Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.140
Таман као порачано интервјуто:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Јотиќ си оди, а ние зборуваме за посилен Вардар :D
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Јотиќ си оди, а ние зборуваме за посилен Вардар :D
Сајбер, и ти заебааш сега. Мислиш за Кара или Скубе збориме дека си оди. Само нека има кеш, Јотиќ е лесно заменлив. ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Ако го заменат со Скубе, Карачиќ или Зарабец, океј, ама сите знаеме дека нема. Во ситуација во која не можеме многу да бираме, Јотиќ ќе ни беше еден од подобрите играчи.
Состав за идна сезона се гради ова време, а ние засега ги имаме само Кудиз (за кого јас не знам апсолутно ништо, освен што сум ве читал по темиве), Џукиќ на чие доаѓање се радувам и Гурбиндо кој реално доаѓа само затоа што е женет или ќе се жени со македонка. Заминуваат Чупиќ, Дисингер, Јотиќ и Кизиќ оди во директниот ривал. Не е баш ветувачки ремонтов. За русиве нема потврда дека ќе останат, а ако отиде Дибиров, толку е од клубот.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Нека го дадат. Ама не гледам како ќе бидеме појаки следната сезона.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Мене потенцијалното заминувањев на Јотиќ воопшто не ме плаши, има играчи. Али информацијата за потенцијалното доаѓање на Чаневски и тоа како ме плаши.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Дека ќе го заменат со некој од нив тројца, сигурно нема. Ама играч на негово ниво се наоѓа. Единствено кесичката со пари треба да се одврзе. :)
Плус, ќе земеме и пари за Јотиќ, колку и да се мизерни сумите во ракометот. Очигледно типот сака да се проба во Бундес и не гледам логика да го држиме со сила. Несреќен добар играч е полошо од среќен просечен играч.
Што се однесува до Чаневски е тотален фејл, ако е вистина. Но, од друга страна ќе мора да почнеме да пазариме и македонски играчи. За жал. Од 2022/23 бројот на странци ќе биде намален на шест, од кои тројца мора имаат најмалку 10 настапи за сопствената репрезентација.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Чаневски официјално не продолжува со Еурофарм, ама не гледам зошто би го земал Вардар него.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Страшно ова со Борко. Има проблеми со коленото, но ќе ослабе едно 10кг и ќе биде оној стариот Борко следната година.

Иако Михајло вика дека има договор Борко на уште една година. Ама паматм пишуваше дека имаше на полу-сезона за 2020, и после ко го продолжи на уште една. Секој случај интересно што Кантагрел и Кизиќ очигледно не биле задоволни и сакале сами да си отидат.

А мислам дека од интервјуво, јасно е дека Стевче ќе лета на лето.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Тале останува, Боре останува, Стево останува = боље да не го читав ова..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Сума сумарум:

1. Доаѓаат Томовски и тоа полското младо лево крило. Се преговара и со некој бек од Египет.
Најавени се и други засилувања.

2. Си заминуваат и Кизиќ и Кантегрел, Борко останува. Мајко мила ако мислат да бркаат најдобри 8 во ЛШ со Борко и Томовски. Кизиќ барал гаранција дека ќе игра стандардно и затоа побарал раскин на договор. Кантегрел исто.

3. Алушот веројатно си оди.

4. Кузмановски и Манасков биле контактирани, ама не откачиле.

5. Ќе се потруделе ТАЛЕ ДА ОСТАНЕ.

6. Ф4 мишн импасбл.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Нема да остане Стевче. Јасно кажува дека му ветил шанса до крај на сезоната (што е коректно) и дека резултатите си кажуваат како ја искористил. Погоре кажува Михајло дека не е задоволен од ЛШ сезоната и дека многу бодови безвезе се продале (со Елверум, Порто, Мешков). Очигледно е дека не е среќен. Ја го отупев со Вујовиќ, ама ми делува и тука ко да навестува дека може да дојде он.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom