Фан клуб - РК Вардар

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Retardosive od MRT, ke vrsele direkten prenos od docekov :tapp:. More mars u 3 lepe .... Da vi se pluknam i vo prenosot i vo nacionalnata kuka. Gnidi, amebi, neli maskiot rakomet bese vo nadolna linija. Sto k*r sega direkten prenos.
Site na plostad, vrne, grme, ne e bitno. Bitno e da im se priredi maestralen precek :oeoeoe:.

MRT:kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Мала забелешка: Парондо имаше повеќе муда, смелост и разновидност да направи промени во тимот и тактиката кога нешто не оди во играта. Да го извади Кристопанс, Милосављев, Карачиќ ако не му иде. Да проба 5-1, 4-2, некоја изненадувачка акција после тајм аут... Тоа не беше случај со Раул кој некако тврдоглаво ги водеше натпреварите и ја форсираше почетната тактика за тој натпревар



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, ни самите не знаат кога е бордингот, ниту па полетувањето. Дремат, се сликаат и локаат пиво.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Твитер неебалата можат слободно да си гледаат лакрос и да се тргнат настрана од вакви за ними сељачки работи. Ама апсолутно нема никој никаква обврска да гледа ракомет, си владее право на избор, спорт е, има жар, има емоции, се ќе кажеш, настрана што бројот 5 едно исто го ломоти и на ФБ и на ТВ и во живо и каде ќе стигне па демек сега не бил моментот. Кога се збори нешто што не сакаш да го чуеш, никогаш нема да ти биде моментот.

Дечки, одјава, се гледаме на плоштад :)
Мене не ми е јасно што се замараат луѓе со такви небитни црви.

Никад нема да дозволам такви пацови да ми уништат ваков ден и ваков настан.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Шилегов вика во 6 ќе летнат во 8 30 ќе бидат на аеродром. Значи некаде 9 30 на плоштад.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
https://youtu.be/gWC14eXoNHA
Eden od najubavite denovi vo mojot zivot!!!!!!

MAKEDONCI SAKAJTE, POCITUVAJTE I POMAGAJTE SE MEGJU SEBE,
IGNORIRAJTE GI PRODADENITE DUSHI POLITICARITE, NE SE ZANIMAVAJTE SO POLITIKA. POLITIKATA E ZA KURVI. KE DOJDE VREME KOGA PAK KE SI JA VRATIME DRZAVATA!!!!
IMA LUGJE SPREMNI ZIVOTOT DA GO DADAT.... SAMO NEKA DOJDE PRAVOTO VREME... NEMA DA IMA BEGANJE !!! PRVO POLITICARITE KE GI BESIME NA PLOSTADI...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Во сет хаос и еуфорија заборавив да го споменам Деки Манасков :pos: Како се улета ликот два пати зицер во Милосављев стегна :pos: :pos: Преглупо створење, мислам дека од што е глуп, со упатство дише.
Јас сум може еден од малкуте овде што го памти татко му како играше. Пепи беше краток фитиљ и брзо правеше тепачки. Мислам дека и судијата еднаш го истепа и доби некоја јака суспензија. Ама беше за самата игра опасно играчиште. Малиов и мене ми е страшно антипатичен, посебно што во репрезентација не има погребано пар пути со промашени 100% ситуации за гол. Уште кога скокна во овие ситуации што ги пиша, се знаеше дека не влегуваат.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Јас сум може еден од малкуте овде што го памти татко му како играше. Пепи беше краток фитиљ и брзо правеше тепачки. Мислам дека и судијата еднаш го истепа и доби некоја јака суспензија. Ама беше за самата игра опасно играчиште. Малиов и мене ми е страшно антипатичен, посебно што во репрезентација не има погребано пар пути со промашени 100% ситуации за гол. Уште кога скокна во овие ситуации што ги пиша, се знаеше дека не влегуваат.
Пепи никогаш не делувал како најсофистицираниот човек на планетава. Но, човекот стварно имаше јак шут, дури и на стари години во Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom