Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
1.509
Поени од реакции
1.932
KOMITI' also have subgroups, some of them are: 'Red Black Drinkers', 'Skinheads' who call themselves 'OI Warriors' and 'Metal Force'. Until 1999, 'Combat 87' was also a strong and dominating subgroup of 'Komiti', however they existed by the separation of some members. Not to forget is also the 'Golden Lords', a subgroup from the Karpoš part of Skopje. ( Wikipedia)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
769
Поени од реакции
871
KOMITI' also have subgroups, some of them are: 'Red Black Drinkers', 'Skinheads' who call themselves 'OI Warriors' and 'Metal Force'. Until 1999, 'Combat 87' was also a strong and dominating subgroup of 'Komiti', however they existed by the separation of some members. Not to forget is also the 'Golden Lords', a subgroup from the Karpoš part of Skopje. ( Wikipedia)
Да, алудирав од кај се инспирирале за името и имиџот.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
17
Поени од реакции
13
Ајде уште тој бек што го најавува шеф, да испадне некој солиден и добра екипа ќе имаме.

Не дека и е тука местото на оваа информација, ама Талески имал деби во бундес со учинок 0/9. Пошто го зборевме, иако многу го хејтаат луѓе тука.
 

Attachments

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.062
Поени од реакции
1.975
KOMITI' also have subgroups, some of them are: 'Red Black Drinkers', 'Skinheads' who call themselves 'OI Warriors' and 'Metal Force'. Until 1999, 'Combat 87' was also a strong and dominating subgroup of 'Komiti', however they existed by the separation of some members. Not to forget is also the 'Golden Lords', a subgroup from the Karpoš part of Skopje. ( Wikipedia)
Од 1997 год. познати како Сити Парк Бојс. :)
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
942
Поени од реакции
2.050
Само ме интересира кога Вардар ќе го прекине договорот со една од најнекреативните и најчкарт компанија за производство на спортска опрема?!

Не знам дали е целосно нивна вина или пак и на легендиве од управата задолжена за тие работи, ама да немаш скоро три месеци од новите шампионски(чкарт, со дизајн-0 креативност), е во најмала рака не сериозно и трагикомично. Во моменти кога Вардар станува шампион на Европа и кога цела раја е запалена по нашите херои, не можеш да купиш дрес.... затоа што нема! Се потрошиле мајката. Веројатно никој не планирал дека ќе станеме шампиони и дека ќе има голема заинтересираност, па Данциве пратиле само еден гепек со дресови. А несериозноста да биде од епски размери, за нова тура да дојде се потребни цели три месеци! Најверојатно ги шијат рачно некои монаси во Тибет... ко што доликува на еден шампион.

Па уште и не дупат, ни направиле специјално дизајниран дрес, само за Вардар, уникат. А истиот тој дрес го има и Веспрем, а којзнае и уште колку други екипи.

На несериозноста и неспособноста на Hummel, нормално се надоврзува и нашата управа, која што има златна кокошка во рацете, и со бар малку креативност, маркетинг , умешност и воља, можеа да ја облечат цела Македонија во црвено - црно и пари да намлатат!
Не се способни еден амблем да стават на тие какви - такви дресови. Лупни некоја сито штампа, што ќе се распука после две перења и кој ги е*е, кој сака да купи, нека купи.
Долга и широка е, за некој навидум небитна тема, но Господ е во деталите.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.509
Поени од реакции
1.932
Од 1997 год. познати како Сити Парк Бојс. :)
Се измешавме веќе од 95-та натака, се се раслои на повеќе спортови. Па еден период се одеше заеднички на Вардар фудбал, па класика фајтови у кошарка измеѓу себе ( Работнички-Мзт), и нормално коа требаше да се помогне на Работнички против Орка или некој друг клуб шо не е од Скопје ( доаѓаа воџиве на Мзт и остала екипа и обратна ситуација). Само тоа не траеше нешо премногу. Штета, тоа беа ебени времиња со лудачки навивачки скопски екипи. Денес свака част на момците кои се обидуваат да ја живнат тифо сцената и се обидуваат да го вратат тој маалски дух за Вардар кој носеше огромна бројка само од една населба. Ама за жал тешко иде. Знам офф топик, нема више.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
769
Поени од реакции
871
Hummel му дава на Вардар купишта опрема. Појаки брендови не се интересираат за ракомет. Кempa, Hummel, тоа е. Барселона има Најк, ама тоа е ради фудбалот.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.093
Hummel му дава на Вардар купишта опрема. Појаки брендови не се интересираат за ракомет. Кempa, Hummel, тоа е. Барселона има Најк, ама тоа е ради фудбалот.
Ок,се хумел
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.317
Поени од реакции
6.586
Малце офф Али ке има ли на нашиве телевизии годинава преноси од ЛШ или нема инфо никакво засега?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
769
Поени од реакции
871
Малце офф Али ке има ли на нашиве телевизии годинава преноси од ЛШ или нема инфо никакво засега?
Годинава се чини ќе има една измена. Натпреварите од Лигата на шампионите на кои ќе игра тимот на Вардар ќе се гледаат на националниот сервис. МТВ е блиску до договор за пренесување на натпреварите од Лигата на шампионите.
Засега од МТВ нема ниту потврда ниту демантирање околу тоа каде ќе одат овие натпревари во пренос, но голема е веројатноста после една година пауза одново да се следат средбите од Лигата на шампионите на МТВ. Ова значи дека покрај СЕХА, европскиот и македонски шампион Вардар и вицешампионот на Македонија, Еурофарм Работник и на средбите од Лигата на шампионите ќе бидат следени на МТВ.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.402
Поени од реакции
8.917
Неееееее
Нек се гонат у три лепе пичке материне ич нека не го пренесуваат Вардар, ете им го Еурофарм нека дркаат повторно на новиот бран пропаднати Македонски таленти што ќе ги ствараат. Немам Арена али поарно на стрим ќе гледам него да ги слушам Видара и посебно Југо....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.435
Поени од реакции
2.504
А Јапан (Зоран Видевски) па кој ќе го слуша...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.319
Поени од реакции
2.087
лани се пцуеше што нема пренос на наша тв а сега обратно
крај не им се наоѓа на некои


Sent from my iPhone using Tapatalk
lani se pcuese zasto realno treba da ima prenos a ne se vrsese najverojatno podadi politicki pricini.

sega koga vidovme kako izgleda vistinski prenos i kako stranci so strast komentiraat za vardar poleka sfakame kakvi kreteni ovde vodat prenosi pa sega pcueme po toa, nivnata neprofesionalnost i nesposobnost da ni priredat uzivanje. ko sto rece @DracevoTheCity i jas ke gledam na strimovi, porado bi gledal bez mk komentar.
 
На врв Bottom