Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
232
Поени од реакции
143
Ако не се лажам 40к бараа од Мотор.
Секоја чест за Калараш,колку и да била сумата,со неговото доведување ќе имаме ЅИД во одбраната.
Замислете:Криштопанс-Горпишин-Калараш-Диско.
Нека се најде јунак да пробие. :D
Конечно шишката нема да мора да игра одбрана до Криштопанс :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
958
Поени од реакции
1.340
Ајде уште тој бек што го најавува шеф, да испадне некој солиден и добра екипа ќе имаме.

Не дека и е тука местото на оваа информација, ама Талески имал деби во бундес со учинок 0/9. Пошто го зборевме, иако многу го хејтаат луѓе тука.
Баш мислев да пишам за Талески...Не го бива човекот тоа е,толку му е максимумот,не е да не го сакаме пошто е Македонец(како што викаат некои).
Кај нас пошто нема многу ракометари и стигна да игра Европски и Светски првенства,уште од млад го форсираа во репрезентација,затоа и го знаеме.
Инаку во Франција и Германија има такви ракометари со лопата да ги ринеш,играат по втори лиги или по некои послаби клубови па не сме слушнале за нив.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.315
Поени од реакции
6.571
Овој некој рекорд имат бувнато сигурно 0/9 на шо личит то бе јас би погодил еднаш од толку обиди
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
768
Поени од реакции
870
Според ЕХФ, список од најголемите трансфери ова лето, во топ 10, три се од Вардар.
7. Борозан во Веспрем.
4. Мораеш во Веспрем.
1.Игор во Киелце.

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.495
Поени од реакции
4.254
Член од
19 август 2010
Мислења
1.506
Поени од реакции
1.924
Добро, овие Ракометни вести се дечишта кои никад не рекле дека се некој портал или нешо слично. Цел живот си ставаат вести од кај што ќе прочитаат и тоа е тоа:). Оние претходните што ги коментиравме се друга прича :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.414
Поени од реакции
2.493
Добро, овие Ракометни вести се дечишта кои никад не рекле дека се некој портал или нешо слично. Цел живот си ставаат вести од кај што ќе прочитаат и тоа е тоа:). Оние претходните што ги коментиравме се друга прича :D
Епа вака од форуми, фејсбук коментари, други сајтови со непотврдена/неофицијална информација. Вардарфанс се истото како овие Ракометни вести, а може се и истите дечки ја држат и таа страна.
Тоа е така, затоа што кој стигне отвора медиум, веб сајт, фб страна и тн...а искуство 0 (компир).
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.214
Поени од реакции
43.143
Епа вака од форуми, фејсбук коментари, други сајтови со непотврдена/неофицијална информација. Вардарфанс се истото како овие Ракометни вести, а може се и истите дечки ја држат и таа страна.
Тоа е така, затоа што кој стигне отвора медиум, веб сајт, фб страна и тн...а искуство 0 (компир).
Не се истите, од Вардар фанс не можат една проширена реченица да склопат, ниту пак знаат да употребуваат интерпукнкциски знаци.
 
На врв Bottom