Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
3.042
Џукиќ топ засилување ќе биде,точно дека е гаден карактер ама ни требаат такви играчи,сигурен сум дека одлично ќе се вклопи во тимот.

Овој Шеваљевиќ незнам од кај го ископаа,во години е човекот и прашање во каква форма е моментално,ќе видиме што може да понуди сепак за ротација ќе послужи.

Најдобро во целата ситуација е што се мисли на напредок и успех,битно дека има некој денар за засилувања,играчи ќе се најдат.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.791
Поени од реакции
57.038
https://www.balkan-handball.com/transferi/darko-djukic-od-leta-u-vardaru/
Овој се имаше курчено на некоја утакмица против нас, само не ми текнува дали дур беше у Металург или во Киелце.
Не ти текнува пошто и тогаш и тогаш се курчеше. :D

Прво курчење му беше на Македонија - Србија мислам, кога ни играа со “резервите“.

После кога дојде у темната страна на утакмицата на Кале, ваљда му беше тоа прво дерби, дојде ко наапан Земунец се дереше нешто „доџите пичке шта је сад дрн мрн“ накај публика, по што беше утпопен со ДНК и РНК од неколкумина, изгубија тогаш и го снема.

Па на крај со одвратното Киелце кога дојдоа во ЈС покажуваше гестикулации и мислам имаше дадено некоја изјава глупа.

Тешко провокаторско копиле е, ама па и Чупко беше таков у првиот дел од кариерата да му ебам матер...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.260
Поени од реакции
54.337
Џукиќ топ засилување ќе биде,точно дека е гаден карактер ама ни требаат такви играчи,сигурен сум дека одлично ќе се вклопи во тимот.
Во моментов Ѓукиќ е одлично засилување, он е еден од оние играчи што ги мразиш кога играат за други, ама ги сакаш во твој дрес.
Туку има ли вистина во таа шпекулација?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.791
Поени од реакции
57.038
Во моментов Ѓукиќ е одлично засилување, он е еден од оние играчи што ги мразиш кога играат за други, ама ги сакаш во твој дрес.
Туку има ли вистина во таа шпекулација?
Секогаш погодувале од балкан хендбол за српски играчи кога се работи...
 
Член од
31 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
284
А сега ако дојде Шеваљевиќ што ќе се дешава со минутажата на Талессен , ќе има ли простор за да работи на усовршување на неговиот неисцрпен талент ???
Не е фер македонски играчи како Талессен да бидат потиснати од странци , нАли е така ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.628
А сега ако дојде Шеваљевиќ што ќе се дешава со минутажата на Талессен , ќе има ли простор за да работи на усовршување на неговиот неисцрпен талент ???
Не е фер македонски играчи како Талессен да бидат потиснати од странци , нАли е така ?
Мислам дека веќе се знае кон кого иде прашањево :sneaky:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.260
Поени од реакции
54.337
Според гол.мк, Ѓукиќ доаѓа по крајот на сезоната и наводно потпишал на 3 години.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
12.519

Kajgana Shop

На врв Bottom