Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Конечно дочекавме ф4, сега во една утакмица буквално се е можно, кој сака нека е. Нормално ќе треба и против судии да се игра ама ако.
Нека се напраат камења вечер, заслужија.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Колку кошта пат и карти за келн кажувајте сега. Од форца кредит еден да се земе :place:
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Јс бев еден од тие што кењаше за Раул после срамниот пораз од Минчовци, може на мене мислите... Исто пишав дека поразот ќе му го заборавам ако освои Сеха и влезе во Ф4...така да случајот е затворен:P Знам дека не го поседува тој жар како Вујо, но секако во иднина мора многу повеќе да внимава на дуелот со Минчовци, оти на некои тие утакмици му се побитни од сеха, за некого може и од ЛШ... Никад не си давам за право да коментирам површно или според впечатоци од една утакмица, али факт е дека тој фактор Х му фали на Раул. Како и да е денес перверзија, фалеа уште Комити за да биде се комплетно, но тоа е што е... Сега инвазија на Келн, се испод 3000 Македонци таму не признавам:)
Единствена желба ми е да ги избегнеме ПСЖ во полуфинале, па да ги тепаме во финале! :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Нема врска стратегијата и подготвеноста на Раул и Вардар против минчолурзите, нема што да се докажува против селска екипа, ние сме таму кај што ни е место на врвот во Европа така да сега и првенство да изгубиме преку тасета ( а нема шанси да се деси тоа ќе тепа Вардар дома 4 разлика и волкот сит и овците на број, малце драма да внесат и во онака безврска досадното наше првенство)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Газење до крај , пробаа Данските судии со некои лоши одлуки на штета на Вардар и се запали публиката уште толку :)
Салата иако без Комити на три песни(Ајде ајде Вардаре,Зига зага и Шалала ауфидерзен )сите станувааа и ок беше атмосферата ...
Сега да се гледа да одиме во Келн , плус Македонци има таму очекувам над 1,000+ навивачи да бидеме , спремајте пари и пасоши идеме за нашата гордост Вардар :)
 
A

Avenger99

Гостин
Момци, може ли инфо кај може да набавам карти за Фајнл Фор во Келн?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Атмосферата на утакмицава, имајќи во предвид каква беше целава сезона, беше на многу високо ниво (неспоредливо со претходни години, секако). Ама бев пријатно изненаден како се навиваше.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Атмосферата на утакмицава, имајќи во предвид каква беше целава сезона, беше на многу високо ниво (неспоредливо со претходни години, секако). Ама бев пријатно изненаден како се навиваше.
Далеку од тоа кога во сала имаше асална навивачка група ама и јас се изненадив зашо не беше толку шминкерски салата расположена како шо очекувавме и стравувавме сите.

Имаше пеколно навивање на моменти и многу ретко имаше паузи, имаше блокови шо мисиреа цело време ама најголем дел од салата беше дојдена да даде поддршка 60 минути.

Браво за момците и целиот тим околу нив, покажаа моќ и елиминираа еден многу јак тим па очекувам ова да им е мотив повеќе и сега ваљда знаат дека можат да победат секого.

Каква трансформација има само кај Циндрич :vozbud::vozbud: Коа дојде логично после година дена неиграње му требаше време да си ја пронајде формата али дечково злато вреди!

МораеЖ ваљда може да се изделка у пристоен играч, изненадуваат пикериве последните утакмици, ене го и Марсениќ ја реализираше таа една контра шо ја имаше а сезонава има 5-6 такви промашено.[DOUBLEPOST=1493376037][/DOUBLEPOST]
Стекспертиза?? :ban:

Честитки,секоја чест за играта. Ме мрзи да го барам другиот мајстор шо кога изгубија пред 2 недели од Металург фрлаше со дрва и камења по Раул,ама на Стефан ептен му ги памтам мислењата анти-Циндриќ од лани :pos:
Мислам дека после утакмицава и официјално може да се заклучи дека Циндриќ е најглупиот ракометар во историјата.
Да да, класа брукање од Стекот, еве уше еден бисер.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom