Фан клуб - РК Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.734
Поени од реакции
7.246
Na videoto ne mozev da primetam Karabatic kolku zimal vo vremeto od Barsa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.154
Поени од реакции
1.518
Interesno video, platite vo Barca kako se dvizele niz godinite p.s Borko zver ;)
Тешко дека ова е точно. Прво Андерсон дојде во Барса во 2016, и дека станал нивен најплатен играч, тешко тоа. А нема шанси и сите играчи да земаат над 11 илјади евра месечно. Колку што сум читал, просечна плата на добар ракометар во бундес е некаде 100,000 евра годишно. Киро викаат дека зема 180.000 според првиот договор во Нант. Така што, дека Борко земал скоро 150,000, не ми се верува.
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.189
Поени од реакции
1.463
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
884
Добро но и факт е дека сите би играле во Барса за помали плати

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
79
Поени од реакции
36
Нормално дека платите во Барселона се пониски, газдите не се шеици.
Друга битна причина се трошоците за живот во Шпанија и Франција.
Во Шпанија речиси трошоците се на ниво како кај нас.
Вардар на почетокот кога го градеше шампионскиот состав, иако во европски рамки неатрактивна екипа за странски играчи, многу од играчите прифатија да дојдат пред се поради ниските трошоци за живот, во споредба со западна Европа.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.061
Поени од реакции
724
Нормално дека платите во Барселона се пониски, газдите не се шеици.
Друга битна причина се трошоците за живот во Шпанија и Франција.
Во Шпанија речиси трошоците се на ниво како кај нас.
Вардар на почетокот кога го градеше шампионскиот состав, иако во европски рамки неатрактивна екипа за странски играчи, многу од играчите прифатија да дојдат пред се поради ниските трошоци за живот, во споредба со западна Европа.
Во Барселона трошоците исти како во Скопје?Сериозно?Си бил во Барселона?
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.084
Поени од реакции
5.961
Во Барселона трошоците исти како во Скопје?Сериозно?Си бил во Барселона?
Во Валенсија,100%, е поевтино од Скопје. Берлин исто така! У Москва месото е поевтино од Скопје!
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
79
Поени од реакции
36
Сум бил, затоа и искоментирав. Дури некои работи се и поевтини од тука.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.075
Поени од реакции
1.004
Во Валенсија,100%, е поевтино од Скопје. Берлин исто така! У Москва месото е поевтино од Скопје!
Поевтино е во однос на плати? Или во споредба цени на производи/услуги со тука и таму? Второво нема логика, освен во маркет :)
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.084
Поени од реакции
5.961
cena
Поевтино е во однос на плати? Или во споредба цени на производи/услуги со тука и таму? Второво нема логика, освен во маркет :)
да не идеме ептен оф-топик, сабља ќе не утепа.Кратко ќе ти кажам.У москва 1кг свински врат е 230денари у Скопје 280ден.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
581
Поени од реакции
789
Утре е ждребот за ЛШ, очекувам после тоа некое ново име. Миха сигурно не доаѓа.
 
На врв Bottom