Фан клуб - РК Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Каков Келн друже со вакв голмани плус Горбок,Атман,Дисингер нема Келн.Лани бевме изненадување ама лани го имавме Милосављев кој можеби во моментот е најдобар голман во светот ако не барем во првите три е сигурно плус го имавме Карачиќ топ плејмејкер како и Борозан кој есента даде добар придонес.Мораеш исто така беше од голема помош и во напд но и во одбрана.Така да 1/4 финале според мене е макс оваа сезона и тоа не е страшно само да се расчисти со некои играчи на крај сезона и да се носат квалитетни играчи а не некој само д апополни дупка.Исто и нов тренер ако не го враќаат Писонеро.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Ко ќе застанеа Вуко, Рожерио, Калараш, Криштопанс во одбрана. Колоси. И тоа сигурно ја олеснуваше работата на голманот

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Каков Келн друже со вакв голмани плус Горбок,Атман,Дисингер нема Келн.Лани бевме изненадување ама лани го имавме Милосављев кој можеби во моментот е најдобар голман во светот ако не барем во првите три е сигурно плус го имавме Карачиќ топ плејмејкер како и Борозан кој есента даде добар придонес.Мораеш исто така беше од голема помош и во напд но и во одбрана.Така да 1/4 финале според мене е макс оваа сезона и тоа не е страшно само да се расчисти со некои играчи на крај сезона и да се носат квалитетни играчи а не некој само д апополни дупка.Исто и нов тренер ако не го враќаат Писонеро.

smiri zivci.... neka se vratat site pa od feb nataka ke bide druga prikazna da se nadevame. vo vardar treba sekogas da se ima nadez, pogotovo ovoj vardar koj znae i te kako da voskresne koga e najpotrebno.

golmanive se tapa ama ima nekolku meseci da se podobrat i vlezat vo forma (ako e toa uopste problemot) plus kako i site predhodno valjda so malku poveke emocii i atmosfera vo plej offot ke se izdignat na potrebnoto nivo.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Дај боже ама сепак сме три класи послаби од топ тимовите на некои позиции.Борозан овој викенд изрешета со Киелце.А за голманите пак ќе речам не верувам да влезат во форма пошто се ограничени освен Кизиќ на кој што не му се ни дава шанса.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Дај боже ама сепак сме три класи послаби од топ тимовите на некои позиции.Борозан овој викенд изрешета со Киелце.А за голманите пак ќе речам не верувам да влезат во форма пошто се ограничени освен Кизиќ на кој што не му се ни дава шанса.

pa i barsa i vestprem lani bea... vo keln resava momentalna inspiracija, dvomec e tesko da gi dobieme psg i barsa zatoa prvo ili vtoro mesto e bitno so drugite ke se nosime nekako
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
За Толедо инфо, недела е 1ви декември? Би можел да покрие на централен и да играат со Кристо истовремено?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
За Толедо инфо, недела е 1ви декември? Би можел да покрие на централен и да играат со Кристо истовремено?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Не верувам дека е 100% спремен,подобро да не се ризикува.
Мене Кристопанс ме загрижува, без него никакви шанси ќе немаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom