Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.402
Поени од реакции
3.626
У финале,двајца бивши помошници на Раул,Парондо и Дејвис.Филозофијата на Раул уште еднаш на дело, "не се предавајте и играјте ја својата игра до крај,а резултатот ќе дојде.
Не дека сме за за Вардар,али многу,многу тешко во иднина да се роди ваков колектив во Европа.Срце и душа балканска, руска тврдоглавост и упорност,шпанска филозофија и интелегенција.Разликата помеѓу Вардар и другите е тоа што,Вардар ги прави играчите подобри,а не они него.Столе,Душебаев,Циндрич,Абутович,Карачич,Шишкарев,Борозан,Мораеш,Криштопанс,сега и Милосављев и Калараш,станаа ѕвезди у Вардар.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.402
Поени од реакции
3.626
Баш ме интересира шо има изјавено Паскал на пресс
 
Член од
23 март 2017
Мислења
97
Поени од реакции
71
Знае некој дали може натпреварот да се гледа пред сала ако у случај не најдам карта....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.441
Поени од реакции
30.540
Знае некој дали може натпреварот да се гледа пред сала ако у случај не најдам карта....
Za da gledash pred Sala Mora da pomines kontrola ama pola od nashive nemaat karti, gleaj nekako so nashive da se ubutash.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.109
Поени од реакции
2.715
Momci moze li nekoj link stabilen za arena 1 za posle? Da ne secka i takvi stvari...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.013
Поени од реакции
5.930
Ја гледам репризава на Арена, можам да кажам секоја чест за коментаториве. Вардар во овие три години им стана некако омилен со целата енергија што има клубот па затоа и во вакви утакмици они го оставија гласот. Секоја чест!
:oleee:
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.506
Поени од реакции
6.920
Дајте линк бе од Арена да глеам :(
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
617
Поени од реакции
1.342
Ги снимав послeдните 13минути од преносот на Арена спорт, ќе ги објавам за кратко.
Такво парче историја мора да стои и да се прегледува од време на време.
Го прикачив на фб, повелете линк
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.049
Поени од реакции
14.177
Ne znam sto da ocekuvam od edna strana nikad ne sum bil posiguren vo pobeda, od druga strana me plasat kasapive.Mnogu pari frlaat i ke bidat strasno motivirani, ama imaat nesto so se vika luzerski mentalitet.Kako i da ke bide pokolj, se nadevam deka vidoa so sto sve raspolaga Nenadic i nema da mu dozvolat da se razigra


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
На врв Bottom