Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 мај 2018
Мислења
750
Поени од реакции
1.299
Стварно незнам што му е филмот на Стево..
Ни еден трансфер не погодија
Исто како ланискиот трнасфер пазар,се купуваа само Руски играчи без разлика дали е ок или не, е сега е обратно само наши играчи без ралика дали се ок или не .... истото важи и за еурокрем тие се навечени на коцкасти играчи ....
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Нови играчи: Кантегрел, Талески, Санталов, Георгиевски, Јагуриновски

Крилата, голманите, леви бекови и пикери се покриени позиции. Остануваат уште двајца играчи (среден и десен бек) да дојдат и да се комплетира екипата.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Среден и десен бек мора да се донесат подобри играчи за да подигнат на квалитет инаку сме на нивото на Металург.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
125
Поени од реакции
285
Првава сезона ќе биде фијаско. Дај Боже да грешам, али така ми изгледа. Талески, Јагуриновски, Георгиевски, не ти се калибар за ЛШ. Посебно не за четвртфинале. За домашна сцена, не можам да предвидам баш, али во Европа не не чека сјајна иднина во 20/21.

Михо како Михо, амбициите секогаш со него биле тие. Учество во ЛШ. Ништо повеќе. Го избегнавме најлошото, али не е дека ќе биде перфекција со овие играчи.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Следната сезона факт е дека ќе биде ужас и треба да се радуваме ако стигнеме до 8мина финале. На долгорочен план имаме 2 опции.

1. Следната сезона клубот финансиски ќе се стабилизира и конечно ќе имаме достојни имиња, а не Талески и Жути. Па за 2 години ќе се вратиме во ритам.
2. Следната сезона ќе биде соочување со реалноста дека нема веќе силен Вардар и ќе не напуштат и Дибиров, Чупиќ, Калараш, Диско. Со тоа ќе се вратиме на она што се навикнавме до 2013 година да го гледаме.
Победи против Магдебург и Динамо ќе ни бидат премија.

А, ми изгледа некако дека сценариото под број 2 е пореално. Се надевам дека грешам...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Колку пари, толку музика.

Ама играчиве што се донесоа доминантно ќе бидат втори на својата позиција. Така што, не е толку страшно со оглед на очекувањата. Да видиме што ќе дојде на централен и десен бек.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Стево врска нема!
Ќе биде шлаг на торта и оној Чурлевски да го собере..
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Следната сезона факт е дека ќе биде ужас и треба да се радуваме ако стигнеме до 8мина финале. На долгорочен план имаме 2 опции.

1. Следната сезона клубот финансиски ќе се стабилизира и конечно ќе имаме достојни имиња, а не Талески и Жути. Па за 2 години ќе се вратиме во ритам.
2. Следната сезона ќе биде соочување со реалноста дека нема веќе силен Вардар и ќе не напуштат и Дибиров, Чупиќ, Калараш, Диско. Со тоа ќе се вратиме на она што се навикнавме до 2013 година да го гледаме.
Победи против Магдебург и Динамо ќе ни бидат премија.

А, ми изгледа некако дека сценариото под број 2 е пореално. Се надевам дека грешам...
Кој ти е тој Жути, може си мислел на Миркуловски. Инаку белимбеговчанецот Гоце Георгиевски е Џомба, а не Жути.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Кој ти е тој Жути, може си мислел на Миркуловски. Инаку белимбеговчанецот Гоце Георгиевски е Џомба, а не Жути.
Има Гоцката многу прекари. Јас го викам Пинк пантер :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Кој ти е тој Жути, може си мислел на Миркуловски. Инаку белимбеговчанецот Гоце Георгиевски е Џомба, а не Жути.
Жут ми е секој што е жут у главата.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ако е ова тачно,боље нека не почнува сезонава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom