Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  1.688
  Какви и мутни бизниси да се водеа и колку и пари да се испраа преку клубов, сепак јас ќе кажам огромно фала за сите незаборавни моменти, за нерешените со Барса и ПСЖ кога никој не очекуваше такво нешто, за бутањето на тогаш европскиот шампион Хамбург во сред Германија, за најдобрата атмосфера што сум ја почуствувал во мојот живот со Фленсбург, за Јане Сандански како нов дом, за победите над Рајн-Некар и Висла, за навивањето 30-40 минути после поразот од Киелце и секако, за последнава сезона, за најдобриот спортски викенд, за Келн, за Ф4, за европска титула! Вардар бил, и ќе остане најголемо име во македонскиот ракомет, со или без Сергеј. Сепак, фала за незаборавните мигови кои ги доживеавме. Можеше и да биде подобро, пред се од аспект на однос управа-навивачи, односи со јавност и слично, ама тука јас кривица гледам на двете страни, така да тоа е. Да се надеваме дека ќе се најде некој што ќе продолжи со успешнава приказна, бидејки ќе биде греота да се изгуби од европската елита сега веќе еден европски ракометен бренд.
   
  На Peja989, Дим4е, Jsp Slavija и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  Барем ќе се реактивираат фановите на Металург :D
   
  На Tomasino, vlatkobond, Velgor и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.483
  Допаѓања:
  7.753
  Мукаетов е близок со секоја влада....ама дека ќе финансира олку како Самсоненко дури и да земе дел од вардар,мало сутра.
   
 4. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  18.849
  Допаѓања:
  47.631
  25 mins later:

  Бреј, за кратко и се потврди мислењето на @Ilumious . :D
   
  На Peja989, Castiel, Mich0MKD и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.147
  Допаѓања:
  5.089
  А ти за кого ќе навиваш сеа?
   
  На Castiel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.483
  Допаѓања:
  7.753
  За Зоти
   
 7. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.155
  Допаѓања:
  39.193
  Михајло е најдоброто решение за клубот, плус човек на сегашната власт е :D
  Само повеќе ми личи дека ќе има ново издигање на Металург, не за џабе маж и на Арнаудова доби функција главен на комплексот Борис Трајковски.
  Се да им ебам, нема спас од нив :icon_mrgr:
   
  На Jsp Slavija, RedBlack и Ne_sum_ja им се допаѓа ова.
 8. razbirashh

  razbirashh No puedo,tengo nobio.

  Член од:
  11 мај 2014
  Мислења:
  801
  Допаѓања:
  1.698
  Сега кога цел тим ќе бидат Македонци, немој да не сте доаѓале на секоја утакмица маму ви ваша античка. :D
   
  На Peja989, Velgor, Bafra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Demigod_mk

  Demigod_mk Гостин

  Не разбирам само што ќе се случи со целата инфраструктура,знам дека не е на име на клубот али додека хотелот и салата и би можел да ги работи за профит ( или продаде ) ,не гледам што би можел да прави со тренинг центарот за фудбал , кој воопшто и би му го купил.

  Зависно од тоа како би излегол од клубот може и ептен да го закопа. Сезона почнува за 2 месеци,а РК Вардар воопшто нема мал буџет додека нема ништо друго средено ( ниту сала ) освен спортсиот дел и тоа само заради тоа што Раул е главен.

  Ако се помине нормално очекувам дека тимот би требало да се стабилизира со некој понормален буџет за наши услови ,најважно е само Раул да успее да се задржи.

  Исто така ако некој знае нека каже на кој треба да пишам за враќање пристап до акаунт зошто си ја заборавив и лозинката до него и до мејлот.
   
  Последно уредено од модератор: 11 август 2017
 10. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  126
  Да ја сменам малку темата. Вечерва со почеток во 20:00 играме пријателски меч против Бергишер како дел од подготовките за новата сезона. Стрим сеуште не можам да најдам, а и не верувам дека ќе успеам. Се надевам дека ќе има барем од утрешниот меч против РНЛ.
   
 11. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.054
  Допаѓања:
  1.726
  Ете ви карта сега 300 денари,па нека се наполни цел стадион,
  Битно Сергеј убаво алиби си најде(создаде),намерно ги стави цените како во ПЛ да гледаш натпревар,знаеше дека ќе има реакции за Јужна и еве го сега притисоците и Комити му се криви што ќе замине,го бркале демек :pos:.
  Нема ВМРО,нема Грујо,нема перење пари.Башка влезе во ЦСКА МОСКВА веќе мислам,уште од тогаш имаше муабети дека Вардар и Сергеј е завршена приказна.
   
  Последно уредено: 11 август 2017
 12. Demigod_mk

  Demigod_mk Гостин

 13. igla

  igla

  Член од:
  5 февруари 2005
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  44
  Абе, да го болеше Самсоненко за клубот и да не беше планирано сценарио ќе им пуштеше плата на вработените. Прашајте ги од кога немаат земено денар.
   
  На vlatkobond и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 14. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  126
  Саглам пораз од РНЛ на турниров. Циндриќ, Милиќ и Недановски не беа во составот, а останатите сите добија шанса дури и Кизиќ малиот бранеше едно 17-18 минути (во дресот на Милиќ :lolzz:). Раул сите можни комбинации на играчи ги испроба, меѓутоа играта беше слаба и во најголем дел се базираше на создавање шанса за Борозан или за Македа. Тие голови што ги дадоа крилата беа од контри, полу-контри и пенали. Кизиќ не беше лош фати некоја топка. Позитивно ме изненади Ончев, играше како лево крило и доста добро си ги искористи минутите. Утре во 13:30 со Гумерзбах за трето место.
   
  Последно уредено: 12 август 2017
 15. Centarski

  Centarski

  Член од:
  19 август 2010
  Мислења:
  1.034
  Допаѓања:
  814
  Му се истуривме на Гумерсбах. Победа од 37-26, за бронза на турнирот во Германија. Што е работава со Циндриќ? Зашто не е во Германија?
   

Сподели преку: