Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Нема голманска интелигенција, само се отвара ко мајмун и толку е.
За жал ова е соодветен опис. Тоа му е стилот. Се фрла накај играчот што шутира, потскокнат, со дигната нога, па фати нешто, фати.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.442
Поени од реакции
6.823
Очајно лош рефлекс и позиционирање толку за Гебдан
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
152
Поени од реакции
137
Кугис го решетаат од дистанца. На зицери 1 на 1 фаќа нешто. Ипак подобар од Калифа

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.960
Поени од реакции
71.827
За жал ова е соодветен опис. Тоа му е стилот. Се фрла накај играчот што шутира, потскокнат, со дигната нога, па фати нешто, фати.
Борко стајл :cool:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
152
Поени од реакции
137
Скубе многу мудрува на тајм аути. Ќути ебате

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
936
Поени од реакции
1.139
Скубе многу мудрува на тајм аути. Ќути ебате

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Си има тој некој проблем со тоа. Некако на моменти многу си зима за право. Полно пати ќе му даде некое безвезе додавање на Кристопанс, овој ќе го утне, па Скубе ќе му се испонаша.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.210
Секој натпревар иста прича. Мора прво да бидеме дрва со триста грешки, утнати зицери, 1 до 2 одбрани на пантерот Калифа, за да у второ имаме квалитетни 10 до 20 минути за да се одвоиме и да тепаме. Да се надеваме дека и сеа ќе биде така. Се надам у второ да влезе Кугис, не можам да ја гледам Калифава.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
183
Поени од реакции
131
Секој натпревар иста прича. Мора прво да бидеме дрва со триста грешки, утнати зицери, 1 до 2 одбрани на пантерот Калифа, за да у второ имаме квалитетни 10 до 20 минути за да се одвоиме и да тепаме. Да се надеваме дека и сеа ќе биде така. Се надам у второ да влезе Кугис, не можам да ја гледам Калифава.
Те поздрави Миа Калифа со 15 одбрани :cool:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.968
Поени од реакции
2.777
Што е со Скубе?
Пак му се понаша на Калараш, а не беа поштедени и Криштопанс и Пелко.
Да не се фати уште малце за кваката со вакво глупо однесување како другар му од репрезентација.

Гедбан во второ се повампире. Пелко одличен. Горпишин дух. Калараш исто слаб денеска.

Се надевам дека формата ќе им се подобри.
Следува опасна утакмица на домашен терен...
 
На врв Bottom