Фан клуб - РК Вардар

Член од
1 април 2018
Мислења
361
Поени од реакции
170
Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите Албанци, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Кога тие осудиле нешто бе? Тие се понашаат ко да се во друга држава, што треба ние да правиме? Не ти смета на утакмици од искра и слога, сега најде. Оди слави таму (ако сакаш) ако не, не замарај со вакви работи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.388
Поени од реакции
8.855
http://www.balkan-handball.com/evropa/milosavljev-gledam-i-ne-verujem-karacic-ovaj-ponos-drzave-i-regiona-mora-da-opstane/

Видеово од прееска го глеам 50 пати... Наклон до под за овие двајца дечки.
Воопшто не им се лутам што си одат, секој би го направил тоа во таква ситуација, дечките изгинаа за себе, за Вардар и ни ја донесоа оваа неизмерна радост !!
:cujte:Наш е Вардар шампион шампион :vozbud::vozbud::drk::drk::sekcza:
Незнам за вас али ја отидов ептен:ајнапиво::pivo2::pijanco:
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
8.892
Поени од реакции
10.343
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Ова го читаше на ФБ-страната „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“? Тука пред малце постираа. Туку да те прашам се бунеше кога Албанциве, пример навивачи на Шкендија, пееја против Македонците, ги тепаа и утепуваа? Не? Епа тука прво почни па после прашувај глупости.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
542
Поени од реакции
1.113
Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Да му донираме по еден лубрикант сите за коментаров. :kuracc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Decki, ne znam sto da kazam, nemam zborovi, drhtam od emocii, trneam, se tresam, panicam, doslo mi zlo.

Samo edna zelba imam, Stole da ne im podade raka na Zaev i na kompanija, majkata da im ja iznaebe igracot so broj 5, neka idat Skendija neka ja bodrat, VARDAR IMA KOJ DA GO BODRI.

POZDRAV I DO VUKO BOROZAN, SE SLUSAME UTRE SINE MOJ SO LINK OD STREAM U TVOJOT INSTAGRAM INBOX OD DOCEKOT U SKOPJE, U USTA CRNOGORSKA TE GAGJAM JA TEBE.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.102
Поени од реакции
4.320
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Јас искрено никаде не слушнав денеска такви скандирања но не велам и дека ги нема.Не е дотолку страшно кога некој посакува смрт на некого преку песна а сигурно и самиот си свесен дека ниеден Македонец нема да тргне кон чаршија да убива некој Албанец.Еве на пример навивачите на Слога(клуб од Чаир) не скандираат веќе некое време националистички и не пеат такви песни но пред скоро една година истите тие убија дете навивач на Вардар од 21 година само затоа што е Македонец.Па сега види кое од овие две е поголемо зло.

ПС:Оваа титула нека биде посветена за Саздо зошто го заслужи тоа.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.547
Ова го читаше на ФБ-страната „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“? Тука пред малце постираа. Туку да те прашам се бунеше кога Албанциве, пример навивачи на Шкендија, пееја против Македонците, ги тепаа и утепуваа? Не? Епа тука прво почни па после прашувај глупости.
Имаше на фејсбук видео постирано некој. Го прочитав и тоа на страната.
Се „бунам“, односно осудувам говор на омраза независно од тоа дали доаѓа од Албанци или Македонци. Да ја осудиш едната страна за нешто лошо а другата треба да ја поддржиш за истото лошо е муабетов?
 

Miss Paranoia

Модератор
Член од
15 август 2009
Мислења
1.826
Поени од реакции
4.335
Имаше на фејсбук видео постирано некој. Го прочитав и тоа на страната.
Се „бунам“, односно осудувам говор на омраза независно од тоа дали доаѓа од Албанци или Македонци. Да ја осудиш едната страна за нешто лошо а другата треба да ја поддржиш за истото лошо е муабетов?
Прошетај бе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Pederce ne zamaraj be, daj ziti sve odjebi sto sakame ke peeme.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
4.555
http://www.balkan-handball.com/evropa/milosavljev-gledam-i-ne-verujem-karacic-ovaj-ponos-drzave-i-regiona-mora-da-opstane/

Видеово од прееска го глеам 50 пати... Наклон до под за овие двајца дечки.
Воопшто не им се лутам што си одат, секој би го направил тоа во таква ситуација, дечките изгинаа за себе, за Вардар и ни ја донесоа оваа неизмерна радост !!
:cujte:Наш е Вардар шампион шампион :vozbud::vozbud::drk::drk::sekcza:
Незнам за вас али ја отидов ептен:ајнапиво::pivo2::pijanco:
Слушајте го Игор, меѓу редови кажува дека политиката е длабоко вмешана, и тоа е главната причина што Сергеј си заминува од тука.
И сеа тоа гомно муртинско ќе честита успех на Вардар, а Стево педерот ќе слави по кафичи?
СВЕ ДА ВИ ЕБАМ ДО 101 И НАЗАД ПЕДЕРИ ДВОЛИЧНИ У УСТА ДА ВЕ ГАЃАМ.
Успеавте и тоа последното Македонско да го уништите !
Ваков проект што го обедини цел Балкан не само Македонија нема повеќе никој да направи.
Проклето Македонче пу, ништо не заслужуваме. Ти ебам прокелтиот народ.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.518
Поени од реакции
9.041
Само мене ли ме потсеќа овој идиотов Ненадиќ на Patoshik од Prison Break? :pos: 
Член од
18 јули 2018
Мислења
417
Поени од реакции
1.473
На врв Bottom