Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.508
Булеварко нек си се држит до другине теми пошо за Вардар не памтам нешо да погодил све му е базирано на муабет. Злаја во Металург оваков трансфер е бомбона за нив реално класа играч колку и да е стар играч со континуитет .по мое риваливе на Вардар со далеку поквалитетни засилувања барем до сеа. И да Вујин ќе е лош трансфер за Вардар овој на Аљуш немат ни да го регистрират
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Порталиве ги најавуваат Зарабец и Вујин. За вториов некако е пореално, првиов ваљда го препишале од муабетиве што ги читаат. Само Зарабец или Карачиќ не спасуваат...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Порталиве ги најавуваат Зарабец и Вујин. За вториов некако е пореално, првиов ваљда го препишале од муабетиве што ги читаат. Само Зарабец или Карачиќ не спасуваат...
Vidi, so ogled na doagjanjeto na Sagosen vo Kil ni Zarabec ne e tolku dalečen. E sea kolku sme mokjni finansiski da odvoime za nego. Inače dobiva vodečko dirigentsko mesto vo ekipava. Ke vidime.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

„Зарабец веќе е на линија со Вардар. Зборувале два пати во текот на минатата недела. Ракометарот има желба, Вардар го сака, условите се добри…“, ни открива наш извор од Словенија кој е добар познавач на ракометот на оваа земја и добар пријател со ракометарите од оваа земја.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Има една страна на фејс - Фан страна на ФК со статус= Официјално: Марко Вујин е нов ракометар на Вардар! Некој да знае нешо поише?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
За Зарабец се сушка иако на почеток не верував..доста подобра опција и од Скубе е он :)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

„Точно е дека имаме контакт со Зарабец, кој не би бил само замена, туку според мене и подобра опција на среден бек од Скубе. Сепак, проблем е во тоа што овој ракометар има договор со Кил, што значително ги отежнува разговорите за трансфер во Вардар“.

„Марко Вујин искажа желба да дојде во Вардар, но треба да видиме во каква форма се наоѓа, дали постои ризик од повреди. Тој подолго време е надвор од посакуваниот ритам, па затоа се уште немаме донесено одлука околу овој ракометар. Имаме доволно време и нема да брзаме, најважно е да ги избереме двете најдобри опции за преостанатите позиции во тимот, за Вардар да биде силен каков што сите сакаме да го гледаме“, порачува првиот човек на „црвено-црните“.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Стевче сега ќе рече мех, јас го преферирам Велковски сепак :toe:

Во ситуацијата во која е моментално Вардар нема многу простор за прибирање, мислам дека можат да го вратат во форма Вујин колку толку, секогаш требаат такви искусни играчи и големи имиња во тим, макар само во одбрана да помага. Ако не бара голема плата, треба да се доведе.

Ама прво јас би одел ол ин на Зарабец.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.474
Поени од реакции
3.539
Се мислат за Вујин.. А кој друг десен бек е слободен и адекватен за наше засилување?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
За мене лично - https://forum.kajgana.com/threads/Фан-клуб-РК-Вардар.17856/post-8574613
Си отиде од Динамо, а не сум сретнал до сега информација дека има потпишано за друг тим. Мислам дека ќе се снајде ептен во нашава тимска атмосфера.

Околу Вујин... Ако е целта со неговиот трансфер новово раководство да покаже дека еве и ние можеме да носиме и докажани ракометни имиња во Вардар, тогаш од таа гледна точка океј. Ама од аспект на што добиваме, а што губиме јас мислам дека не вреди, мачка во вреќа е. Прво, сигурно солена плата бара. Второ, 36 години ќе прави. Трето, не е некој квалитетен дефанзивен играч (Кил воопшто не го користеше во одбрана последните неколку сезони), а не сум баш сигурен дека неговиот придонес во напад (статистиките со Порто во ЛШ и во домашното првенство не му се сјајни) ќе биде толку голем за да го оправда играњето во еден правец, како и средствата кои би се двоеле за него. И како четврто, доста повреди го мачеа последниве две сезони.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Вујин треба да дојде, на таква играчина не му треба многу за да се врати у форма ако е здрав. Ако влече некоја повреда, тогаш нема сврха да се зима.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Подобра опција би била Зеленовиќ (помлад е 6години, игра во два правци и е во натпреварувачка форма), меѓутоа најверојатно е тешко да се дојде до него за разлика од Вујин на кој што треба да му спасуваме кариерата. Иако не се сомневам дека Вујин ќе се врати, нормално ако е фит и нема проблеми со повреди. Сепак се работи за класа шутер, еден од најдобрите леваци во последнава декада. Што се однесува до Зарабец и јас би сакал да запне Михајло со сите сили да го доведе, бидејќи дефинитивно ќе ни биде лидер во тимот и можеби ќе прифати да дојде.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Подобра опција би била Зеленовиќ (помлад е 6години, игра во два правци и е во натпреварувачка форма), меѓутоа најверојатно е тешко да се дојде до него за разлика од Вујин на кој што треба да му спасуваме кариерата. Иако не се сомневам дека Вујин ќе се врати, нормално ако е фит и нема проблеми со повреди. Сепак се работи за класа шутер, еден од најдобрите леваци во последнава декада. Што се однесува до Зарабец и јас би сакал да запне Михајло со сите сили да го доведе, бидејќи дефинитивно ќе ни биде лидер во тимот и можеби ќе прифати да дојде.
За Вујин,да битно да е здрав,ќе крене форма.
А за Зарабец,се од Кил зависи
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Додека беше во Кил, он изведуваше пенали?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom