Фан клуб - РК Вардар

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Секоја чест за се што направи за Вардар, а и општо за ракометот во цела држава.. Се надевам за брзо ќе се најде спонзор и Вардар ќе продолжи со исто темпо.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
А па претходно грујо да не ги однесе во ЛШ?
Каква врска има политиката со успесите на клубовите во Европа?
Па цело време пишете како позади се беше на фамилијата сега оп одеднаш не било така.Ајде мајката.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Нема навивач на Вардар што нема да го почитува Самс и тоа што го направи за Вардар , но гледате објавува вакво нешто пак пред избори ..

Сфаќам дека му кажале од партија (Вмро)али нема ли бе толку памет па ова да се објави пред ваков важен меч со Сегед , испаѓа гајле ми е за клуб партија мора да се слуша (идат избори исто беше и со Фенербахче најави пред тие избори )..

Секој нормален човек треба да биде свесен дека Вмро стои позади ова , си гледа само за својот интерес (избори да добие поени демек еве овие дојдоа се уништија )

Абе мамицата и политика и све , прават како ке им прдне немаат ни грам почит спрема Вардар пред овој важен двомеч!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Нема навивач на Вардар што нема да го почитува Самс и тоа што го направи за Вардар , но гледате објавува вакво нешто пак пред избори ..

Сфаќам дека му кажале од партија (Вмро)али нема ли бе толку памет па ова да се објави пред ваков важен меч со Сегед .
И јас одма помислив на ова. Мислам, не можеше две недели да почека ова. Зошто мораше баш сеа? Низ град се слушаат муабети дека ФК Вардар е префрлен на Орка Холдинг, на Камчев од пред некој месец. Јасно е кој стои зад овие проекти и за што ги користи/користеше.

ПС: Михајло, лани кажа дека никаква намера некогаш да се врати во Вардар. За тие што се надеваат на такво нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Нема навивач на Вардар што нема да го почитува Самс и тоа што го направи за Вардар , но гледате објавува вакво нешто пак пред избори ..

Сфаќам дека му кажале од партија (Вмро)али нема ли бе толку памет па ова да се објави пред ваков важен меч со Сегед , испаѓа гајле ми е за клуб партија мора да се слуша (идат избори исто беше и со Фенербахче најави пред тие избори )..

Секој нормален човек треба да биде свесен дека Вмро стои позади ова , си гледа само за својот интерес (избори да добие поени демек еве овие дојдоа се уништија )

Абе мамицата и политика и све , прават како ке им прдне немаат ни грам почит спрема Вардар пред овој важен двомеч!
A što sakaat od vlasta....posle site tie javni prozivki protiv Samsonenko....toj da izlezi i da povika da se glasa za niv?

Ne pomislil nekoj deka im vraka milo za drago????
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
A što sakaat od vlasta....posle site tie javni prozivki protiv Samsonenko....toj da izlezi i da povika da se glasa za niv?

Ne pomislil nekoj deka im vraka milo za drago????
Абе што да помислам , зарем некој мисли дека баш денес случајно на Самс му текна да објави ваква важна информација пред таков битен меч за фајнлфор во Келн ..
Не бе другари , од партија му е кажано така пред избори да излезе и да каже дека се повлекува (во стил дојде Сдсм и еве све македонско пропаѓа) за политички поени на Вмро сега на избори ..

Ова е јасно како бел ден , од ова денес ништо не беше случајно све по план !
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Да и ке земат сите за Вмро ке гласаат за овие два дена ко да незнаме со што народ иаме работа

Ова се насетуваше само беше прашање кога ке се случи и ве предупредија некој членови од тука(кој се многу упатени од она шо јас го читам од нив години) дек е лоша ситуацијата и очекувајте се во нареден период, коа они овде коментираа знаев дека крајот дошол 100%

Штета шо ке се растури ваков колектив али тоа е и пак ке кажам за тоа во каква вукојебина се створи овој тим кој испиша историја и потраја долго и добро би било некој од моќните компании кога би застанале зад него мегутоа не сум некој оптимист

Штета и криво ми шо барем ја иам таков впечаток кој може е и погрешен али после европската титула и небеше ценет колку шо заслужува од неговите навивачи(не зборам за комити овде) али неколку пати салата беше полупразна со некој послаби противници.

Иако не сум некој нивни фан и спортов општо во последните години го гледам и пратам од еден друг аспект од кој иам личен бенефит се радував на нивните успеси и ми беше мило шо направија нешто со што направија народот да се чувствува горд и успеаа да соберат маса на народ на плоштадот со само еден автобус.

Се надевам ке гледам уште еден Final4 во кој ке учествуваат па што сака нека биде

НАПРЕД ВАРДАР
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Да и ке земат сите за Вмро ке гласаат за овие два дена ко да незнаме со што народ иаме работа
Обид за какво-такво влијание врз јавното мислење. Пред некој ден некоја бомба, еве ова малку. Тоа е политика. Тоа се правилата на играта, така сите играат.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.276
Вардар благодарение на Самс ги исполни нашите сништа,Вардар стана европски првак,Вардар играше Лига Европа,Вардар освои безброј титули за овие неколку години...Но на неколку дена пред најважниот меч да кажеш вакво нешто е тоа е веќе непочитување.Фала ти за се но Вардар постоеше и пред тебе а и ќе постои уште,одиме четврток да докажеме дека Вардар е клуб со традиција,да им помогнеме на играчите и да бидеме најзаслужни за уште еден ф4.Кога е најтешко секогаш сме биле најдобри,така ќе биде и понатаму.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Да и ке земат сите за Вмро ке гласаат за овие два дена ко да незнаме со што народ иаме работа

Ова се насетуваше само беше прашање кога ке се случи и ве предупредија некој членови од тука(кој се многу упатени од она шо јас го читам од нив години) дек е лоша ситуацијата и очекувајте се во нареден период, коа они овде коментираа знаев дека крајот дошол 100%

Штета шо ке се растури ваков колектив али тоа е и пак ке кажам за тоа во каква вукојебина се створи овој тим кој испиша историја и потраја долго и добро би било некој од моќните компании кога би застанале зад него мегутоа не сум некој оптимист

Штета и криво ми шо барем ја иам таков впечаток кој може е и погрешен али после европската титула и небеше ценет колку шо заслужува од неговите навивачи(не зборам за комити овде) али неколку пати салата беше полупразна со некој послаби противници.

Иако не сум некој нивни фан и спортов општо во последните години го гледам и пратам од еден друг аспект од кој иам личен бенефит се радував на нивните успеси и ми беше мило шо направија нешто со што направија народот да се чувствува горд и успеаа да соберат маса на народ на плоштадот со само еден автобус.

Се надевам ке гледам уште еден Final4 во кој ке учествуваат па што сака нека биде

НАПРЕД ВАРДАР
Па тоа им е поентата разочараните Македонци кои навиваат за Вардар да гласаат сега за нивниот кандидат дека еве со овој све пропадна само за тие проклети гласови ..
Кога ке видиш све ке се направи само за да победат и да се спасат од затвор , каков патриотизам какви бакрачи ..
Јас не бранам ниту една партија , само партиските војници им останаа народот не им верува веќе на двете партии ке се покаже тоа сега кога во прв круг ке излезат само 650 000 партиски гласачи ..

Нејќам да ја трујам за политика темава но Вардар и Вмро е многу поврзано и си има свои интереси ..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Da bre.....ovie imeto go smenija pa povtorno ke si pobedat...a ne pa Samsonenko ke im štrbnel glasovi 2 dena pred izbori.....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Па тоа им е поентата разочараните Македонци кои навиваат за Вардар да гласаат сега за нивниот кандидат дека еве со овој све пропадна само за тие проклети гласови ..
Кога ке видиш све ке се направи само за да победат и да се спасат од затвор , каков патриотизам какви бакрачи ..
Јас не бранам ниту една партија , само партиските војници им останаа народот не им верува веќе на двете партии ке се покаже тоа сега кога во прв круг ке излезат само 650 000 партиски гласачи ..

Нејќам да ја трујам за политика темава но Вардар и Вмро е многу поврзано и си има свои интереси ..
Sekako I so 500 evra plata e povrzano.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Па тоа им е поентата разочараните Македонци кои навиваат за Вардар да гласаат сега за нивниот кандидат дека еве со овој све пропадна само за тие проклети гласови ..
Кога ке видиш све ке се направи само за да победат и да се спасат од затвор , каков патриотизам какви бакрачи ..
Јас не бранам ниту една партија , само партиските војници им останаа народот не им верува веќе на двете партии ке се покаже тоа сега кога во прв круг ке излезат само 650 000 партиски гласачи ..

Нејќам да ја трујам за политика темава но Вардар и Вмро е многу поврзано и си има свои интереси ..
:pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Куп утакмицата утре у Јане ќе се игра ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom