Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Па од сите средни бекови со кои што не поврзуваа до сега, (со исклучок можеби на Мартинс) овој е најдобар.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
Дечкото има договор до 2021 година со Загреб, така што ако го ослободат бесплатно би го добиле, или на позајмица. Друго нема. Ќе мора да си кешираме.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Да, озбилно. Бааги подвижен, доста тешко задржлив, добар шут, игра и одбрана. Генерално, во стилот од секогаш ме потсеќал на Карачиќ мене.
И статистички стои добро. 40 голови оваа сезона во ЛШ, 32 голови во СЕХА, како и 29 асистенции во истата. ЛШ и СЕХА се далеку посериозни натпреварувања од АСОБАЛ на пример (каде што игра Симонет), со Кулак не е ни благодарно да споредуваме со оглед на тоа што не заигра сезонава.

Сепак, јас сум далеку од спортски работник и моето мислење го градам само и единствено на многу гледање ракомет. :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Да, озбилно. Бааги подвижен, доста тешко задржлив, добар шут, игра и одбрана. Генерално, во стилот од секогаш ме потсеќал на Карачиќ мене.
И статистички стои добро. 40 голови оваа сезона во ЛШ, 32 голови во СЕХА, како и 29 асистенции во истата. ЛШ и СЕХА се далеку посериозни натпреварувања од АСОБАЛ на пример (каде што игра Симонет), со Кулак не е ни благодарно да споредуваме со оглед на тоа што не заигра сезонава.

Сепак, јас сум далеку од спортски работник и моето мислење го градам само и единствено на многу гледање ракомет. :)
Еј асобал село без кучиња ја направивте ))))))
Ја Кулак не го ни зимам предвид,затоа што од старт наев дека нема да дојде.
Од сите понудени мене Симоне ми остави најголем впечаток!
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
Џабе го збориме Симонет веќе. Играч на Куенка си е. Валиден договор си има. Тоа менаџерска финта беше некоја сигурно. Друго нема. И да го сака Вардар, ќе мора да плати. Еве, од Куенка коментар на таа тема

 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
И мене ми е ок Гаџа. Центар кој има од се по нешто, као што спомна погоре. Добар осет за влез, асистенција и пред се добар шут за централен бек. Секако ако има вистина во тоа. Реално, тоа се можностите сеа за сеа и ќе биде интересно да се гледа како ќе играме со овој тим. Мислам дека има капацитет, секако далeку од тоа што сме навикнати, ама ќе бидеме екипа која итекако може ќе помрсува сметки и доколку и се укаже можност ќе ја искористи.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Овој Гаџа е солиден играч дефинитивно иако ја поке го знам ко игрше за Нексе како ке се покаже незнам ако и ова не е шпекулација само.
Мислам дека овие го прават она што и мислев купуваат играчи без некој концепт,стратегија за понатака едино би нашол логика во голманот шо го донесоја како засилување ништо неочекувано ако знам кој е тренер моментално.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Абе, гледаат да скрпат солидна екипа. Репутацијата на клубот не е добра. Пред некој ден имаше интервју со Кристопанс, спомна дека му се должат пари. Кој и да даде интервју, сите ги прашуваат за долговите.

Оваа сезона најверојатно гледаат во рамки на буџетот да соберат екипа да поминат група во ЛШ, па ако има пари понатаму, ќе се прави повеќе. Ова ниво може сега да се очекува. Реално, ја пре сум за некој ко Гоцета него таму некој непроверен играчи од руска, шпанска лига, што немаат никакво интернационално искуство. Со овој, барем сигурен сум што добивам.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Според мене три најбитни алки во еден тим се тренерот, голманот и средниот бек. Ако овие три се добри можеш да надоврзиш шо сакаш и ќе функционира, тука ептен е паднат Вардар. Од Раул/Парондо на Стевче, од Штербик/Милосављев на Борко, од Циндриќ, Карачиќ, Скубе на Гаџа(не сум го прател овај, ама не е некој младич што би станал допрва играчиште). Сметам дека буџетот колкав и да е, требаше да се насочи на овие три фигури, а за останатото што остане.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Според мене три најбитни алки во еден тим се тренерот, голманот и средниот бек. Ако овие три се добри можеш да надоврзиш шо сакаш и ќе функционира, тука ептен е паднат Вардар. Од Раул/Парондо на Стевче, од Штербик/Милосављев на Борко, од Циндриќ, Карачиќ, Скубе на Гаџа(не сум го прател овај, ама не е некој младич што би станал допрва играчиште). Сметам дека буџетот колкав и да е, требаше да се насочи на овие три фигури, а за останатото што остане.
Сакаш да кажеш дека буџетот не требало да се насочи кон задржување на Столе/Дибиров/Чупич/Калараш за чие задржување се сигурно потрошени најмногу пари колку и да им се намалени платите?

Кога за 3-4-5 пати ти се намалува буџетот не може да се очекуваат ист квалитет на играчи ниту пак исти резултати како претходно.

Барем на краток рок, потребна е рекалкулација на очекувањата. На подолг рок се е можно, ќе видиме. Прво, секако ќе мора да заврши пандемијата за да се отворат можности за подобрување на бизнис моделот.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Со доаѓањето на Гаџа и со денешниот потпис на Гоце Георгиевски, Вардар има, барем, по двајца ракометари на сите позиции, освен на десната бековска, каде што го донесе Томислав Јагуриновски.

КОЈ играч друг го имаме ние на среден бек ?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Со доаѓањето на Гаџа и со денешниот потпис на Гоце Георгиевски, Вардар има, барем, по двајца ракометари на сите позиции, освен на десната бековска, каде што го донесе Томислав Јагуриновски.

КОЈ играч друг го имаме ние на среден бек ?
Марко Мишевски (макар што он е играч кој не е ни класичен среден бек, ни класичен лев бек и сеуште останува да се види во која насока ќе се издефинира) и Мартин Карапалевски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom