Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Ако потпишува Борко, тоа значи дека и Мишевски се враќа? Ако потпишува некој, мора да го пријават до утре за да може да игра во домашното првенство.

„Црвено-црните“ го пречекуваат составот на Монпелје утре од 17:30 часот, а средбата се игра во СЦ „Јане Сандански“. Она што секако е од најголема важност во моментов е фактот дека овој дуел ќе биде одигран со присуство на публика така што вардарци ќе имаат поддршка од своите фавори од трибините.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мишевски и Борко Торко официјално.
За едниот се радувам, а за другиот измешани чувствата. o_O
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
53
Поени од реакции
99
Само за Борко ми кажаа , а за Мишевски не. Човекот е од администрација на РК и денес цел ден брка некои документи за да се заврши работата. Се е по инсистирање на Михајло
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Од Екипа:
Македонските репрезентативци Борко Ристовски и Марко Мишевски се двете засилувања што ќе потпишат договори со Вардар, во обид да помогнат „црвено-црните“ да се стабилизираат од големата криза и успешно да ја финишираат сезоната на домашната сцена. ЕКИПА веќе најави дека Ристовски и Мишевски се пред трансфер во Вардар, а во меѓувреме беа договорени и последните детали, па двајцата репрезентативци во следните денови и официјално ќе се преселат во редовите на двократниот европски првак.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
ФК Вардар и околу 500 навивачи без публика.

РК Вардар и 4.000+ со публика.

Влада на РМ и се е можно...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Министерот ќе го земите :pos: :pos: :pos: .
Овај Торкото на сите голмани од Македонија им еба кариерите ,па пред да се пензионира решил да го сјеби и Кизиќ.

Интересен ќе биди плеј офот со Торкото...
:zloo:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094

 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
@Комита Ултрас @Saber Rider добро може ли да ги банирате од тема сите што се тука само за сеир и провокација?
Автоматски споено мислење:


немав сили да го дочитам.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182

Интервју на Тимур за Балкан Хендбол. Кратко, негов став е дека Самс е изигран од актуелната власт, која му подала рака ветувајќи помош и опстанок на Вардар на исто рамниште, но на крајот ништо од тоа. Видливо е дека е спремен за заминување. Пак доаѓаме до тоа што го знаеме. Очигледно се чекаат избори, се чека да се види дали ќе победи Дпмне. Доколку победи, останува Вардар, доколку не, ако Михо влезе во игра останува надежта дека ќе продолжиме да функционираме као на нивото пред Самс.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156

Интервју на Тимур за Балкан Хендбол. Кратко, негов став е дека Самс е изигран од актуелната власт, која му подала рака ветувајќи помош и опстанок на Вардар на исто рамниште, но на крајот ништо од тоа. Видливо е дека е спремен за заминување. Пак доаѓаме до тоа што го знаеме. Очигледно се чекаат избори, се чека да се види дали ќе победи Дпмне. Доколку победи, останува Вардар, доколку не, ако Михо влезе во игра останува надежта дека ќе продолжиме да функционираме као на нивото пред Самс.
Да... и за Вардар лажеа !
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Да... и за Вардар лажеа !
Нејкам да навлегувам во политички срања, пошо нели некој одма ќе ме нападнат дека ги напаѓам СДС, меѓутоа факт е дека се што фатија пеплосаа. Во ситуацијава со Вардар, доколку немаа намера да подржат тим кој е најголем репрезент на Македонија, не мораа да ветуваат, ама желбата за сликање и промоција со хероите тој прекрасен јуни беше поголема од нивните мали мозочиња. Исто како и за се останато во државава. Да не дадоа никакви ветувања никој немаше да кења, овака по стоти пут ги изедоа говната ама нив ги заболе курето за се, а за Вардар најмалку. Да е до нив ќе напраат РК Искра и ќе се церекаат.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Нејкам да навлегувам во политички срања, пошо нели некој одма ќе ме нападнат дека ги напаѓам СДС, меѓутоа факт е дека се што фатија пеплосаа. Во ситуацијава со Вардар, доколку немаа намера да подржат тим кој е најголем репрезент на Македонија, не мораа да ветуваат, ама желбата за сликање и промоција со хероите тој прекрасен јуни беше поголема од нивните мали мозочиња. Исто како и за се останато во државава. Да не дадоа никакви ветувања никој немаше да кења, овака по стоти пут ги изедоа говната ама нив ги заболе курето за се, а за Вардар најмалку. Да е до нив ќе напраат РК Искра и ќе се церекаат.
битно на шконоите да им угоди,се друго уз курац.
Еве јас ги напаѓам,да висат треба!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
битно на шконоите да им угоди,се друго уз курац.
Еве јас ги напаѓам,да висат треба!
Јасно, ги напаѓам и јас. Само муабетот ми беше дека ги напаѓам затоа што има основа, а на за да го бранам Дпмне, и да исполнувам нечии агенди. Ми се огадија двете партии, животот и државата ни ги посраа до коска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom