Фан клуб - РК Вардар

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
409
Поени од реакции
623
Дибиров игра 6 сезони во Вардар, со вчерашните 3 голови во финалето, статистиката во ЛШ му изгледа вака:

EHF CL 2018-19 78
EHF CL 2017-18 70
EHF CL 2016-17 71
EHF CL 2015-16 78
EHF CL 2014-15 78
EHF CL
2013-14 72

Вкупно 447 голови, убедливо најмногу во историјата на Вардар. Каква ефикасност и константност! На второ место е Карачич со 351 гол, на трето Душебаев со 261.

Криштопанс, Милосављев, Карачич заслужено се во центарот на вниманието но почуствував потреба да му дадам shout-out на Тимур, којшто е апсолутна легенда на тимот и без разлика кој играл, кој не играл, кој си заминал, кој пристигнал низ овие години, игра на високо, ретко видено професионално ниво низ целиот период од кога е дојден во Вардар.

Фала ти за се, мајсторе!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.783
Поени од реакции
9.142
Приказни од булеварот
Јас доаѓам од Македонија, не познавам држава која се вика ФИРОМ...
Тоше Проески 2004.....
Што кур му се згнавте на Столе Стоилов што вчера на прес го кажа истото? Ебави мозоците испрани!!!! Малодушни нихилисти, дај одјебете од денес, за УВЕК!!!

Еве за муабетот со Столе, за тие што и на неговата изјава најдоа замерка, ајде сега кој му смета Вардар и се што е од Македонија, затнати муцките и патете дома.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.820
Поени од реакции
1.077
Имам дрес со потписи од шапионската генерација пред две години. Си реков ова е парче светост, историја, музејски експонат за 50 години. Ќе го чувам ко еден и единствен и со него нека ме закопаат. Никад више нема тоа да се повтори.

Две години покасно оваа генерација ме поеба :) али не се лутам, најслатко поебување у живот ми е ова, нема да се налутам и трет пат...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.991
Поени од реакции
168.169
Твитер неебалата можат слободно да си гледаат лакрос и да се тргнат настрана од вакви за ними сељачки работи. Ама апсолутно нема никој никаква обврска да гледа ракомет, си владее право на избор, спорт е, има жар, има емоции, се ќе кажеш, настрана што бројот 5 едно исто го ломоти и на ФБ и на ТВ и во живо и каде ќе стигне па демек сега не бил моментот. Кога се збори нешто што не сакаш да го чуеш, никогаш нема да ти биде моментот.

Дечки, одјава, се гледаме на плоштад :)
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.118
Поени од реакции
417
Точно е дека Портнер преговарал со Вардар? Исто така имаше нешто шпекулации за Арсеновски,Серафимов и Димитриевски? И што бидна со Горопишин?
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.174
Поени од реакции
12.974
Retardosive od MRT, ke vrsele direkten prenos od docekov :tapp:. More mars u 3 lepe .... Da vi se pluknam i vo prenosot i vo nacionalnata kuka. Gnidi, amebi, neli maskiot rakomet bese vo nadolna linija. Sto k*r sega direkten prenos.
Site na plostad, vrne, grme, ne e bitno. Bitno e da im se priredi maestralen precek :oeoeoe:.

MRT:kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
152
Поени од реакции
137
Мала забелешка: Парондо имаше повеќе муда, смелост и разновидност да направи промени во тимот и тактиката кога нешто не оди во играта. Да го извади Кристопанс, Милосављев, Карачиќ ако не му иде. Да проба 5-1, 4-2, некоја изненадувачка акција после тајм аут... Тоа не беше случај со Раул кој некако тврдоглаво ги водеше натпреварите и ја форсираше почетната тактика за тој натпреварSent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.991
Поени од реакции
168.169
Дечки, ни самите не знаат кога е бордингот, ниту па полетувањето. Дремат, се сликаат и локаат пиво.
 
На врв Bottom