Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Борозан малце испадна глуп ке пропушти Ф4 заради глупоќа негова а верувајте ова го сонуват многу играи па и нема нешто да се изнаигра во Веспрем според мене али времето ке покаже.
Околу ждребов бем ли га али Барса од почеток на сезона ги глеав ко фаворит бр1 за титула од причина шо имаа за мене најбалансиран состав, така да ке е тешко али 1 утакмица е да се фатат на лош ден некако, Вардар може да изненади, уствари години наназад тимот на кој му се даваат најмалку шанси на Ф4 освојува па нека продолжи таа традиција.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Никогаш не сум го сакал Дибиров иако беше миленик на Комити, последниве година дена се гледа дека е тежок лицемер
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Кои се термините за куп утакмиците викендов ?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Парондо селектор на Египет, штета.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Како мислиш селектор на Египет?
Пародно денес беше презентиран како новиот селектор на Египет. Уште си е тренер на Вардар, ама сега е и тренер на Египет.

Ова значи дека си има нова работа, ама не мора да значи дека нема да биде тренер на Вардар следната сезона. Ќе видиме. Но, може овие од Египет ќе бараат да се фокусира на нивната репрезентација. Иако ја мислам дека Парондо си изгради добра репутација оваа година и не би се задоволил да биде само тренер на Египет. Ќе видиме.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Пародно денес беше презентиран како новиот селектор на Египет. Уште си е тренер на Вардар, ама сега е и тренер на Египет.

Ова значи дека си има нова работа, ама не мора да значи дека нема да биде тренер на Вардар следната сезона. Ќе видиме. Но, може овие од Египет ќе бараат да се фокусира на нивната репрезентација. Иако ја мислам дека Парондо си изгради добра репутација оваа година и не би се задоволил да биде само тренер на Египет. Ќе видиме.
Ова може да биде добар знак за Вардар.
Прво се шпекулираше дека на Унгарија ќе биде,ама тие како нас бараат само на репрезентација да е посветен.
Се надевам поради Вардар ги одбил.

Инаку Скубе најверојатно во Киелце
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Zdravo na site sakam da prasham dali ima nekoj iskustvo so Keln izminative dve godini odkako e Vardar tamo. Jas i drugarot odime kupeno imame avionski karti no karti za vo sala seushte nemame. Kartite sto se prodavaat tuka se mnogu skapi barem za mene dali moze nekoj da spodeli nekoe iskustvo ve molam
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Zdravo na site sakam da prasham dali ima nekoj iskustvo so Keln izminative dve godini odkako e Vardar tamo. Jas i drugarot odime kupeno imame avionski karti no karti za vo sala seushte nemame. Kartite sto se prodavaat tuka se mnogu skapi barem za mene dali moze nekoj da spodeli nekoe iskustvo ve molam
Брат ми со другарите беа лани и преклани само со купена авионска карта и карти си купија пред сала.Дента коа ќе пристигнеш смести се и правац пред сала да бараш карти.Зезнато може да ти биде тие карти што ќе ги купиш таму треба да седиш(блок/ред/седиште) а не се од блокот на Вардар.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
378
Поени од реакции
1.038
Zdravo na site sakam da prasham dali ima nekoj iskustvo so Keln izminative dve godini odkako e Vardar tamo. Jas i drugarot odime kupeno imame avionski karti no karti za vo sala seushte nemame. Kartite sto se prodavaat tuka se mnogu skapi barem za mene dali moze nekoj da spodeli nekoe iskustvo ve molam
Мои две искуства:
1. карти од тапкароши околу сала, најмногу ги има на платото пред главниот влез, пред „Subway“. Цени секакви, зависи колку ќе се исценкаш.
2. преку https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ ова се мали огласи на e-bay, воглавно карти продаваат германци кои ги купиле многу однапред, а германските тимови ги нема на Ф4. Се начекуваат и карти по реални пазарни цени. Имав среќа во 2017 така да начекам. Во контакт со продавачот може да договориш (ако имаш таква опција) наш човек кој живее во Германија да ги плати и земе картите за да не ти ги праќаат преку брза пошта и слично, заради намалување на трошоци и некоја поголема сигурност дека ќе ги добиеш картите.

П.С.
најди најевтини карти макар да се за на кров (блок 700 -) пошто можеш да влезеш во блокот со карти за Вардар, а таму на 500 столчиња ќе има 700 луѓе и ќе биде лудница, ама тоа е филингот ;)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Не знам лани како беше, ама преклани на финалето во блокот за наши навивачи барем во првите 4-5 реда бевме дупло од тоа што собира, пробаа да изреагираат редарите ама касно беше :D Ради тоа може и да биле построги лани и истото да важи и за годинава, мада не верувам, лесно беше да се протнеш, а во нашиот блок не верувам дека некој ќе се буни. Инаку, се наоѓаат карти на интернет од препродавачи, барем од мое искуство цените движеа 120-180 евра од препродавачите, покрај огласите на ebay^ може и на viagogo да се начекаат, а има доста препродавачи и пред сала, ама сепак е ризична опција да идеш до таму со надеж дека ќе најдеш карта, а пред сала цените паѓаа и до 50, 60, 70 евра.. Идам јас и годинава, се надевам ќе не има доста и ќе има забава, преклани беше лудница :)

П.С. Веспрем и Киелце се на Ф4, ќе има доста нивни фанови сигурно, па ќе биде и потешко да се стигне до карта од препродавачи затоа што и тие ќе бараат карти на црниот пазар
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
karti pred sala ke ima kolku sakas duri i u avion ke ima od nasite sto idat nataka. iks karti se dadeni na klubovite da prodadat a nasive bar lani gi nemaa prodadeno pa idea posto zasto od luge. znam pred sala luge sto zemaa karti za 50e sepak ova ti e macka u vreka moze na kraj i 500e da ti trebaat. prviot den ne e strogo ke mozes da de piknes kaj nasive a i ke ima slobodni mesta posto nema site da ostanat za vtorata ama finaleto e druga rabota, ke bide potesko da sednes na drugo mesto. kaj i da sedis ne e loso, rakomet e ova nema da pravi nikoj problemi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom