Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.185
Поени од реакции
2.463
Абе не му е, ама не може он да прави чуда. Види денес, сите тројца леви бекови ги играше, сите тројца камења. Многу е нефер да се истакнува он како единствен виновник за резултатите. Апсолутно има некои лоши одлуки, ама тоа е така гледано преку ТВ. Не знаеме зошто некој би оставен во игра, некој на клупа, сигурно има причини за сите одлуки со кои не сме запознаени. Лесно е да се коментира вака. Ама денес, Столе, Валчак, Дибиров сите утнаа зицери кога се кршеше резултатот. Со Порто, Гаџа не фаулираше во последениот напад. Минатата со Сегед, Чупиќ промаши пенал кога беше ептен битно. Спорт е тоа, не може Стевче да лета и да игра наместо играчите. Нема ротација, тој е квалитетот. Оваа сезона отиде, дај да освоиме домашно и да видиме за другата што ќе правиме.
Имало причина за Столе да биде оставен во одбрана на последниот напад на Елверум што не можела да се сфати од пред ТВ? :) Ако вака правдаме тренерски одлуки тогаш ниту еден тренер за ниту една одлука што ја донел не треба да биде напаѓан.
За ротацијата повторно си има и он многу чудни одлуки, да не заборавиме дека на убедливо најлошиот натпревар на Вујин, со Порто во гости при 2/7 шут го остави 60 минути во игра, за да во следниот натпревар со Сегед дома остане 60 минути на клупа :confused: .
И да, најбитна работа ќе е да се освои домашната титула оваа година, а богами засега не изгледа дека сме нешто видливо подобри од Еурофарм според резултати, а според имиња, освен тоа што ние немаме десен бек и тип на играч ко Мандалиниќ на секоја друга позиција сме поквалитетно покриени од битолчани, на некои позиции дури и класи се во прашање ако ги споредиш на пример Дибиров и Маџовски на крило или Калараш со Кукоски како главни одбранбени. Тука ќе биде најголемиот испит за Стевче, евентуален пораз би идел само на негова душа.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.167
Поени од реакции
3.381
Не знам дали има други, ама јас сум еден од оние кои не го сакаат Вујо за тренер во оваа сезона. Можеби за понатаму, во зависност од развојот на настаните во клубот.
Тоа не значи дека го сакам Алушот пред Вујо, туку едноставно Вујо не е решението во оваа сезона, каде што секако има наелектризираност меѓу постарите и новите играчи во составот, воглавно поради однесувањето на поединци како резултат на немоќта да дојдеме до поволни резултати. Вујо е тренер за во ситуација кога ние сме аутсајдери, во ваква ситуација кога во лигата сме фаворити, он е меч со две острици. Може да направи хаос, да побрка пола тим, да лапне повеќегодишна суспензија, што не ни е потребно во ситуацијава кога од шампиони тонеме надолу и луѓето не се навикнати да губат што дополнително го прави притисокот поголем.
Ете видиш, ја па имам сосема дијаметрално размислување на таа тема. Баш мислам дека со Аљушов се случуваат такви ствари пошо нема никаков респект и се е отидено низ брдо. Плус не е тренер кој знае мотивационо да делува на играчи. Кога веќе се потегна Вујо, ако некој би можел на заборавениве пропаднати без самодоверба типчиња како Тале да им исецка муда на мени и да им сервира у тањир тоа е баш Вујо. Тој психолошки аспект на дигање ракометари кога се даун, посебно по свикан тајм-аут е многу важен, за разлика од Стево кој ќе го чуеш со гласчето Ловрооо бееее абе Ловрооо, само што не заплаче. Доколку би дошол Вујо мислам дека и понашањето и на Чупко и на Столе не би било такво, пошо ќе се добие тој фанатички менталитет баш као што преферираат овие двајца. Да не праам муабет дека Вујо нема да ги праи ситниве ( а уствари доста големи грешки) кои ги прави Аљуш. Мислам дека Вујо е каде каде попоткован тренер од Аљуш, и дека баш во тие два дуела за титула повеќе ни треба таква фигура на клупа, ама баш од секаков аспект него мулево Алушевски. Мислам дека фанатизмот би бил на многу поголемо ниво. По мене ако се има можност уште сега ако може да се донесе Вујо би било топ за нас. Ама ок јебига секој си има свое мислење и поштуем.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.311
Поени од реакции
1.825
Имало причина за Столе да биде оставен во одбрана на последниот напад на Елверум што не можела да се сфати од пред ТВ? :) Ако вака правдаме тренерски одлуки тогаш ниту еден тренер за ниту една одлука што ја донел не треба да биде напаѓан.
За ротацијата повторно си има и он многу чудни одлуки, да не заборавиме дека на убедливо најлошиот натпревар на Вујин, со Порто во гости при 2/7 шут го остави 60 минути во игра, за да во следниот натпревар со Сегед дома остане 60 минути на клупа :confused: .
И да, најбитна работа ќе е да се освои домашната титула оваа година, а богами засега не изгледа дека сме нешто видливо подобри од Еурофарм според резултати, а според имиња, освен тоа што ние немаме десен бек и тип на играч ко Мандалиниќ на секоја друга позиција сме поквалитетно покриени од битолчани, на некои позиции дури и класи се во прашање ако ги споредиш на пример Дибиров и Маџовски на крило или Калараш со Кукоски како главни одбранбени. Тука ќе биде најголемиот испит за Стевче, евентуален пораз би идел само на негова душа.
Не викам дека се е за оправдување, туку дека за сите работи не се знае точно каква е ситуацијата. Лесно е да се коментира од страна. Се согласувам дека Вујин против Порто не требаше да игра толку. Сеа статистиката за шут не кажува се, доста од тие негови шутеви беа приморани. Ама него му пресекоа едно пет топки на додавање, зошто е многу спор и предвидлив во движење. Тоа е катастрофа. Јас пишав тука после тој натпревар дека на следниот нема друг избор Стевче освен Чупиќ да се игра на десен бек, а Гоце на крило. И така почна да игра Стевче, зошто апла очигледно беше дека Вујин не може да игра. Може он правел притисоци за поголема минутажа, од кај знам каква била ситуацијата. Ама факт е дека тоа беше голема грешка. Стевче има пропусти, не викам не. Ама он е секој ден со играчите, ги гледа на секој тренинг. Најверојатно си има некоја логика зад одлуките. Цел живот е со ракомет, ваљда научил нешто човекот. Сеа тука сите го прават будала и дека он е крив за се, што едноставно не е точно.

Oд Еурофарм имаме прилично подобра екипа. Меѓутоа, сепак, треба да се пази, зошто форматот не дозволува грешка.

А за Вујо, ја сум 80% убеден дека он доаѓа на лето. Што според мене е грешка.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.823
Поени од реакции
5.393
Jas mislam deka vujo ke moze da izvlece najveke od marginalcite sto gi imame sega. Del ke igra od strav, del ke igra da mu dokazat deka ne e u pravo, del ke igra radi Vujo i emocii, tipicno balkanski. Stefce e grefce... tipot neznae ni akcija da sklopi ni tajmaut vodi kako treba nitu pak znae kako da gi motivira ocigledno.

Nas u princip toa ni fali. Nema sto Vujo ili nekoj tret da gi uci cupko, stole, borko ili dibirov kako da igraat nego treba nekoj da gi pobutne drugite za i oni da doprinesat malku poveke. Nas ni treba nekoj sto ke izvadi 10% poveke od drugite i toa bi bilo dovolno za da izgazime ovaa sezona doma a i da gi dobieme vakvite bliski sredbi kade gubime bodovi bez vrska. Stevo se pokaza maher za gubenje "sitno".
Автоматски споено мислење:

Брат Вујо во Загреб се врати..
vo borac banja luka ne e?

sekako ne veruvam deka ke ima smena sega, mislam miho ne go menja aljusot sezonava a za slednata godina sigurno ke imame nov trener.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.374
Поени од реакции
9.065
Абе @Saber Rider бетер си од оној ликон што го бранеше Талевски, овој паднал од форма, на оној му паѓала топката, овој се курчел, оној не можел да трча, сите утакмици тесно НЕ ГИ ДОБИВАМЕ и никако не е он крив, муабетов твој е не е он крив, крив е тој што го ставил да биде тренер. Ќе ги прескокнувам твоиве мислења на темава :pos: бетер си од фармацевтиве што се убедуваат дека Еурофарм е Пелистер :icon_mrgr:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.564
Поени од реакции
17.998
Нервозата во клубот е поради тоа што Чупиќ место за согирачи да ги има Криштопанс, Шишкарев, Кара, Циндриќ и слично ги има Гаџа, Талевски, Гоце и слични телетабиси. Исто и во фан клубов, место да ги добиваме Барса, Кил, ПСЖ ние се мачиме со Елверум.

Амбициите пораснаа, ама мора да малку да се вратиме во реалноста. И јас не го сакам Стевче ич, ама па секој ебан пораз да му се препише него не е можно. Сме добивале мечеви и со Кастратовиќ и со Самсоненко на клупа, не заебавајте :D Квалитетот е тој, без разлика кој тренер би дошол. Да се најде замена негова, ко што рече @Saber Rider, само ако е искусен тренер што ќе работи по план со негови играчи. Крпеници не ни требаат, само уште повеќе време би изгубиле така.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.590
Поени од реакции
872
Последната со Елверум неможам нигде да ја најдам целосна но според записникот неможе а да не се препише вина на Аљушот.
Тајмаут во 45' па Елверум после 3 минути вика тајмаут. Последниот напад требаше да им даде инструкции да ја влечат до крај за пасивна (секако имаа гол предност) така ќе ги оставеа во малце панична ситуација да трчаат и да погодат за бод.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.706
Поени од реакции
51.067
Последната со Елверум неможам нигде да ја најдам целосна но според записникот неможе а да не се препише вина на Аљушот.
Тајмаут во 45' па Елверум после 3 минути вика тајмаут. Последниот напад требаше да им даде инструкции да ја влечат до крај за пасивна (секако имаа гол предност) така ќе ги оставеа во малце панична ситуација да трчаат и да погодат за бод.
Имавме зицер во последна акција, Столе беше сам пред гол. Што ќе ја чуваме кога МОРАВМЕ да ја решиме?
Или требаше Столе да ја врати назад, да пробаме со лажен цепелин :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.066
Поени од реакции
15.534
Имавме зицер во последна акција, Столе беше сам пред гол. Што ќе ја чуваме кога МОРАВМЕ да ја решиме?
Или требаше Столе да ја врати назад, да пробаме со лажен цепелин :D
Aљушот е крив, се знаеше дека ќе промаши, а овој место да слави гол предвреме требаше да му викне да не шутира и да потроши уште некоја секунда.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.311
Поени од реакции
1.825
Ако отвориш фб страната на Вардар, ќе видиш купишта луѓе како го криват Талески зошто не победивме во недела.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
249
Поени од реакции
305
Искрено ко ќе отворам ФБ за било што жалам што сум описменат поубо да останев неписмен.
Од таа причина сум го прогласил фб за умрено ... Тале,Стефчета,Џомба,Векиќ,Гаџа деф не заслужуваат да го носат дресот на Вардар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom