Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422
Чупиќ спомна дека Вардар има предност и дека доколу му го продолжат договорот останува. Очигледно не нашле заеднички јазик, и за жал и Чупиќ ќе си иде.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932

Cool.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.247
Поени од реакции
6.889

Cool.

posto bivsite igraci na metalurg se pokazaa u vardar...

neka donesat trener pa neka si bira on igraci ako veke nemozat da gi zadrzat nasite.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.983
Поени од реакции
3.564

Cool.

Низ повеќето портали ова се спомнува, Јосип Божиќ-Павлетиќ од Загреб како замена за Чупиќ, не знам од кај го извадија овие Ѓукиќ. Не го знам овој од Загреб што се спомнува искрено, немам појма што играч е, штета за Чупиќ ама време е да се помириме дека е толку од таа стара гарда во Вардар, време е за нови ветришта. Чупиќ е и ќе остане легендиште на клубот, секоја му чест за све што направи до сега
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932

Низ повеќето портали ова се спомнува, Јосип Божиќ-Павлетиќ од Загреб како замена за Чупиќ, не знам од кај го извадија овие Ѓукиќ. Не го знам овој од Загреб што се спомнува искрено, немам појма што играч е, штета за Чупиќ ама време е да се помириме дека е толку од таа стара гарда во Вардар, време е за нови ветришта. Чупиќ е и ќе остане легендиште на клубот, секоја му чест за све што направи до сега
Јас од ова што го пишуваат медиумиве кои го споменуваат името на Јосип Божиќ-Павлетиќ можам да заклучам само дека нагаѓаат. Нагаѓаат дека станува збор за него заради изјавата на Божидар Јовиќ кај што вели дека: "на Вардар му треба ново крило, па можеби ќе земат некое од нашите".

Во Загреб има две десни крила Јосип Божиќ-Павлетиќ и Владо Матановиќ. Владо Матановиќ дојде сезонава и добива константно шанса пред Божиќ-Павлетиќ. Па порталиве наши одат по логиката дека Чупиќ ќе им биде прво крило, втора опција Матановиќ, значи Божиќ-Павлетиќ е вишок и ако Вардар пазари од Загреб тој ќе биде нивниот избор.

Во секој случај Ѓукиќ е дааалеку поквалитетен играч од Божиќ-Павлетиќ и веројатно едно од поквалитетните крила што може да се најде во Европа за тие пари. Верувам дека ќе дознаеме повеќе во следниве неколку денови.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.380
Поени од реакции
2.960

Ете според селекторот не ни треба десно крило,со Томи и Џомба да сме терале.:pos:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.126
Поени од реакции
12.448

Ете според селекторот не ни треба десно крило,со Томи и Џомба да сме терале.:pos:
Читав,смешки
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422

Ете според селекторот не ни треба десно крило,со Томи и Џомба да сме терале.:pos:
Па ние тераме и со љубовта на Велги на лев бек ама каде тераме? У пичку материну вероватно. Абе ваквите пациенти ги има насекаде, на форуми, во сали, па чак и селектори стануваат. Пак Вардар им е крив за се, шупелки.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Најпрост пример доаѓа од Вардар, зошто го земаат Ѓукиќ, да не го победат Фленсбург? Зошто не му даваат шанса на Џомба и на Јагуриновски“, вели Брестовац.

Леле шо читам, знаев дека апла не го бива за тренер, ама ова е испод секое мое мислење, дете од 5 години нема да даде ваква изјава :facepalm:
 
Член од
31 август 2020
Мислења
83
Поени од реакции
253
Најпрост пример доаѓа од Вардар, зошто го земаат Ѓукиќ, да не го победат Фленсбург? Зошто не му даваат шанса на Џомба и на Јагуриновски“, вели Брестовац.

Леле шо читам, знаев дека апла не го бива за тренер, ама ова е испод секое мое мислење, дете од 5 години нема да даде ваква изјава :facepalm:
C15040A4-95E2-481D-9DEF-7D50F867177B.png

Па Вардар и го победи Фленсбург пред три месеци ама црепот тоа не го знае, или му треба некој алиби изговор за сите овие срања што ни ги приреди
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.292
Поени од реакции
2.932
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.481
Поени од реакции
4.422
Топ интервју. Вакви ракометари се злато за еден тим. По ова гледаш дека не треба да се прави разлика од македонски до странски играч, тука само да се дефинира по квалитет. Го поврзуваа дека е само заради Самс тука и дека со неговото заминување и он одма ќе кидне, ама Тимур докажа дека е верен на Вардар и дека чуствува неверојатна поврзаност и љубов со клубот и навивачите. Се надевам дека и официјално ќе го продужи договорот. Има и на балкан хендбал видео интервју со него, каде одговараше на небулозните обвинувања на Брестовац за тоа што Вардар не им дава шанса на наши ракометари а играат странци. Многу убаво има објаснето, дека мора да се докажеш со квалитет дека си подобар од странецот, дека мора да се избориш за свое место, а доколку ти биде дадено се на тацна само со тоа дека си македонец ништо нема да се смени. И во право е човекот. Беше спомнат и примерот за Столе кој како македонец само со својот квалитет се избори да биде прв избор во онаков европски Вардар. Значи не треба да се мешаат работите и секогаш како папагали да го напаѓаат Вардар за дефицитот на квалитетни македонски ракометари. Ако гледаме така Металург во минатото беше најгласен против таа политика, и сега кога е во идеална ситуација да го практикува баш тоа и да дава полна минутажа на македонски ракометари, они го земаа пензичот Р'ниќ, место Серафимов да биде прв избор на десен они го земаа гревон Потиќ, на среден наместо македонско дете уше еден пензиќ Тарабокија. За Хорват нема да коментирам пошо е стварно светска ракометна легенда и квалитет кој не може да го замени ни еден мак играч. Ама за Металург не се кења, него само Вардар им е трн во око. Исто е и со Стерјофарм, реално и они постојано обвинуваат за таква политика, а што прават сеа? Ок земаа неколку млади македонски ракометари, ама прашањето е колку играат? Ништо посебно. Која е разликата?? Поентата е по секоја цена да се посочува Вардар како виновник за состојбата во репрезентацијата, а тоа е смешно.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.319
Поени од реакции
2.565
место Серафимов да биде прв избор на десен они го земаа гревон Потиќ, на среден наместо македонско дете уше еден пензиќ Тарабокија
Ај кажи кое македонско дете?
Тарабокија не ни изигра нешто многу во Металург, прв избор беше Стефан Додиќ, на кого му беше понудено македонско државјанство но тој одби.
Многу е глуп тој наратив Вардар не форсирал македонски играчи па немаме сега репрезентација, а кој таленти ги имавме во тој период па не добиле шанса во Вардар, Стефан Трпчевски? Енего кај заврше во ебана Финска Лига, толку од квалитетот негов.
Факт е дека македонските играчи додека играја во Металург и репрезентацијата играше на повисоко ниво, нешто шо сега го гледаме со репрезентацијата на Португалија.
Ама шо е крив Самсоненко со проектот Вардар?
Дури и на почеток сите македонски играчи кој беа достапни во тој момент ги имавме во Вардар, Филип Лазаров, Стоилов, Петар Ангелов, Самсоненко лично го бараше и Кирил Лазаров во Вардар, донесен беше дури и Манасков ко "македонско дете " и покрај испадите кој ги имаше.
Вината е кај Минчо Јорданов, не ни имаше мадиња директно да му кажит на играчите на Металург дека толку од проектот, него со не плакање на плати ја растуре таа атмосвера во нивниот тим во најбитната година кога имавме најголема шанса да се пласираме на олимписки игри.
Капак на се македонските медиуми веќе не имаа пласирано во Рио, па после во репрезентација носеа психолози од Словенија за да се сносат со притисокот, и на крај се постраја со Тунис, ја изиграја најможната лоша утакмица шо можеше да се изиграт.
Ете колку Минчо Јорданов мислел добро за македонскиот ракомет, егзодусот кој наеднаш се десе беше најголема причина и за падот на играта во репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom