Фан клуб - РК Вардар

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.684
Ауу што беше ова? Овие не се нормални.
Скопски Вардар ја тресе Европа. Штета што нема да продолжи оваа бајка, иначе уште долго ќе паѓаа овие гиганти во Скопје.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.281
Поени од реакции
8.744
Член од
4 ноември 2013
Мислења
509
Поени од реакции
444
Си отидоа скоро сите од таа славна сезона, годинава не отпишаа уште во септември , не немаше ни во топ 10 според ехф.

Денес кај сме?
На фајнл 4 во Келн

Да играш без пари а да си на врвот е тоа е нешто..

Со најмали шанси , но со најголеми срца.Крајот доаѓа , да направиме да биде ЕПСКИ , сите ЗАЕДНО.

Со златни букви уште еднаш да биде запишано името Вардарово во алејата на шампионите

ТИТУЛА , ЗА БАЈКАТА ДА ИМА СРЕЌЕН КРАЈ!!!
[DOUBLEPOST=1559420397][/DOUBLEPOST]Утре кај сме ?
Во ФИНАЛЕЕ
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.256
Поени од реакции
6.565
Снимка некој да закачи?
Нема реприза на Арена вечерва, на ehftv не е сеуште закачена
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.507
Поени од реакции
1.926
Ако има некоја снимка од Арена ставете ја тука..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.422
Поени од реакции
2.495
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
426
Поени од реакции
1.352
Something is coming, and it starts with a "V"...

(GOT почнав вчера, морално беше)
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
509
Поени од реакции
444
Шала настрана утре ке биде у пичку матер тешко
Веспрем се у невидена форма.Јаки се ко земја , башка Дејвис им е тренер
Кога би ималр можност пре би го избрал ПСЖ за противник него унгарциве
Ако биде шокови ко пред 2 години нека се носи све у курац неможам више ке ми експлодира срцево
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.744
Поени од реакции
13.418
Ne znam za vas ali ja sum siguren deka peharot e nas.Ednostavno sve ukazuva na toa, taka da se gledamo na plostad na precek, sekako podobro organiziran i so minimum 50 iljadi narod poz

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.030
денес Келн "малку" го запаливме.... УТРЕ ЌЕ ГО ИЗГОРИМЕ до крај :pos:

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
582
Поени од реакции
1.196
Сега кога конечно здивнанв, може да пишем збор два, за Вардар и натпреварот.

Мислам дека комшиит ќе ме одминуваат на улица.. или ќе ме рачунаат за лудак, пошто цело друштво се деревмее ко ненормални, рипавме, урлавме навиваме..
Не може да се задржаат такви емоции во себе..
Како почнавме постоеше многу мала надеж дека ќе свртиме, јбг логиката беше таква, ама ништо не ни одеше, освен Милосављев кој колку толку не држеше у игра и баш на полувреме зборевме за натпреварот сo Сегед, изгледаше невозможно два натпревари еден по друг да правиш таков пресврт, но сите потајно се надевавме дека можеме и тоа се деси, каков само кам бек за ракометните учебници..
Не испукаа невидени емоции човече, па ова што го прави Вардар за македонскиот народ, а слободно можам да кажам и за голем дел од балканскиот е нешто непроценливо..
Фала ти Вардаре!

И утре викни со сиот глас за Вардар наш, да го слушнат сите крикот на ранетиот лав!
Вардаре не те даваме!
 
На врв Bottom