Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Па ако не ја рачунаме Барселона од шпанско првенство можеби најдобриот централен бек во тоа првенство
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Следна недела осеќам ќе се рокне некој официјален трансфер
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Значи дечкото е печен за кај нас ;)
Ех животе,маме им ебем лажливо,барем малце да беа по искрени,малце рака да му пружеа на човекот,сега ќе ги имавме Скубе/Симонет, Диско/Лангаро, Толедо/Гурбиндо.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Значи дечкото е печен за кај нас ;)
Незнам колку е вистина оваа шпекулацијава али за Вардар ова бил одличен трансфер иако мислам дека мали се шансите да се реализира.
Реално Вардар треба да се стремат да доведат играчи од Асобал тоа е еден солиден пазар каде играчите и немаат некој плати и мислам дека лесно би се решиле да играат во клуб кој игра во ЛШ уствари таму и ретко од клубовите и надминуваат 1мил буџет али и Вардар каков буџет ке има и не се знае .
имаат таму и добар потенцијален десен бек како засилување во Родриго Салинас Чилеанецот али мислам дека да се соберат од форумов поубо ке испазарат отколку таму низ управа шо имаат ликови платени за тоа .
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Шпанската лига освен Барселона е на квалитет на македонската. Иако тоа секако не значи дека не треба да се бараат играчи и таленти таму. Тоа ќе беше дури и супер опција, да се продолжи со тренери и играчи од таа школа затоа што тоа му го донесе успехот на Вардар.

Киелце дефинитивно ќе се преполовува, да имаше пари, им се даваше петоцифрена сума на Игор и Алекс и ништо друго не ти треба за уште еден нов Ф4, дури и баџанакот на Игор и пропаднатиот македонски талент ќе беа доволни на лев бек.

Ама реалноста дека ако се ангажираат среден и денеск беќ, тоа ќе биде некој Србин или Хрват, рековалесцент.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Па не е јака шпанската лига. Гледај Бидасоа во ЛШ оваа година губеше цел натпревар дома од Еурофарм, на крај ја сврте зошто овие си имаат некои психолошки падови секоја натпревар. А во Битола изгубија. Тоа е втората екипа во шпанската лига, а не може крај да извлече со Еурофарм од лани.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Па не е јака шпанската лига. Гледај Бидасоа во ЛШ оваа година губеше цел натпревар дома од Еурофарм, на крај ја сврте зошто овие си имаат некои психолошки падови секоја натпревар. А во Битола изгубија. Тоа е втората екипа во шпанската лига, а не може крај да извлече со Еурофарм од лани.

fino vaka od tvoj agol...

od moja gledna tocka bidasoa laganica igrase 55 min za na kraj da vkluci vtora i da slavi... manje vise ko i site drugi
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
fino vaka od tvoj agol...

od moja gledna tocka bidasoa laganica igrase 55 min za na kraj da vkluci vtora i da slavi... manje vise ko i site drugi
Па што не уклучи у втора во гости? Зошто изгубија во Битола од Еурофарм?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Па што не уклучи у втора во гости? Зошто изгубија во Битола од Еурофарм?
Bidasoa zavrsi so 15 boda a eurokrem so 6 od koj 2 bas so bidasoa osvoeni DOMA koga veke nisto ne im znacese taa utakmica na Bidasoa zatoa sto veke bea kvalifikuvani... Si ja izigraa so vtora postava bez nervoza i potenje i si otidoa doma. Smesno e taa utakmica da ja zemas za reper i da vikas kako bile so slicen kvalitet koga Bidasoa ima ucinok od 6 pobedi, 3 nereseni i bezznacaen poraz vo bt a drugiot 3 pobedi i 7 porazi so toa sto edna pobeda (Bidasoa) bese poklon.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Bidasoa zavrsi so 15 boda a eurokrem so 6 od koj 2 bas so bidasoa osvoeni DOMA koga veke nisto ne im znacese taa utakmica na Bidasoa zatoa sto veke bea kvalifikuvani... Si ja izigraa so vtora postava bez nervoza i potenje i si otidoa doma. Smesno e taa utakmica da ja zemas za reper i da vikas kako bile so slicen kvalitet koga Bidasoa ima ucinok od 6 pobedi, 3 nereseni i bezznacaen poraz vo bt a drugiot 3 pobedi i 7 porazi so toa sto edna pobeda (Bidasoa) bese poklon.
Ги гледав сите натпревари на Еурофарм во ЛШ. Они изгубија 3-4 натпревари со 1 гол разлика и 2 со 2 гола разлика. Со сите се држеа и со малку среќа и стабилност можеа да ја поминат групата. Со Бидасоа ги водеа ги водеа 3 на полувреме, и после 4, имаа еден пад, класичен за нив и ја изгубија 1 разлика. И во Битола играа за победа. Бидасоа мака мачеше со Татран и дома играше нерешено со нив. Така што, не држи тоа дека они се некоја јака екипа. Реално, Адемар Леон, Бидасоа, екипите што конкурираат за второ место во шпанската лига се на некое ниво ко скандинавскиве клубови, може сеа и нешто малку под.

Било кое интервју со било кој шпански играч да прочиташ, сите викаат дека да играат во Шпанија за нив не е опција, зошто слаба е лигата и нема пари. Може не е наше ниво, ама дека е нешто посебно квалитетна, не е. Барселона мислам во 8 години само едно нерешно има играно во нивната лига, ама не се ни замара да игра со најјак состав.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Ги гледав сите натпревари на Еурофарм во ЛШ. Они изгубија 3-4 натпревари со 1 гол разлика и 2 со 2 гола разлика. Со сите се држеа и со малку среќа и стабилност можеа да ја поминат групата. Со Бидасоа ги водеа ги водеа 3 на полувреме, и после 4, имаа еден пад, класичен за нив и ја изгубија 1 разлика. И во Битола играа за победа. Бидасоа мака мачеше со Татран и дома играше нерешено со нив. Така што, не држи тоа дека они се некоја јака екипа. Реално, Адемар Леон, Бидасоа, екипите што конкурираат за второ место во шпанската лига се на некое ниво ко скандинавскиве клубови, може сеа и нешто малку под.

Било кое интервју со било кој шпански играч да прочиташ, сите викаат дека да играат во Шпанија за нив не е опција, зошто слаба е лигата и нема пари. Може не е наше ниво, ама дека е нешто посебно квалитетна, не е. Барселона мислам во 8 години само едно нерешно има играно во нивната лига, ама не се ни замара да игра со најјак состав.
epa ko sto e barsa u spanska liga taka i bidasoa vo slabite grupi na LS, se prosetaa.... ne se zamaraa so eurokrem isto ko i red drugi ekipi so koj izigraa tesno. toa deka im falelo sreka i stabilnost e glupost ziva, fakt e deka bea najslabi vo grupata i deka edinstvena pricina za bodovite protiv spancite bese toa sto taa bese totalno nebitna utkamica. da im treba bodovi ke gi zgazea.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom