Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ова моментов со Зорман ако е вистина, вероватно идат на онаа варијанта као со Раул. Помошник е на Талант у Киелце, па сакаат да му дадат шанса да се докаже као прв тренер. Плус вероватно е во добри односи со Кокшаров. Ќе видиме. Мене најголема желба ми беше пред се да останат Парондо и Периќ. Сепак се надевам дека ќе ми се оствари и дека нема вистина во овие најави за Зорман.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што е сега, нема да дојдат во 18:50???
Screenshot_20190603-130657_Facebook.jpg

Се знае кој го прави целиов циркус и скапо ќе плати со ваквото играње, ако ова е точно.[DOUBLEPOST=1559560123][/DOUBLEPOST]
Ова моментов со Зорман ако е вистина, вероватно идат на онаа варијанта као со Раул. Помошник е на Талант у Киелце, па сакаат да му дадат шанса да се докаже као прв тренер. Плус вероватно е во добри односи со Кокшаров. Ќе видиме. Мене најголема желба ми беше пред се да останат Парондо и Периќ. Сепак се надевам дека ќе ми се оствари и дека нема вистина во овие најави за Зорман.
И Периќ си оди?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Ова моментов со Зорман ако е вистина, вероватно идат на онаа варијанта као со Раул. Помошник е на Талант у Киелце, па сакаат да му дадат шанса да се докаже као прв тренер. Плус вероватно е во добри односи со Кокшаров. Ќе видиме. Мене најголема желба ми беше пред се да останат Парондо и Периќ. Сепак се надевам дека ќе ми се оствари и дека нема вистина во овие најави за Зорман.
пишуваат новинарите дека тоа вчера беше последна утакмица на Парондо... максимално сакал да се посвети на репрезентацијата на Египет... Египет бил домаќин на СП 2021 и уште од сеа почнале со припреми за репрезентацијата за тој настан.. за Периќ нема никакво инфо...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Да не излагам од работа за џабе.. знае ли некој со сигурност дали слетуваат во 6 или не?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.446
Шампионите пристигнуваат! ❤❤ Kако специјално изненадување од Телеком, со нив пристигнуваат и Сретен и Стеван, коментаторите од Арена Спорт, кои заедно со сите нас навиваа од срце за Вардар! Се гледаме вeчерва на плоштад

Telekom MK

@Stefan-kobe
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Каде може да се најде цела утакмица да се спушти со коментаторите од Арена.
Ова мора да се зачува и да се прераскажува.
Ве молам за помош

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Стварно ли никој не може да ја најде на интернетов?

Ај кој се разбира нека ја сними некој кога ќе има на арена реприза и нека ја закачи на некој торент или било што.......!!!

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Шампионите пристигнуваат! ❤❤ Kако специјално изненадување од Телеком, со нив пристигнуваат и Сретен и Стеван, коментаторите од Арена Спорт, кои заедно со сите нас навиваа од срце за Вардар! Се гледаме вeчерва на плоштад

Telekom MK

@Stefan-kobe
У колку саат е дочекот на плоштад?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У колку саат е дочекот на плоштад?
Ако стигаат во 18:50, таму во 20:00

Едит: Никој не знае кога ќе се точно на плоштад, бидете таму во осум да си фатите и место
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Уште појако е вечерен дочек, ем повеќето ќе се вратени од работа, ем бакљите подобро се гледаат, барем стотина да им ќе е прејако :D само дождот може да спречи поголема масовност, тоа е малце зафркнато, но пак очекувам да биде фантастично.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Шампионите пристигнуваат! ❤❤ Kако специјално изненадување од Телеком, со нив пристигнуваат и Сретен и Стеван, коментаторите од Арена Спорт, кои заедно со сите нас навиваа од срце за Вардар! Се гледаме вeчерва на плоштад

Telekom MK

@Stefan-kobe
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Нека му ја дадат на Сретен најавата, ме боли кур што ќе збори на српски, само нека му ја дадат. :vozbud:

Ликов е КРАЛ, коментира и Копа Либертадорес, ако не сте го слушале не сте свесни со какви емоции коментира кога играат Бока, Ривер и компанија. За неговото знаење да не зборувам, секој играч, тренер, формација, позиција, све живо разбира. Истото е и за ракометот, не коментира само колку да се рече, него има разбирање за спортот и начинот на кој се доживува истиот, за разлика рецимо од нашите коментатори кои пола натпревар ги гаѓаат имињата на ракометарите, велат за Филип Лазаров дека е Кире Лазаров, итн итн. ДОКТОР ПО КОМЕНТИРАЊЕ!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Во сет хаос и еуфорија заборавив да го споменам Деки Манасков :pos: Како се улета ликот два пати зицер во Милосављев стегна :pos: :pos: Преглупо створење, мислам дека од што е глуп, со упатство дише.
стандард си е таков само тука античките го бранат за репрезентација кога утиња као џабе го плукаме


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Другари/ки не ви треба политика у спорт, поради таа политика и патиме ко народ, остајте политика на политичари, наше е да се радуваме на овој огромен успех, а не да го уништуваме со поделби и навреди.
Да живеее Вардар и Македонија!

Се гледаме на аеродром и плоштад, да прославиме како што доликува на најдобрите ракометни фанови во Европа!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Уште не слетани на аеродром, веќе почнаа да фрчат шпекулации:

1. Зорман тренер - интересна опција навистина, легенда на словенечкиот ракомет, човекот кој на некој начин ја најави оваа модерна ера на словенечки средни бекови. По се што направи Парондо нормално е дека мора да е прва опција, но Зорман апсолутно мислам дека е иден тренер со сериозен потенцијал и личи на доста паметна одлука.

Морам да признам, дека доста навреди имало на сметка на управата на Вардар низ годините, но кој и да е тој што им ја креира политиката на носење тренери - секоја чест. Дефинитивно најважна карика од клубот, која постојано успеваат да ја погодат.

2. Портнер замена за Милосавлјев
http://www.g-sport.mk/vest-statija/77139/vardar-najde-zamena-za-milosavljev

И ова е доста интересна шпекулација ако има вистина. Портнер има талент, иако е некако недокажан, во втор план во Монпелје. Типичен Вардар трансфер ако се оствари, ex-Yu конекцијата Портнер - Периќ има шанси да се покаже како добра и колку толку да се надомести огромната "сенка" која ја остава Милосавлјев (а и пред него Штербик).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom