Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.517
Зошто мора на гостувања да оди екипата во фул состав, да се шетаат и овие? Трошок е тоа поготово кога е авионски превозот.
Претпоставувам клубот не го плаќа тоа. Тоа најверојатно си го плаќа ЕХФ, Velux. СЕХА, превоз и смештај, си плаќа Газпром, како спонзор на лигата, претпоставувам така е и во ЛШ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Ај ако не цел тим да им го дадеме на Веспрем. И онака се ни земаа.
Да не се мачат секоја нова сезона, нов играч да си зимаат од кај нас.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.109
Поени од реакции
181.084
Претпоставувам клубот не го плаќа тоа. Тоа најверојатно си го плаќа ЕХФ, Velux. СЕХА, превоз и смештај, си плаќа Газпром, како спонзор на лигата, претпоставувам така е и во ЛШ.
Знам дека е логично ама мислам дека не е вака :(
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.517
Знам дека е логично ама мислам дека не е вака :(
За СЕХА, 100% е така. Спонзорот плаќа за превоз и сместување на екипите на сите гостински натпревари. За ЛШ не сум сигурен.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
957
Поени од реакции
1.985
СЕХА да, ЛШ за жал не. Затоа и во машкиот и во женскиот ракомет има примери на откажување на тимови од учество во ЛШ, едноставно не се финансиски доволно моќни да ги издржат трошоците.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.109
Поени од реакции
181.084
За СЕХА, 100% е така. Спонзорот плаќа за превоз и сместување на екипите на сите гостински натпревари. За ЛШ не сум сигурен.
За ЛШ зборам јас :(
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.950
за шишкарев е точна работата.. сите останаи преговарааи со други клубови.оваа сезона е последа за вардар ваков како што го знаеме...нажалост
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
201
Поени од реакции
394
Па подобро ќе беше да не се играше оваа сезона воопшто. И онака ги испративте сите играчи после натпреварот со Сегед и освоија титула ЛШ. Ако Самсоненко знаеше дека вака ќе испадне ситуацијата барем на врвот да се завршеше проектот а не вака Вардар да биде газен од сите. Veni, vidi, vici.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.125
Поени од реакции
5.022
Па подобро ќе беше да не се играше оваа сезона воопшто. И онака ги испративте сите играчи после натпреварот со Сегед и освоија титула ЛШ. Ако Самсоненко знаеше дека вака ќе испадне ситуацијата барем на врвот да се завршеше проектот а не вака Вардар да биде газен од сите. Veni, vidi, vici.
па се ангажираа со донации, ке го спасуваа па што ти не
ветуваа и од владава а ете премиите уште неисплатени итн


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.079
Поени од реакции
5.950
Сега само што разговарав со некој луѓе во врска со ситуацијава.
1.Цел тим преговара со нови клубови.Дури и тие што се под договор уште по една т.е Скубе,Калараш.
2.Најверојатно,Самсоненко целосно заминува со своите бизниси од Македонија.
Не е дека нема пари. Има,ама причината е политичка.Не само тоа што му е ветена помош и ништо не е исполнето од ветувањата,туку згора на тоа го гушат уште повеќе.
Слично како во случајот со Ратко Куропушевски
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.517
Не е дека нема пари. Има,ама причината е политичка.
Ако има пари што не најде метод да ги исплати играчите? Што му се они криви за политички игри и што му стагнираат бизнисите во РМ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.855
Поени од реакции
2.734
Ако има пари што не најде метод да ги исплати играчите? Што му се они криви за политички игри и што му стагнираат бизнисите во РМ?
Зашто без плус на свое конто он не сака да фрла пари у ветар. За него ФК и РК Вардар се една шема во која ако нема дилови со државата воопшто не би ни помислил да ги земе. Сакаше преку разни притисоци, плачење ова она, да го сврти вниманието и на оваа влада ама не успеа и тоа е. Не знам зашто не се реализираше бар ветената помош од Михајло за евентуални спонзори ( нели нешто беше најавувано). Сеа ова за комплетното заминување на Самс не знам колку е тоа вистина, ја па начув дека го ставаат Алушевски за прв тренер до крај на сезона а после тоа ќе биде помошник. Наводно Самс сака да го врати Парондо, ама некако не ми пие вода причатата со оглед на тоа што го гледаме.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
218
Поени од реакции
253
Мамето на сите што допринесоа клубов да дојде на ова дереџе. Посебно на Северџаниве. Па кој има чисти пари дадено во спорт, Минчо и Трифун што ебаа државни фирми? Или Еколог шверцерон?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Да не се повторуваме. Џабе плукање по Самс. Пари има, нејќе да дава. Спонзори во спорт има се дур имаат некои "поволности" или барем да не ги рекетираат. Рекет му маваа и на Сиљан Еурофарм, Камчев, Азманов, сигурно и на Самс. Што не пробаат кај Малиќи или Дестани? Ќе ги собираа на делови низ Вардар.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
На врв Bottom