Фан клуб - РК Вардар

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ако сакаме одбрана на ниво фокусот треба да е на носење поискусен пикер, оти играње добра одбрана и младост, не идат баш често заедно...
Прашај го Фабрегас :)

Инаку да, за одбрана треба искуство, ама треба и должина и подвижност и енергија и снага. Ако можат да најдат некој со се тоа, супер, амам некако сум скептик дека ќе најдат таков играч.

Не знам, повеќето нема да се согласат, но мене ми се чини дека Вардар е најпаметно да удри еден вид на ресет на идната сезона, да почне да гради нов тим, а колку толку да задржи пристојни резултати со тие 5-6 играчи од претходната генерација кои ќе останат. Се плашам дека чудото што го направија минатите 2 месеци, многу ќе ги крене очекувањата до невозможни нивоа.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Прашај го Фабрегас :)

Инаку да, за одбрана треба искуство, ама треба и должина и подвижност и енергија и снага. Ако можат да најдат некој со се тоа, супер, амам некако сум скептик дека ќе најдат таков играч.

Не знам, повеќето нема да се согласат, но мене ми се чини дека Вардар е најпаметно да удри еден вид на ресет на идната сезона, да почне да гради нов тим, а колку толку да задржи пристојни резултати со тие 5-6 играчи од претходната генерација кои ќе останат. Се плашам дека чудото што го направија минатите 2 месеци, многу ќе ги крене очекувањата до невозможни нивоа.
наредната сезона ќе личи,на првата сезона со Раул.Ќе се штелува тимот,едно две години јас мислам
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
http://links.sport1.mk/drugite-pishuvaat/kosharka/zad-noviot-shampion-vo-nba-stoi-makedonec?fbclid=IwAR2cFiws8AZ-zYcsbl1F_CGlA3vkDsRGFoi1rgwtNqTSbt8vm0NUJB8_V2Y

Ее кога би имало фаци кои ќе можат да го натераат овој да фрли (за него) некоја трошка во РК и ФК Вардар...
Он Македонија ако знае каде точно се наоѓа па уште пари во Вардар да фрлал.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Знае овој за Македонија. Бил тука. Имаше некој фонд, нешто за инвестиции во Македонија со оној Мајк Зафировски.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Татко му на овој доѓаше во Македонија кога Црвенковски беше претседател. Тој беше многу попален патриот и доста богат мислам.

Овој син му ги има основано Рапторс, но не е сопственик, и не ги основал сам. Мислам дека он бил главен таму на некој конзорциум, ама мислам дека више не се тие вмешани со Рапторс, ама не сум сигурен.

Секој случај, прашање дали овој е побогат од Самсоненко, а, прашање е и колку е стварно богат Самсоненко? Неверувам дека има било каков интерес да инвестира во спорт тука, така што. иако убава желба, најверојатно само тоа ќе остане.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
tatko mu dojde vo 94ta, ponudi da ja kupi carsija mislam nekoj 50 mil dolari plus da ja restavrira i pretvori vo muzej so kafici/hoteli i atrakcii... sakase da napravi nesto kako etno selo, del komercijalno, suveniri, zanaetcii, kafici, etno restoranti, se sekavam bas sakase da ima del kade ke se peci rakija, i pravi ajvar za strancite da moze da go doziveat set proces... del trebase da bide muzej, da se prikazat eksponatite sto skapuvaa vo podrumite na mak muzeite niz drzavata vo toa vreme... crvenkovski so pdp ili koj imaa koalicija togas go izbrka poso ke mu ja unistel koalacijata.

od togas bitof senior nekako se povlece i ne pokaza mnogu interes za investiranje vo mkd. lani pocina.

john bitov junior e glaven finanser na macedonia 2025 i UMD. sum zborel so nego za sport vo mkd ama nego go interesira samo hokej i kosarka. tesko da go naterame da vleze vo vardar, on e 50 godisen ne e bas mlad da saka novi avanturi na drugata strana na svetot.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Сите тука знаеме дека догодина ке паузираме од келн , можеби и 1/8 финалето е максимумот
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Наводно Миладин Козлина не одбил според handball-world. Претпоставувам ова било Дисингер кога го ангажиравме и се бараше лев бек, а може и сега било. Од google translate толку разбрав ;)
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Наводно Миладин Козлина не одбил според handball-world. Претпоставувам ова било Дисингер кога го ангажиравме и се бараше лев бек.
Да не го барале сега?

Ако станува збор за прошлата сезона, тогаш поверојатно ми е дека тоа било кога Вардар бараше дефанзивец, пред ангажманот на Калараш. Козлина нема заиграно во напад со години, плус последниве две сезони ги пројде во германска трета лига. Многу далеку од сериозна офанзивна опција. :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Да не го барале сега?

Ако станува збор за прошлата сезона, тогаш поверојатно ми е дека тоа било кога Вардар бараше дефанзивец, пред ангажманот на Калараш. Козлина нема заиграно во напад со години, плус последниве две сезони ги пројде во германска трета лига. Многу далеку од сериозна офанзивна опција. :)
Можно, таман си го едитирав постот, кога ти постираше :) Он сменил клуб пред зимата, па ја со тоа си го врзав, дека како почнала сезоната гледал да смени клуб, а ние тогаш баравме лев бек. Инаку најверојатно во право си.

Интервју со Писонеро за ехф -
http://www.ehfcl.com/en/men/News/6yvs9d2AB7-8-LXYG7FcDA/Pisonero-_%e2%80%9cMy_goal_is_the_keep_Vardar_on_the_same_level%e2%80%9d
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom