Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.707
  Што сакаш повеќе кога пола од поставата пред утакмица беше на свадба, дојде на утакмица па пак отиде на свадба :pos:
   
  На Velgor, VardarVoSrceto, Mr Bean ^.- и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  Како бе тоа на свадба биле?:pos:
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.707
  Тоа де, преочигледна е разликата во класи и моментот што не се замараат со мак лигава. Само уште не ми е јасно како можеше да се руга Раул за тој момент, посекако и самите знаат дека поважно е да гледаат да се штитат од повреди отколку да го декласираат Металург со 20 разлика.
   
  На VardarVoSrceto и Bomba5 им се допаѓа ова.
 4. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  507
  Информации околу замена на ваучериве за сезонски карти дури во октомври претпоставувам?
   
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.707
  Требаше од утре, дури сум си ја запишала датата на стикер да не заборавам. :pos: комедии од организација.
   
  На VardarVoSrceto, Chronysync и Jonny4e им се допаѓа ова.
 6. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  507
  https://rkvardar.mk/news/vardar-domakjin-na-prviot-super-kup-na-makedonija

  17:00 во работен ден, просто како да сакаат што е можно помалку публика да оди во сала! Исто како и термините за СЕХА мечеви. Далеку од тоа дека ќе биде комплетно полна салата доколку се игра во нормално време, меѓутоа гарантирам дека барем 30% повеќе публика ќе има. Во РФМ има ли барем еден што мисли со главата?
   
  Последно уредено: 9 септември 2017
 7. Nessuna resa

  Nessuna resa

  Член од:
  12 мај 2012
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  168
  Знае некој кога ќе се мењаат сезонските? Немам сретнато нигде инфо некое..
   
 8. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  1.000
  Жарко Маркович потпишал за Загреб. Слободен агент бил веќе 3 месеци... Зашто не се обидовме да го донесеме?
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.707
  Леле никако овој. Многу ноксан карактер, имам пишувано за него. Фамилијарната атмосфера во Вардар е најсилното оружје на екипата а Жарко е многу негативен лик.
   
  На Ne_sum_ja, VardarVoSrceto, Castiel и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  507
  Плус, изјавата на Сергеј дека се повлекува после сезонава, како и фактот дека би го делел местото со уште два играчи на таа позиција.
   
 11. toni-chelsea

  toni-chelsea

  Член од:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  385
  Случајно разгледував нешо на тикетплус сега и гледам за утакмицава утре со Еурофарм имат уште во продажба 2934 карти. Ако е ова точно значит дека повејке од половина сала оваа година се продаени како сезонски карти. Бидејки сигурно за утре не се купени голем број карти.
   
  На MacedoniaTimeless и Chronysync им се допаѓа ова.
 12. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  507
 13. stipsburg

  stipsburg

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  4.566
  Допаѓања:
  8.282
  Последно уредено: 15 септември 2017
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  1.000
  Кришто конечно се уигра.
  Одбранава како што се очекуваше, бетон.
   
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  32.982
  Допаѓања:
  65.056
  Нападов :facepalm: :facepalm:

  Колку минути поминаа без гол? 3? 4?
  Го разбранија голманов, ја разбудија публиката...наместо да ја однесат утакмицава во тивка завршница сега пак мачење во Полска :(
   

Сподели преку: