Фан клуб - РК Вардар

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Неможе да има во иста група тимови од иста држава,а пошто Вардар и Псж се во прв шешир автоматски сме во иста група со Монпеље.
Шо екипа се Монпеље годинава? Исто тапа ко лани ќе бидат или?
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Шо екипа се Монпеље годинава? Исто тапа ко лани ќе бидат или?
Па никад не се знае,годината кога освоија и лани имаа 90% ист состав ама ете...
Како и да е опасна екипа имаат можат секого да победат,може секој да ги победи.
Мислам дека ќе бидат подобри од ланската сезона,пошто тогаш имаше некои расправии меѓу Гигу и тренерот,сега го средија тоа.
Плус Симонет беше лани повреден доста време.
Горе доле мислам дека се тука негде,со нив никад не се знае исто како и со Германците.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Па никад не се знае,годината кога освоија и лани имаа 90% ист состав ама ете...
Како и да е опасна екипа имаат можат секого да победат,може секој да ги победи.
Мислам дека ќе бидат подобри од ланската сезона,пошто тогаш имаше некои расправии меѓу Гигу и тренерот,сега го средија тоа.
Плус Симонет беше лани повреден доста време.
Горе доле мислам дека се тука негде,со нив никад не се знае исто како и со Германците.
Да ја средија расправијата само што Гигу веќе не е играч на Монтпеље.Исто и Кавтичник си замина и Жерар,Пикерот Шебиб замина во Романија.Дуарте им е нов играч Марин Шего другото ништо посебно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да ја средија расправијата само што Гигу веќе не е играч на Монтпеље.Исто и Кавтичник си замина и Жерар,Пикерот Шебиб замина во Романија.Дуарте им е нов играч Марин Шего другото ништо посебно.
Значи и Еурофарм Работник би ги победил...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Значи и Еурофарм Работник би ги победил...
Дури и Бутел

Толедо колку шо разбрав и претседателот на клубот најавил дека ке ја напушти Висла
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Доколку ги земе Талески и Серафимов обавезно.
Од G-sport.mk.
Металург експресно и овој пат многу покатегорично демантираше дека е во игра преселбата на нивните двајца репрезентативци Филип Арсеновски и Мартин Серафимов во Вардар.

Серафимов има уште полни две години договор со Металург и клубот од Автокоманда нема намера да го ослободи од обврските. Вардар или кој било друг ако сака да го доведе во своите редови, така би требало прво да се договори со клубот, а од Автокоманда велат дека таква приказна засега нема.

Слично е и со пикерот Филип Арсеновски. Вардар не е дестинација за него, иако постои можност следната сезона да игра некаде во странство.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ма саркастичен ми беше коментарот. Искрено нит ме занима дали имаат договори, кај ќе идат итн. Нека го заобиколат Вардар и тоа е тоа. Ете најбоље изјавила девојчицата претседател на Металург, Вардар не е дестинација за нив. Амин:)!
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Има на повидок нов лев бек претстојнава сезона или со еденипол ќе се игра(Дисингер и Горбок)?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Има на повидок нов лев бек претстојнава сезона или со еденипол ќе се игра(Дисингер и Горбок)?
Стави го и Атман тука, претпоставувам он ќе ја има улогата на Карачич.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Викаат сигурно доаѓа Толедо, да де надеваме дека се во право :D
http://24rakomet.mk/висла-плоцк-не-препушта-ништо-на-случа/[DOUBLEPOST=1561549541][/DOUBLEPOST]
Дури и Бутел

Толедо колку шо разбрав и претседателот на клубот најавил дека ке ја напушти Висла









Интервјуто со претседателот на Висла (y)


http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35682,24934129,prezes-spr-wisla-dopinamy-szczegoly-zarowno-transferu-jose.html

Orlen Wisła Płock
SPR President Wisła: We are adding details of both the transfer of Jose de Toledo and his successor
Adam Małachowski
June 25, 2019 | 16:05





Brazilian right-wing Orlen Wisła Płock wants at home Vardar Skopje, the winner of the last edition of the Champions League.




However, the Macedonians must buy a Toledo contract from Wisła, because the Brazilian still has an important contract with the Płock club until the end of June 2020 .

- We are at the stage of linking formal and legal issues related to this transfer as well as obtaining the successor of Toledo - says "Wyborcza" President of SPR Wisła Robert Czwartek. - I can not reveal the name of the new player. I can only say that he is undergoing medical examinations, and after his transfer is approved by the supervisory board, we will announce his name.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Голема грешка ќе е ако не се донесе лев бек. Една повреда на Дисингер и останува пензионерот Горбок само. Треба некој што ќе покрива во два правци, јас се надевам дека ќе излезе некоја шпекулација за Лангаро, па да ги споиме Бразилциве, да прават растур како во репрезентација :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Со оглед на тоа што Толедо само што потпиша нов дог со Висла, а Вардар упорни со одврзани кесе можда ќе уљети уште некој топ класа,
а не ветерани ко Атман

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom