Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Тоа е.


Епа ај сеа да ги видиме банките што стојат на дресовите:)
И Газпром како да ги видов на ракавот или грешам?
Автоматски споено мислење:

Тоа е.


Епа ај сеа да ги видиме банките што стојат на дресовите:)
И Газпром како да ги видов на ракавот или грешам?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
И Газпром како да ги видов на ракавот или грешам?
Автоматски споено мислење:



И Газпром како да ги видов на ракавот или грешам?
Газпром спонзор на СЕХА
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Тоа е, Веспрем се класа поквалитетни од нас во моментов така што и не сум толку разочаран од поразот.

Позитивно е тоа што живнаа Гаџа и Јотиќ. Има надеж за нив.
Калараш во прво и Тумур во второ се изнапромашија зицери ама и Веспрем исто така (ќе тренираат шут на празен гол).

На лев бек Диско првиот меч со Загреб беше солиден, така што ако остане здрав (голем прашалник) и се дозира со минутажа можеби и ќе бидеме ок на лев бек. Лошо е што дели минути со Талески. За овој е толку зборувано што не ми се трошат зборови.
По природа не хејтам наши ракометари и сакам да добиваат прилика (пример Манасков денес не искина :pos:) ама овој нема никаков ефект во напад. Без желба за влез и шут, единствено што прави е скок и пас, или шут под блок (не знам дали некогаш има така погодено). Значи во напад сме со играч помалку кога игра тој.

На десен бек е далеку поголема маката. Вујин даде 3 гола ама не е таа игра што треба. Јебеш бек што нема скок шут за да навлече 2-ца ракометари од одбрана и да отвори простор за крило или пивот.
Јас искрено не верувам дека ќе видиме нешто од Вујин, но еве слодобно нека ме демантира.
Векиќ и Јагуриноски не ги коментирам. Оставам простор да изненадат ама ...

Торко (овај Борко) е тоа што е цела кариера, неконстантен. Ќе скине зицер и во следен напад ќе прими пацерски гол. Со оглед на тоа што сезонава сме колку пари толку музика, апсолутно сум да им се дава поголема минутажа на Кизиќ и Кантегрел.

И на крајот Стевчо.
Има благо подобрување во играта во споредба со турнирот во Струга ама да не се лажеме, типот нема ниту авторитет ниту толкавo знаење (и да, не го споредувам со Раул и Парондо, не сум толку луд).
Исто така ми делува дека од старт нема хемија помеѓу него и кланот староседелци, така што колку побрзо се разделат толку подобро за клубот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Очекуван пораз, барем јас ако се прашувам. Се надевав дека резултатски колку-толку ќе парираме, меѓутоа не ми се оствари таа желба. Нејсе, одиме даље.

Генерално, сметам дека екипата има потенцијал, Јотиќ, Гаџа, Валчак... ме радува и тоа што Диско игра сосема добро на последниве три меча. Не дека очекував којзнае што од Талески, меѓутоа мислев дека ќе игра 15 минути на меч во кои ќе има колку-толку пристоен придонес, но ова што го гледам од него е очај. Подобри леви бекови има во Суперлига во тимовите кои не се викаат Вардар, Металург или Еурофарм Пелистер.

Спуканоста на Тимур и на Чупко со Стефче е повеќе од очигледна и тоа е најсериозниот проблем кој Михајло ќе мора да го реши до почетокот на ЛШ.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.094
Мене Вујин ме изненади оваа. Доста аситенции, шутеви. Се гледа дека има уште ракомет во него, осет за игра. Физички е многу неподвижен и спор. Но, може, за месец, два, да скине некое кило, да фати некоја форма, и да биде на некое ниво. Проблем што Векиќ и Јагуриновски се тежок очај. Не знам дали може да се реагира, да се донесе некој десен бек сега. Неверувам, ама може Михајло ќе се заангажира после овие натпревари.

Јотиќ и Гаџа ми делуваат океј. Јас Јотиќ го барав во Вардар уште пред две години, но како резерва која ќе игра 15-20 мин. Уште го гледам како таков тип на играч. Не на некој што може да носи екипа, тука некој да влезе да внесе динамика во одредени делови од натпреварот. Гаџа се гледа дека има прегледност, не нема експлозивност и брзина.

Јас го поддржував трансферот на Талески во Вардар. Мора да се каже дека слабо игра, ама па и не добива некоја минутажа. Позитивно е што Дисингер изненадува, добро играше во сите натпревари досега. Калараш исто игра многу добро, другото е што може да се очекува. Може од французов се очекуваше повеќе, ама уште е рано да се носи некој заклучок за него.

Стевче нема авторитет. Он и ко карактер е таков, тивок, не многу речит. Може Чупиќ се лути пошто не знае како да ги мотивира играчиве, ама сепак, треба да се биде професионалец до крај, и не треба да се прават испадни што може да ја нарушат хемијата во екипата.

Абе да се воиграат, не треба да имаме проблеми дома, имаме подобар состав од другите, ама за надвор, да поминеме група ЛШ и Ф4 на СЕХА ваљда ни е максимум.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Мора да се каже дека слабо игра, ама па и не добива некоја минутажа.
Добро бе Велгор,па вчера коа влезе 5:0серија Загреб ни направија,од кој 4 преку него.Лекаи му се прошета по 6м денес,ко на ливада.Како да игра,кога е дрво,што напад,што одбрана??!
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.474
Поени од реакции
3.539
Против сериозен европски тим, видовме колку е силата на Алуш и овој Вардар.

Затоа, да не се палиме на победи против Загреб, одма смена на тренер и неколку бекови дур е време!
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Toa so tajmautot i Cupko mislam deka bese nasoceno kon nekoj od soigracite(kao da kaza, Ako ne ti se igra mrsh u soblekuvalna) , ne kon stevco. No sekako najubavo kao sto vekje rekovme e da se smeni stevce i na negovo mesto da se donese trener so mng poise avtoritet a i znaenje :)
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.665
Toa so tajmautot i Cupko mislam deka bese nasoceno kon nekoj od soigracite(kao da kaza, Ako ne ti se igra mrsh u soblekuvalna) , ne kon stevco. No sekako najubavo kao sto vekje rekovme e da se smeni stevce i na negovo mesto da se donese trener so mng poise avtoritet a i znaenje :)
Kon Taleski najverojatno :pos:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Toa so tajmautot i Cupko mislam deka bese nasoceno kon nekoj od soigracite(kao da kaza, Ako ne ti se igra mrsh u soblekuvalna) , ne kon stevco. No sekako najubavo kao sto vekje rekovme e da se smeni stevce i na negovo mesto da se donese trener so mng poise avtoritet a i znaenje :)
Čupko mu se izdra na Stevo kao u stilu 20 minuti gi moliš da igraat. U stilu pokaži avtoritet, pokaži deka si trener ebate cepanicata. Stevo mu vrati so derenje - ne gi molam im ukažuvam, a Čupko mu kaža alo nejkat da igraat neka idat u soblekuvalna.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Čupko mu se izdra na Stevo kao u stilu 20 minuti gi moliš da igraat. U stilu pokaži avtoritet, pokaži deka si trener ebate cepanicata. Stevo mu vrati so derenje - ne gi molam im ukažuvam, a Čupko mu kaža alo nejkat da igraat neka idat u soblekuvalna.
Da da, sea vidov ubavo izvadija video. Vo pravo e Cupko, koj kur glumis trener so 0 avtoritet i taktika..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom