Фан клуб - РК Вардар

Член од
21 мај 2008
Мислења
9.370
Поени од реакции
10.088
Ако сега вака лесно победиме,тоа ке биде прв пат во историјата на сите спортови да освоиме титула а да не биде инфаркт утакмица.Ајде нека биде...(y)
Имаше инфаркт, али не како пред 2 години. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
3.930
Поени од реакции
4.390
...џабе радост...кога немаше директен пренос на националниот ТВ канал, па ниту на ниеден ТВ МКД канал... Срамота!
ВАРДАР европски шампион, а ништо не се потрудиле како за Евросонгот што се распиштолиле.... секаде политика па и во спортот, ќе пукнат сега што сме први!
... само истиве што пукаат од мака, како ќе ги дочекаат Шампионите, се прашувам? :oeoeoe:
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
16
Поени од реакции
73
Калараш и Киселев 5мин слава доживуваат .
Секоја чест момциии бравооо :bravobe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.245
Поени од реакции
33.983
За некои 3-40 години, кога ќе живееме во кој знае која држава, ќе се фалиме на внуците дека во наше време Вардар од некоја си Македонија бил два пати првак на Европа (плус Кометал нели), нешто како нашите старци што зборат за Југославија. :D

Честито нека е, искрено ниту малку не очекував да земат титула со ваква екипа. Секоја чест за сите до еден, вистински борци, браво!
 
На врв Bottom