треба да му биде као: од Виена до Вардар. Мартиновиќ (најдесно на сликата) е роден во Виена, другиве се од Хрватска и Словенија, а Кузмановски од Македонија. Се собрале Балканците. :)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.249
Поени од реакции
2.792
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
190
Поени од реакции
427

Според мене, супер ја изигра сезонава. Играше скоро по цели натпревари и доста си ја подигна формата во однос на претходните години од неговата кариера. Со Џукич и Џомба мислам дека ќе сме добро покриени на десно крило.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.805
Мислам дека фер би било од Јотиќ да остане во Вардар барем уште една сезона,му дадовме шанса кога остана без клуб,доби голема минутажа,напредуваше доста кај нас и плус има договор уште една година,а Лајпциг не е некој голем клуб па да неможе да го одбие,освен финансиски не гледам дека ќе има други предности ако потпише таму.

За Вардар најдобро ќе биде што побрзо да се реши ситуацијава пошто ако замине Јотиќ ќе нема многу време за да најдеме соодветна замена,знам дека не е некој играч од светска класа ама сепак е еден од главните играчи во клубот.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
630
Поени од реакции
953
Со овие играчи у ЛШ ништо. Потребен е класа бек на сите 3 надворешни позиции. И еден специјалист за одбрана ко што беше Козлина или Драгаш на времето.
Се надевам Хасан ќе дојде.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
190
Поени од реакции
427
Мое мислење дека со овие играчи кои се дадени ќе сме послаби и од оваа сезона, секако се надевам дека ќе има уште трансфери ( но не од типот на Борко, Диско и останати...)
П.С. Требаше да се задржат Чупко, Кантегрел и Калараш ако си оди ( не е точно кажано на линкот погоре значи има шанси да си оди, ама не верувам)
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.232
Поени од реакции
22.008
Google translate не функционира пошто напишаното нема многу логика вака формулирано на Германски. Значењето треба да му биде као: од Виена до Вардар. Мартиновиќ (најдесно на сликата) е роден во Виена, другиве се од Хрватска и Словенија, а Кузмановски од Македонија. Се собрале Балканците. :)
Но сепак тоа нема да го смени фактот дека рандом македонски спортски портал ќе го прогласи Урбан Лесјак за нов ракометар на Вардар. :D
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
147
Поени од реакции
329
Со овие играчи у ЛШ ништо. Потребен е класа бек на сите 3 надворешни позиции. И еден специјалист за одбрана ко што беше Козлина или Драгаш на времето.
Се надевам Хасан ќе дојде.
Prijatele so produzuvanjeto na dogovorot na Talesen ovoj egipjanecot ne e za veruvanje da go potpisat , zs 4 levi beka a pritoa samo eden desen i verojatno sreden bek ne e realno da se ocekuva :)
P.S. Nekako ne sum ubeden deka Vujo kje e nov Head coach ama ajde kje vidime :)
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
190
Поени од реакции
427
Брат му на Игор, Иван Карачиќ доста го споредуваат со Игор, исто среден бек. Иако мене не ми се верува дека е ист квалитет со Игор. Но ако е навистина толку добар мислам дека може да го купи Михајло. ( Го спојуваа со Вардар доста во последниве години. )
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.970
Поени од реакции
7.708
Брат му на Игор, Иван Карачиќ доста го споредуваат со Игор, исто среден бек. Иако мене не ми се верува дека е ист квалитет со Игор. Но ако е навистина толку добар мислам дека може да го купи Михајло. ( Го спојуваа со Вардар доста во последниве години. )
Jas mislam Zlatko Mojsovski da go sobereme posto mu e brat na Nomce grobar Mojsovski.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom