Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.620
Мислам дека во погрешна насока одат критиките кон Алушевски
Како бе во погрешна насока?
Па нели гледаш,што екипа состави?
А можеше три пати подобра со оглед на понудените играчи!
Алушевски мислам дека доста добро разбира ракомет
Пет играчи на Вардар,разбираат повеќе од него ракомет.
Навивачите никогаш не можат да ја видат позадината зад тоа што се случува на теренот
баш напротив,вардар е клуб каде што навивачите се тесно поврзани со клубот!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.929
Поени од реакции
4.730
Како бе во погрешна насока?
Па нели гледаш,што екипа состави?
А можеше три пати подобра со оглед на понудените играчи!
Кои понудени играчи? Мистериозното крило од Иран? Најслабиот од браќата Симоне? Или Санталов можеби? За други реално и не разбравме. Овие сигурно не се подобри од донесените. Санталов е можеби тука некаде со Талески, другите двајца се сигурно за најмалку цела класа послаби од донесените играчи. Ако знаеш други кои заради Алушевски не дошле, ајде кажи, па порталите кои знаеме дека читаат, нека бараат потврди/деманти.

Или сега тренерот е крив што Зарабец не дојде (или Карачич). Како демек до него е дали ќе дојдат. Нема тренер кој не би ги зел нив пред Јотиќ/Гаџа ако имал реално таков избор. Причините за нивно недоаѓање се финансиски + плус фактот што имаат активен договор со друг клуб.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.171
Поени од реакции
16.218
Сите рекла казала муабети од типот другар ми кажа, овој го виделе у кафич начукан, на сестра ми дечкото има другар што е другар со овој и од фејк портали ќе бидат избришани. Преку кур од дезинформации, па после 10 страни се прават глупи муабети што немаат никаква логика.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
2.448
Kога Вардар го игра првиот натпревар во било која конкуренција?
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.620
Кои понудени играчи? Мистериозното крило од Иран? Најслабиот од браќата Симоне? Или Санталов можеби? За други реално и не разбравме. Овие сигурно не се подобри од донесените. Санталов е можеби тука некаде со Талески, другите двајца се сигурно за најмалку цела класа послаби од донесените играчи. Ако знаеш други кои заради Алушевски не дошле, ајде кажи, па порталите кои знаеме дека читаат, нека бараат потврди/деманти.

Или сега тренерот е крив што Зарабец не дојде (или Карачич). Како демек до него е дали ќе дојдат. Нема тренер кој не би ги зел нив пред Јотиќ/Гаџа ако имал реално таков избор. Причините за нивно недоаѓање се финансиски + плус фактот што имаат активен договор со друг клуб.
Нема потреба да знаат порталите.Нека истражуваат.
Тие што треба да знаат,знаат. Ако сакаат можат да потврдат. Слушај,Брумен ќе беше боље да го вратевме,одколку Гоце чапља!
За Тале муабет не ми се праи...epic fail
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.620
Ви благодарам на одговорот.
Друже никој тачно не знае,барем не јас. За Август се најавени два турнири,12-14 Струга и 24-26 Кањижа.
Ќе се случат ли тие турнири,е прашалник,со оглед на вирусов.ЛШ,средина на септември против Мешков.
Сеха и наше првенство,неам појма!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.929
Поени од реакции
4.730
Друже никој тачно не знае,барем не јас. За Август се најавени два турнири,12-14 Струга и 24-26 Кањижа.
Ќе се случат ли тие турнири,е прашалник,со оглед на вирусов.ЛШ,средина на септември против Мешков.
Сеха и наше првенство,неам појма!
Мислам дека струшкиот турнир со оглед дека сепак е на отворено и нема интернационални екипи, мислам има добри шанси да се одржи. Не дека е тоа гаранција за сигурност ама е колку толку подобра опција од алтернативите. Реално сите учесници можат да си платат и приватни тестови ден-два пред почетокот на турнирот за проверка да не има некој позитивен играч, со тоа што претпоставувам дека и претходно клубовите на почеток од тренинг кампот ќе прават вакви тестови.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.620
Мислам дека струшкиот турнир со оглед дека сепак е на отворено и нема интернационални екипи, мислам има добри шанси да се одржи. Не дека е тоа гаранција за сигурност ама е колку толку подобра опција од алтернативите. Реално сите учесници можат да си платат и приватни тестови ден-два пред почетокот на турнирот за проверка да не има некој позитивен играч, со тоа што претпоставувам дека и претходно клубовите на почеток од тренинг кампот ќе прават вакви тестови.
Да,у Струга домашен ќе биде.Но,како и да е,силни турнири ќе бидат и двата.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.164
Поени од реакции
1.539
Vardarci vo vremeto na Raul ne go sakaa turnirot zs se igra na beton,se plasea da ne ima nekakvi povredi,sega ke vidime kako ke bide
Има нова подлога од Моцарт. Веќе 2 години. Мојсо рече дека ќе прават и втора трибина, ама изгледа не успеа да издејствува тоа.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.337
Поени од реакции
6.620
Мојсо рече дека ќе прават и втора трибина, ама изгледа не успеа да издејствува тоа.
Ушле глупо,се утепа од агитирање за Северна,и една трибина не му направија.И шуто и рогато!
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.221
Поени од реакции
1.523
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
201
Поени од реакции
245
Sreka sto ne doznal za PARKETO i Lemgo pa ako doznae odma ke naviva za EUROKREM hehehe
 
На врв Bottom