Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 мај 2018
Мислења
199
Поени од реакции
245
Онака глеано реално од страна, не се сакаме многу, кој ме чита знае дека добронамерна ми е намерата ама цела политика на вашата управа низата аљуш-борис-вилипче-џомба е рамна на фијаско искрено. Му се мочаат на начинот на кој функционираше клубот изминативе 3-4 години, јест да се нема пари ама овие бааѓи трошок се и водат кон големо ништо, моментални ппд загреб и пивоварна лашко го рендаат овај тим лагано. Јас критикувам и кај нас за лоша трансфер политика ама овие ги надминаа и нашите со испуштањето на единствениот македонец што вреди Николче и Острушко.
До Ст3фчета ќе да е
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
234
Поени од реакции
222
Ubavo napisa @Prime , nenormalna e odlukata da se nosi ovoj morkovot koga e potrosen materijal, covekot ednostavno e kolateralna steta.
A makedonskite mediumi ne se voopsto za veruvanje, tie i ZLATE MOJSO na 33-34 godini go pravea talent. :pos:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
959
Поени од реакции
1.989
Океј трансфер е Гоце со оглед на моменталните околности, а и не е во така лоша форма последниве година дена. Во последниот квалификациски циклус за ЕП 2020 + утакмиците од самото првенство (9 мечеви вкупно) Гоце ни е четврт стрелец со 32 погодоци, после Деки, Талески и Кире. Разликата помеѓу него и Деки и Талески е навистина мала, плус Деки изведува и пенали (+2 голови, +4 голови). Има големо играчко искуство, репка, ЛШ, француско првенство, романско првенство и Челенџ Куп. Кога ќе се земат во предвид овие работи и на тоа ќе се додадат:
1. Комплетно новата сопственичка/организациска структура на клубот
2. Лошиот имиџ кој клубот го доби во последниве три сезони со финансиските проблеми кои ги има(ше)
3. Како и моменталната економска ситуација низ Европа
Не гледам зошто би биле изненадени од трансферов?

Дали ќе биде достојна замена за Шишкарев? Веројатно не! Не ни може да биде, пошто прво и основно Шишкарев е веројатно најдоброто крило во светот моментално во дефанзива на позиција два, може да игра и како истурен играч во 5-1 зона итн. За по саглам трансфери ќе си почекаме некоја година (ако воопшто ги дочекаме во некое брзо време).

П.С. Не го занемарувајте фактот дека многу веројатно за сопственикот на клубот (во овој случај Михајло) е полесно да се докопа до спонзори кога тимот би имал повеќе домашни играчи.
 
Последно уредено:

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.919
Поени од реакции
46.888
Член од
4 септември 2019
Мислења
287
Поени од реакции
354
Ok ako znaeš nešo što Mihajlo nejke da go kaže u vrska so Džomba onda ok. Baš Mihajlo ima jaka izjava mislam za Ekipa, kaj što vika deka so Džomba nema nišo oficijalno i deka on bi došol ako Mihajlo kaže taka. Ne znači deka nema da doe, ama deka za sea nema nikakov dogovor. Toa e izjava na Mihajlo.
Денес, утре ќе каже и Михо.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
39
Поени од реакции
74
Официјално. Михо потврдил.

 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.189
Поени од реакции
1.465
Ништо и од Симоне.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
39
Поени од реакции
74
Ништо и од Симоне.
Simonet si e pod dogovor so Cuenca. Mora da se plati za nego. Site se istrcaa, a ne proverija
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.966
Стварно незнам што му е филмот на Стево..
Ни еден трансфер не погодија
 
На врв Bottom