Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.791
Поени од реакции
2.766
Мислам дека лигата не е проблем затоа што парите ги има во Л.Ш. Со сериозен спонзор во слаба лига како нашата лесно си прв и секоја година имаш шанса за влез во групна фаза. Во балканска лига ќе имаш голема конкуренција со Марибор, Олимпија, Динамо, Ријека, Зрињски, Ѕвезда, Партизан итн.

Гледај на пример Дуделанж од Луксембург веќе втора година по ред се во групна фаза ЕЛ, или Црвена Ѕвезда чиј спонзор е Газпром. Три години по ред се во групна фаза а лигата по квалитет е ко нашата.
balkanska liga pandan na seha, ne taa da dava mesta vo LS, toa nema da se soglasat federaciite sekako.

sampionatot doma treba da se odluci u edno F4 turnirce megu Vardar i eventalno vtor nas prestavnik vo taa liga plus top 2-3 ekipi od regularniot del ili even neka se igra nekoja skratena forma na plej of doma gosti, 10tina kola. nema nikakva poenta da igrame 4 pati so selski ekipi uspat da ni povreduvaat igraci na toa nivite. fakt e deka 90% od niv nemozat da obezbedat asalni uslovi a ne pak da bidat nekakva konkurencija pogotovo ako se napravi vakva liga. Ke si imaat esenski del, od tamu na prolet top ekipite plus vardar formiraat plej of liga ostatokot plej aut i toa e. Sekako nemame asalni uslovi za dolg sampionat terenite ni se kal i voda od noemvri do sredina na mart... sakaat liga, edna drejnaza nemozat da napravat. napredok samo taka sve drugo e gluposti. nego zabegavme od temata
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.504
Поени од реакции
6.917
Најверојатно сите утакмици од ЕХФ организирани без публика ке бидат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.590
Поени од реакции
73.078
Најфер е да зголемат на 21+ ден, и двата меча да се играат пред празни сали, ем за еднаквост на екипите, ем како превентивна мерка...

Ма да како што тргнале и да ги одложат мечивеве не би се изненадил...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.049
Поени од реакции
1.290
Овој беше една голема утка. Потпишавме со играч кој влечеше повреда, кој беше пуштен од Висла зошто неќеше да се оперира, дојде тука, се оперираше и скоро ништо нема да изигра цела сезона. Џабе дојде.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.395
Поени од реакции
3.028
Откажани утакмиците со Нексе и Сегед за во мај.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
5.862
само на хартија можевте титула да земите :)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
328
Поени од реакции
290
Дали и каде може да се најде снимка од полуфиналето Барселона - Вардар од лани, ама со коментар од Арена спорт?
 
На врв Bottom