Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
12.519
Покрај Комерцијална банка од денес и софтверска компанија официјално нов спонзор во РК Вардар !
Незнам дали има некаква поврзаност,ама иста таква фирма,со иста дејност,има во Москва
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.345
Поени од реакции
3.133
Веќе неколку месеци фигурира таа фирма како спонзор, меѓутоа кај нас медиумиве како и за речиси се друго каснат.

ascasraefa.JPG
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
858
Поени од реакции
1.136
Ако се мисли на Сингулар (таа е единствена софтверска компанија која е спонзор), е уствари интернационална компанија така да можно е да има канцеларии и во Москва(мада нема инфо кај нив дека имаат и таму канцеларии), иначе има во Малта, Скопје и Грузија
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
12.519
Член од
19 август 2010
Мислења
2.555
Поени од реакции
4.688
Само нека цепа вака Михо.. Овој модел на спонзорирање го имавме дискутирано и порано на форумов така да, само нека продужи вака. Чак најбоље би било најскапите играчи да бидат поединечно исплаќани од посебен спонзор ако за тоа има можност. У врска со натпреваров со Порто воопшто не сум оптимист дека можеме до поволен резултат во Португалија.Натпреварите со Војводина и Нексе кои се смешни према Порто уште еднаш ги потврдија маните на екипата. Ако на почеток Вујин и Јотиќ влегоа колку толку во некој ритам, ова денес е очобол. Борко уште сеа глеам како ќе биде решетан од Гомез, Мартинс и компанија. Да, ќе фати некоја топка у небитни моменти ама не е тоа што се бара во вакви натпревари. Без десен бек нема што да се бара и во понеквалитетни натпреварувања а не па у ЛШ. Дај боже да ме демантираат и да блеснат, ама чисто сумњам. Нема ни атмосфера у екипата со луди Стефче, а и ракометното знаење му е курац на бициклу.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.345
Поени од реакции
3.133
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.398
Поени од реакции
9.173
Ако биде Тале на 6+ идам и му барам прошка на Велгор
Ако биде 7+ да го истетовираш! :icon_mrgr:
Плус ќе те спомне во интервју дека си му ја зголемил самодовербата :vozbud::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom