Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-

  Член од:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  104
  Не знам за карти само датава ја прочитав дека ќе е од 13ти до 15ти Април.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.461
  Допаѓања:
  1.680
  Каде се комитиве на утакмиците?
   
 3. |gor

  |gor Шмрчем амфетамин

  Член од:
  12 јануари 2010
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  2.432

  ДЕЕЕЕЕЕСПАСИИТОООО, КУЕРО РЕСПИРАТ ТУ СУЕЛО ДЕСПАСИТО
   
  На DimceY, Дим4е, shweps и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  12.219
  Допаѓања:
  12.555
  Ko so gleam konecno kil u sk, Samo se nadevam deka zelbata da go vidime Kil u sk nema da ni se udri od glava. Ne deka baram alibi, samo Vardar ke mora da ja izigra onaa svoja igra od orviot dek. Zatoa sto ocekuvam sudenje u korist na zebrite

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 5. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  104
  Кил тепаше 7 разлика со Сегенд дома.
  Најверојатно ќе се оствари желбата да играме против нив
  Само ако играат како денес тешко дека ќе ги шлапнеме како што очекуваме,посебно ако играме како со Висла.
  Денес и без Нилсон играа,еве и Дувњак се врати,Миха глувчето и Вујин фатија форма во лошо време за нас.
  Се надевам дека Ел Команданте ќе најде некоја тактика да ги столчиме,до сега одлично се покажал со Џерманци.(y)
  Имаат доста време да се спремат асално нашиве,Вуко мора да испали некоја Ракета,да ја повтори играта со Рајн Некар или Барса ќе биде совршено.:angel:
  Тешко ќе биде и во одбрана ако 3 и 4(Канељас и Абутович)имаат проблеми со Миха глувчето и со Винчек(како бизон е овој).Мора многу трчање .
  И да несмее да се разбранат голманите сите ги знаеме какви се да им е*ам суратот

  Да се надеваме и дека они ќе бидат изморени од Бундеслига,и дека таму ќе им биде паметот
  Како и да е втората ја играме дома мора и Комити да дојдат на трибина,ќе биде пекол.:zloo:
  А останува Маџарите дома да играат може и некое чудо да се деси
   
  На VardarVoSrceto и Ilumious им се допаѓа ова.
 6. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  2.990
  Допаѓања:
  4.008
  Се знае кога ќе се играат реваншите од 1/4 финалето? Не сум во Скопје до 29 април, па жив ќе се изедам ако покрај сеха ф4 го утнам и последниот меч во лш во Скопје на оваа генерација.
   
 7. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  845
  Првата 18-22 април, втората 25-29 април за жал.
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 192.168.x.x

  192.168.x.x

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  245
  На Mich0MKD, Colt Willcox, VardarVoSrceto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.461
  Допаѓања:
  1.680
  За Фајнлфор СЕХА Лига кога ќе ги пуштат картите?
   
 10. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  845
  На shweps, MacedoniaTimeless и Marick14 им се допаѓа ова.
 11. 192.168.x.x

  192.168.x.x

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  245
  На MacedoniaTimeless, Mich0MKD, Македонија 1932 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.024
  Допаѓања:
  148.267
 13. 192.168.x.x

  192.168.x.x

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  245
  Ме чуди што продолжил на една година, а не до пензија :)
   
 14. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  104
  http://sportmedia.mk/kosharka/reprezentacija/po-habrok-vo-skopje-doagja-i-zamenata-za-shterbik


  Како што кажуваат сите портали изгледа се е договорено само се чека да потпишат играчите.
  Другите позиции горе доле добри се ама голман...
  Овој Милосављев го праат голем талент,ама на европска сцена го немам видено,викаат имал и македонски корени,сега не кажуваат колку се големи тие корени ако е добар да си го прибереме за репка и онака за Србија никој нејке да игра
  Ќе биде голема дилема како ќе брани ако е добар ќе има успеси ама ако е некоја дупка џабе е какви сакаш играчи имај ако немаш голман ништо.
   
  На Waoo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.637
  Допаѓања:
  7.161
  Не се плаши најдобри кафани има тука, не би ги оставил.
   
  На DimceY, shweps и kukuzel им се допаѓа ова.
 16. kukuzel

  kukuzel

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  1.007
  Допаѓања:
  1.822
  Каков залет фатија само периодов зебриве да не испадне на крај „што сум кревал рака“. Не се чачкај со шваби. :D
  Шала на страна на хартија имаат страшен тим, бар ист по квалитет со нашиот, ако не и подобар само не можеа да си ја пронајдат играта во првата полусезона и имаа слаби резултати али со враќањето на Дувњак очигледно се сменија работите и влегоа во champions mode. Пекол од дуел ќе биде веројатно.
   
  На Nino Manchester, Боромире и Chronysync им се допаѓа ова.

Сподели преку: